Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (82)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Vrabiuto, eu am luat bona prin agentie. Daca vrei mai multe detalii iti dau maine pe PM.

Io plec acasa la cupilu meu.

O seara buna!!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

hehehe, andreeaB, hai ca ai fost draguta cu sfatul pt andreeaS...dat de patru ori???ori mai gusti din vinutul de vineri?
pupici

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

,bey,rad de una singura de m-am prapadit,nu-s ce naiba are tampitu'ca abia l-am vindecat,da de azi dimineata imi trimite de 2-3ori mesajele.
Saracuta Andreea,pana la urma mi-a dat si-un raspuns,o fi zis,stai sa-i raspund ca asta imi trimite mesaju'de o mie de ori.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Vine o furtuna spre Bucuresti,brrrr,nu-mi place cum s-anegrit ceru'.
Sper sa nu vina vreo tornada

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

cool faza cu trimisul mesajelor
Patrick doarme tot de 2 ori pe zi, azi se pare ca de 3.....ca a cam adormit.....ce-o fi cu el? adevarul e ca e inorat si aiurea afara.
n-am apucat sa vad deloc poze....dar sper sa o fac in seara asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Carmen, felicitari pentru pufuleti. Stiu ca era important pentru tine, dar nu mai ca m-ai emotionat si pe mine.

Si noi avem problema cu suptul degetului si nu stim cum sa scapam de ea. Am intrebat la o farmacie in Italia de solutia care se da pe deget dar m-i s-a spus ca este recomandata dupa 3 ani. Alessia nu isi suge degetul foarte des, dar sper sa nu ajunga sa faca asta si la 3 ani sau mai mult.

Fetelor, ce-o fi cu Daria ca nu a mai scris nimic de vineri. Sper sa nu fie ceva rau cu ea sau cu Giulia.
Daria, daca ne "auzi" da un semn.

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Carmen,,cred ca de la urarile mele i se trage.Las ca lacrimile de fericire sunt asa de dulci.

Andreea,hai ca mi-a placut,pacat ca s-a terminat.

Chiar asa ce-o fi cu Daria.Daaaaariaaaa,undeeee eeesti.

Fetelor voi spalati puiutii pe dintisori???

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

bucurestencele, aveti grija ce faceti cu furtuna si, mai ales, aveti grija de bebelusi/copilasi.
si nooooooi ne sugem degetul, azi parca mai mult ca niciodata dar nu cred ca e inca vremea sa ne ingrijoram. eu am supt pana la 4 ani...sunt altii care sug pana la 8. pericolul intervine inaintea varstei de 6 ani, cand incepe sa apara dentitia definitiva, asa ca in jurul varstei de 3-4 ani trebuie intervenit. de asemenea, trebuie cautata si cauza. multi sug cand sunt deja supraobositi, asa ca nu-i lasati sa ajunga in stadiul ala. pupi suge insa si cand e flamand, si cand e suparat, inainte de nani, cand il dor (cred) gingiile. incercati sa le mai distrageti atentia cand vedetio ca incep sa suga. si, mai lasati-i in pace, sunt inca niste puiuti mici

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

da, eu il spal pe pupi dar doar o data (ca mi-e lene sa-l spal si dimineata) si asta seara, inainte de culcare, dupa ce-si bea biberonul cu lapte. in pat...dar ii place. stiu ca suna cam neortodox sa-l spal pe dinti in pat, dar decat sa-l las nespalat...
andreea, mai pastreaza vin, ca o mai punem de-o petrecere vineri
am mai facut o data salamul ala de bisuiti ca prea misto iese. va recomand sa-l incercati

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

auzi bai ce fasole au americanii astia...dupa ce le-am lasat o nopate la umflat, le mai si fierb de aproape 3 ore si nik...na, ca sa vedeti ca nu le au ei pe toate
daria, unde ai fugit maica???

philip&andreea

Mergi la inceput