Nunta Piatra Neamt

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinush2005 spune:

Karamel,
Si noi am avut dilema asta cu cununia civila,
Buc sau Piatra.
Pana la urma am decis ca vor fi amandoua i aceeasi zi pt caaltfel ne costa cat 2 nunti, si factorul hotaritot a fost ca poate multi fiind distanta mare vor zice "am venit la cununie, nu mai vin si la nunta" si nu vreau asta! Vreau sa vina toti prietenii acolo, sa ma vada miresica frumusica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:

Buna tuturor!
Am o rugaminte la voi:poate ma poate ajuta cineva
Unde pot gasi si eu plicuri pentru bani?
Sunt disperata. Am incercat toate site-urile posibile si nu gasesc nimik. Am gasit la b&b plicuri cu 8.000 lei bucata dar totusi mi se par scumpute. Poate ma poate ajuta cineva.

Daca intereseaza pe cineva pozele mele cu rochita, poate intra pe site-ul de mai jos. Acolo sunt si coronita si celelalte chestioare.
rochita mea de mireasa
bijuterii si invitatie
Pupici pentru toate miresicile!

liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Liviana20t nu stiu daca nu ti-ai gasit pana acum plicuri, dar sotul meu face asa ceva la firma lui si cred ca nu costa asa mult.Noi am avut anu trecut la nunta noastra si toti prietenii nostri care le-au vazut au fost incantati.Sunt simple, au scris ceva pe ele, si atat.
Am incercat sa pun un link dar nu mi-a iesit dar iti pot trimite un mail cu asa ceva, daca te intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:

quote:
Originally posted by andreutza23

Liviana20t nu stiu daca nu ti-ai gasit pana acum plicuri, dar sotul meu face asa ceva la firma lui si cred ca nu costa asa mult.Noi am avut anu trecut la nunta noastra si toti prietenii nostri care le-au vazut au fost incantati.Sunt simple, au scris ceva pe ele, si atat.
Am incercat sa pun un link dar nu mi-a iesit dar iti pot trimite un mail cu asa ceva, daca te intereseaza.





Greseala mea a fost ca nu am spus mai clar ce anume vreau. Deci: as vrea plicuri galbene sau aurii(pentru ca asa este restaurantul)scrise direct pe ele cu un portocaliu mai inchis ca sa se cunoasca sau un rosu mai portocaliu (vreau sa fie in ton cu aranjamentele si cu restaurantul). Si as vrea sa fie din carton embosat.
Daca ai timp si vrei, as fi foarte incantata sa imi trimiti o oferta si niste poze, daca ai.
Chiar daca sotul tau nu are exact ce am spus eu, poate are ceva ce este frumos si chiar interesant. Si cine stie... Poate facem ceva impreuna.
Eu intru mai rar pe desprecopii.com pentru ca am internet doar la serviciu si cateodata am foarte multa treaba.
Eu astept raspunsul tau, dar nu pe adresa liviana20t ci pe liviana20tuna@yahoo.com.
Va pupik dulce pe toti!


liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaand spune:

Buna fetelor.
Sa-mi spuna si mie cineva de ce cei de la Mariage sunt neseriosi?
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:


Bun venit simonaand!Partea proasta este ca nu stiu exact ce s-a intamplat cu cei de la mariage de esti atat de suparat pe ei.
Nu stiu exact despre ce este vorba, dar, dupa parerea mea, toti trag pt ei si nu ii intereseaza ce se intampla cu cei din jur.Cred ca atat timp cat ei castiga foarte bine de pe urma altora care nu au alta solutie decat sa apeleze la serviciile lor, pt ei nu mai conteaza nimik altceva.
Tot ce pot sa iti spun (mai exact, cel putin pana aflu despre ce este vorba) este ca o cunostinta a apelat anul trecut la serviciile lor si au fost multumiti (cat de cat). Partea proasta a fost ca toate pozele (sa zicem 80%) au fost numai cu ei si filmatul la fel. Daca vroiam sa vada pe cineva anume nu prea aveau cum, pt ca in mai tot filmul ei au fost. Si asta i-a nemultumit. Din cate stiu eu!
Acum nu stiu la tine despre ce este vorba, asa ca nu ma pot pronunta mai amanuntit.

Daca mai vrei ceva informatii nu ezita sa contactezi forumul nostru.

liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaand spune:

Draga liviana20t iti multumes pt raspuns.
Nu sunt suparata pe ei inca.
Eu am aranjat ca ei sa-mi aranjeze sala si am citit pe forum de la unele din voi(care si ele au auzit de la nu stiu cine........) ca ar cam fi neseriosi. Vroiam sa stiu de ce anume.
Nu mai am timp sa stau astazi, dar poate mai vorbim zilele urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:


Draga simonaand nu stiu ce s-ar fi putut intampla cu aranjamentul baloanelor si ce o mai fi, dar eu cred ca din pricina asta nu prea ai avea de ce sa iti faci probleme. Faza e urmatoarea: daca nu ai platit tot aranjamentul e mai bine sa nu o faci. Dai doar un acont si dupa nunta platesti restul, in functie de ce iti fac ei. Pentru ca tu platesti tot dinainte si ei pot face ce vor chiar daca tu ai vrut altceva. Oricum nu ai mai avea ce face.
De aceea sunt de parere sa dai doar un acont si restul dupa. Pentru ca, daca nu iti convine, nu ii dai toti banii si gata. Oricum nu ar avea ca sa iti faca.
Dupa cum ti-am mai scris, prietenul ala al meu nu a fost nemultumit de cum a fost aranjat restaurantul ci doar de filmare.
Dar pana la urma tot raul spre bine. Sa speram ca totul va iesi foarte frumos si nu va fi nevoie de suparari si certuri cu ei.
Si apoi poate cele de la care ai auzit chestiile astea nu au stiut sa se exprime cu exactitate la ceea ce vor. Poate fi si asta o varianta. Sau poate le-a aratat pe calculator un model dar de fapt in realitate nu este atat de frumos. Nu stiu ce sa zic exact.
Imi dau si eu cu parerea.Eu am nunta pe 17 iunie si am incheiat contract cu cei de la Otimar si am dat doar un avans. Puteam sa dau toti banii, dar am preferat sa ii dau dupa sa vad ce servicii imi ofera. Daca nu sunt pe deplin multumita pot foarte frumos sa nu ii dau toti banii. Dar sa speram ca nu va fi nevoie.
Apropo, tu cand ai nunta?


Multi pupici!

liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaand spune:

liviana20t...apropo si pentru poze si filmare i-am angajat.Am luat tot pachetul. Si invitatiile tot la ei le-am facut.
Am nunta pe 8 iulie Ceahlau si sper ca totul sa fie bine.
In ceea ce priveste pozele si filmatul am sa vorbesc cu cel care se ocupa sa-i spun ce vreau si cum vreau.
Am dat doar un avans.
Tu cum stai cu pregatirile... mai ai foarte putin
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna, fetelor!Eu voi fi nasa in acest an la Lacul Rosu, dar florile si lumanarile le voi face in Piatra Neamt. Eu nu sunt din zona, si, de aceea, va rog pe voi sa imi recomandati o florarie, si eventual sa imi spuneti niste preturi aproximative.Multumesc anticipat!Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Mergi la inceput