Atentie miresici! Fotograf recomandat cu caldura!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nature spune:

In continuare nu intelegi nimic.Spuneam ca daca as vrea, as avea aceasta varianta si e hilar sa ma anunti ca nu iti tii promisiunile. Efortul insa nu merita.Nu meritati voi acest efort din partea mea.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Cred ca daca ai raspunde la telefonul pe care ni l-ai dat (07*2665*3*) in loc sa vorbim cu cutii postale atunci am fi putut sa-ti raspundem si noi. Ieri nu apare nici un apel de pe telefonul tau. Daca l-ai schimbat intre timp, te rog sa ma anunti, indiferent cum, si te caut (acum sunt langa Conex si raspund, te rog sa ma suni pentru ca eu nu reusesc sa dau de tine pe numarul pe care il am).
Asa cum ti-am spus o sa fie refacut acel DVD, dar maine, nu am cum sa sterg ce am in lucru si sa ma apuc de altceva. Asa cum noi te-am inteles cand ai avut nevoi speciale si peste intelegerile initiale, asteptam acelasi gen de intelegere si din partea ta. Afirmi in continuare ca ne trebuie o luna si jumatate ca sa refacem ceva gresit de noi (adica ma refer la DVD). Iti reamintesc ca acum o luna si jumatate ai avut nunta, si ca esti in posesia DVD-urilor doar de cateva saptamani. Nu ti-am cerut decat sa respecti adevarul si sa nu-l mai deformezi asa cum iti convine tie (nici macar nu inteleg de ce faci ceea ce faci, ce interes ai, etc.).
Inca odata, te rog insistent sa ma contactezi (la telefonul tau nu raspunde nimeni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mi se pare normal ca Nature sa fie suparata daca intr-adevar ati facut altceva decat a cerut. Nunta este cel mai imp moment din viata noastra si vrem s apastram amintiri cat mai frumoase.
Nu mi se pare fairplay din partea ta Radu sa te certi cu ea in asemenea hal si sa o ameninti chiar ca nu mai primeste nimic. Se putea rezolva asta in alt mod, nu asa, cu amenintari. Eu propun s ava impacati si sa lasati d ela voi. Radu, poti face un efort si poti realiza ce a cerut clienta ta. Gandeste-te ca sunt amintirile ei la care tine si care inseamna atat de mult pentru ea!
Parerea mea este ca o mireasa chiar nu stie ce sa ceara, nu are experienta in domeniu, voi trebuie sa veniti in intampinarea ei ptr ca sunteti profesionisti!

Nu inteleg de ce nu sunt recomandate si alte companii cu care au colaborat mirese care au fost multumite?!
Eu sunt una dintre ele si nu Radu a fost firma angajata de mine!
Pot spune aici numele?


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Nana, inainte sa vii si sa spui ca nu i-am oferit ce a cerut sau ca nu i-am oferit ceea ce trebuia, nu ar trebui sa vezi intai materialul? O sa pun maine cat mai multe fotografii pe forum de la nunta ei si va las pe voi sa va dati cu parerea. Daca i-am venit in intampinare? Ce sa zic, in afara de faptul ca nu am reusit sa ghicesc ce isi dorea vis a vis de filmarea masinii, in plus fata de asta nu vad ce ii mai puteam oferi. Oricum mi-e greu de crezut ca de fapt ii puteam oferi ceva care sa o multumeasca, pentru ca ceea ce imi cere nu as fi facut daca nu imi cerea expres, nefiind lucruri normale. Partea pe care nu o inteleg este faptul ca desi ceea ce i-am realizat corespunde exact cu ceea ce i s-a prezentat, desi am respectat tot ceea ce am stabilit impreuna, se declara nemultumita pentru ca nu am facut ceva ce nu aveam de unde sa stim ca doreste, lucruri care de altfel nu era normal sa se intample. O sa constati usor ca are fotografii la fel de frumoase ca si ale tale. Oricum, intre timp am reusit sa vorbim si pentru ea lucrurile o sa se rezolve in modul pe care il doreste (adica ii refac eu si DVD-ul si videoclipul) dar asta o fac pentru ca am obraz si pentru ca suntem profesionisti, si pentru ca nu ne batem joc de nici un client.
Sunt aici destule fete care au beneficiat de serviciile noastre. Le cer si lor pararea. Sincera. Multumesc.
Pentru noi vor ramane lucrurile urate si incorecte pe care le-a afirmat nature. O sa incerc sa spal pata pe care a aruncat-o astazi in lipsa ei de corectitudine, postand materialul pe care l-a primit din partea noastra (sau cat de mult se va putea, totusi nu am unde sa postez dvd-uri intregi de filmare sau sute de fotografii). De aici incolo decideti voi cine are dreptate. Fair enough?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Salut,

Stau si ma minunez de ceea ce citesc: sa hotaram, sa decidem, sa supunem la vot...Dragii mei, eu nu fac decat sa spun ca sunt nemultumita ( cate subiecte nu sunt dedicate pe acest forum expunerii unor pareri, ce stiti de dr cutare, cum e dr cutare, cum e la maternitatea cutare, etc).SUnt nemultumita si nu exprim nemultumirea in incercarea/ asteptarea de a castiga ceva. Pur si simplu va impartasesc niste pareri personale, in care cred.Nu am interese ascunse, m-am gandit ca eu as fi vrut ca daca altcineva avea asa ceva de spus sa impartaseasca si cu mine aceste impresii.

O sa se posteze niste poze? Tant mieux! Veti vedea ca am fost o mireasa draguta! Poate ca o sa va placa unele dintre ele, poate nu. Dar ce ramane important in toata istoria asta e impresia mea.Eu am trait evenimentele si stiu ce asteptam.Stiu ansamblul. Restul....doar literatura.

Daca am gresit fata de voi, cele ce cititi acest forum, spunandu-va impresia mea, imi cer scuze. Voua, doar voua, nu si firmei cu care am colaborat.FOrumul acesta a devenit pt mine un prieten virtual, de cand l-am descoperit in 2004, dupa ce am aflat ca sunt insarcinata.Am aici multe persoane dragi si am simtit ca meritati sa va spun din experientele mele. Atat.Cu drag de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_adela spune:

Parerea mea, Radu300, e ca sunteti niste oameni minunati care ofera servicii de calitate, si care ies din tiparele clasice ale nuntilor de pe la noi.Ceea ce vreau sa spun e ca faceti lucrurile un pic diferit, altfel decat restul firmelor care se ocupa cu asa ceva si realizati lucruri mult mai frumoase.Eu v-am simtit aproape de sufletul meu inca de la inceput, v-am acordat toata increderea si nu m-ati dezamagit cu nimic.
Ceea ce nu inteleg eu in toata povestea asta este de ce celelalte fete care au colaborat cu tine nu isi spun parerea.
Oare nici una dintre voi nu a fost multumita sau nu va pasa de reputatia unui om care asa cum am mai spus a muncit mult sa realizeze ceva frumos pt voi?
Imi pare rau pt ceea ce vi se intampla si stiu ca chiar nu ati fi meritat asa ceva.

Cu multa stima,
Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by radu300
Oricum, intre timp am reusit sa vorbim si pentru ea lucrurile o sa se rezolve in modul pe care il doreste (adica ii refac eu si DVD-ul si videoclipul) dar asta o fac pentru ca am obraz si pentru ca suntem profesionisti, si pentru ca nu ne batem joc de nici un client.



Eu nu am acuzat pe nimeni, doar am sugerat sa faci ceea ce ai scris tu mai sus!
Asta da dovada ca sunteti niste profesionisti si poate fi o lectie pentru oricare dintre noi!
Sunt convins aca au fost niste neintelegeri la mijloc si nimic mai mult. Ea poate n-a stiut sa explice exact ce vrea iar voi nu ati inteles exact ce dorea. Suntem oameni si ni se poate intampla asta oricui!
Felicitari, Radu pentru decizia ta.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Livia, eu sunt una din fetele care a beneficiat de servicile firmei lui Radu300. DIn pacate abia acum am vazut mesajul.
Eu vreau sa spun, asa cum am mai spus-o si imediat dupa nunta, ca sunt si am fost foarte multumita de serviciile lor, atat de calitatea materialelor pe care mi le-au dat, cat si de calitatea oamenilor cu care am lucrat. Daca am vrut o poza cu o anumita persoana am avut-o, daca am vrut o poza cu o floare sau un aranjament am avut acea poza, in definitiv noi eram mirii si stiam ce vrem. Cameramanii si fotografii NU au de unde sa stie ce vreti voi daca nu le spuneti!
Inca o data, multumiri Radu300 pentru amintirile pe care ni le-ati oferit in imagini! Sunt sigura ca nu sunt singura care gandesc asa.

30+ George Anelin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

eu as vrea sa spun ca l-am vazut pe Radu cam 5 minute (la o intilnire DC) dar, mi-a dat impresia unui om foarte sufletist. Ii facem reclama nu pentru ca plateste ci pentru ca e un om cu suflet si de caracter care a pus suflet in multe actiuni DC. Am vazut in cateva cazuri rezultatele muncii lui si mi s-a parut un profesionit.
E pacat ca datorita unei probleme de comunicare, munca si experienta profesionala a unui om este pusa la cos.
Radu NU ne-a dat nici un ban pentru a-l recomanda pe DC insa am primit muuuulte mesaje de la membre DC care isi exprimau multumirea fata de serviciile lui.

va pup si va urez intelepziune si o casa de piatra la toate miresicile DC .





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Numarul mesajelor mele este infim pe tot forumul dar sunt momente in care chiar tb sa zic si eu ceva...ca, na, sunt si eu tot romanca!!

Nu vreau sa atac pe nimeni sau sa comentez nimic din ce s-a spus aici..vreau doar sa-mi spun si eu parerea despre "fotograful" caruia i se face reclama pe site-ul asta.
Hai sa-ti spun cum a fost la mine...eu nu locuiesc in Romania, deci nici nu l-am cunoscut pe Radu cand am incheiat contractul cu el. Risc asumat! stii ce mi-ai zis? Cere si ti se va da. Nu stiu nimic despre povestea ta sau despre tine insa iti pot spune cum a procedat Radu la mine. Profesional???? Este putin spus....am citit la un moment dat ca este o persoana sufletista si implicit depune suflet si fff mult efort in ceea ce face. Nu este vina lui ca nu i-ai spus exact ce vrei tu! eu am descoperit uitandu-ma la poze ca nu am avut o poza cu mama sau cu bunica mea insa asta nu este VINA lui Adi ci a mea sau a lor ca nu m-au tras de "maneca" sa-mi zica ce vor. Toate lumea care a vazut pozele noastre au laudat mai intai fotograful si apoi mirii. Pana si fratele meu(care nu traieste in Romania) m-a intrebat unde am gasit asa un fotograf profesionist.

Adi, am fost geloasa o vreme pe tine pentru ca multa lume ti-a laudat mai intai profesionalismul si apoi stralucirea din ochii nostri.

Poti arata si videoclipul sau pozele noastre, m-as bucura!

Revenind la topicul de mai sus, mi se pare absolut aiurea, ca sa nu folosesc alt adjectiv, sa te apuci si sa scrii pe un forum public nemultumirile personale. si pana la urma, cum a zis si el, nu esti multumit de serviciile prestate, invoca vicii de contract, ca doar ai incheiat un contract cu firma respectiva.

Efectiv imi creste tensiunea(desi sunt hipotensiva) cand citesc comentarii de genul asta, mai ales despre persoane care-si iubesc meseria si care se respecta.

P.S. Felicitari Radu, astept si eu o invitatie la noul sediu! Numai sa-mi dai nr de telefon!

Mergi la inceput