Mamici/tatici din Timisoara (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

[font=Book Antiqua]Doris, La multi ani sotului !!!
Simina[/font=Book Antiqua], sunt si eu de parere ca, undeva, dupa 1 an, intervine o perioada in care imunitatea puiututlui scade. Trebuie sa ai un pediatru bun care sa localizeze exact problema sis a gaseasca din prima tratamentul adecvat, ca altfel e de rau. Cat despre imunizare, dr. nostrum mi-a recomandat ca, timp de o saptamana, sa-I dau Lorianei dimineata, pe stomacul gol, 4 sau 5 linguri de miere in care am stors jumatate de lamiae si am amestecat bine. Mai e si varianta dr. homeopat, daca ai rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Danitin..eu inca nu i-am dat miere mai astept pana la toamna iarna,el in general nu prea mananca dulce, ceaiul i-l dau neidulcit ca asa ii place...In schimb manaca f.multe fructe sper sa ajute si asta la ceva..Deian este foarte mancacios, mai ales cu fructele...
Gabi ma gandeam si eu la siropuri naturiste pt. imunitate..ca fructe mananca cat cuprinde..
Fetelor...sotul meu care astazi trebuia sa stea cu piticul cat eu veneam la intalnire trebuie sa stea peste program pana la 8 asa ca nu am cu cine sa-l las ...dar venim si noi, doar ca stam la porumbei dupa ce va salutam pe toate...asta e singura solutie pe care am gasit-o...ca Deian poate sa iasa din casa cu toata otita lui...vad ca de aseara nu a mai facut de loc febra...si e mai vioi....deci ...la sase la fantana...
SEE YOU LATER!


Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Ok,Doris,iti las nr meu de tel din Timisoara pe pm.Poate ne vedem intr-una din zilele urmatoare.

Petrecere frumoasa astazi!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Am ajuns acasa de la intalnire, a fost super, dar cam putine...
Gabi, de ce n-ai venit?
A venit si Albi, e o fata super de gasca...
Ultimele ramase, eu, Ana, Miro, Albi...sa vedeti ce destrabalare a fost acolo, ca s-au speriat toti de rasetele noastre, eu ii povesteam lui Albi despre Ramona, la care Albi intreaba:
Cine e Ramona, aia cu multe stele???
Pe jos am fost...i-am povestit si faza cu instilatiile lui Miro, si faza cu ciorba de varza, si faza cu mujdeiul...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna seara ... pentru buhe ... avem poze proaspete.
Poftim si vizionati:
POZE de la intalneala nr.4

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Fetelor, trebuie sa va scot mai des la inghetata ca se vede ca n-ati mai mancat de mult...
V-a fost frica ca vine chelnarita sa va stranga farfuriile, parca va fugareau vandalii...doamne, asa ceva...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Se pare ca s-au culcat toate cucuvelele Timisoarei.
Atunci ... ma duc si eu la nani.
Fetele cu pozele: trimiteti pe mail la Gabi pozele si ea le va atasa pe prima pagina la subiectul nostru.
Maine - dis de morning plec in Caras la aceea nunta de care va ziceam. Ne revedem luni seara ... sau mai bine spus marti.

Deja mi-e dor de voi. Sa va gasesc sanatoase si vesele. Va pupa fata pe toate.

PROPUNERE: sa schimbam titlul topicului nostru.
Argumente: avem nevoie de ceva mai haios, nu avem nici un tatic pe acest topic, nu toate care posteaza aici sunt mamici si nici nu sunt toate timisorence.

A fost doar o propunere ... asa ca, nu dati cu pietre.

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Am ajuns si eu cu bine acasa....Am culcat copilutii si hop si eu...
Am fost mai putine de data asta.....Am papat inghetata...L-am vazut si pe Deian,frumosu' si pe printesa Giuliei,Alessandra(sper ca am scris bine).Niste dulcei si frumosi!
Doris,primiram si mail si PM, multam' mult!Inca o data
LA MULTI ANI! sotului tau,sa traiasca sanatos si sa fiti fericiti alaturi de fetita voastra frumoasa!
Nu vi pe messanger?
Miro,am shutit si eu din poze...Bai ,ce m-a prins Doris in poza aia in care radeam cu gura pan' la urechi!Faina ideea cu schimbarea de titlu...Putem incerca,ce ziceti?Si distractie la nunta!
Silvana,noi am tot asteptat sa vi....Nu-i bai,ne vedem data urmatoare.Distractie frumoasa maine si poimaine!
Doris,bey,nu mai spune ca mancam ca nehalitele....Hai ca a fo buna enghetata.....!!!!!
Zice Marius ca ne face site,bey!!!!
Hai ca mai vb!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Nu mai stau nici eu....
Noapte buna!
Mai vorbim maine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna Timineata,
m-am trezit, fac bagajele ... cafelutza si-l trezesc pe Dani sa plecam.
Nici una nu a pus poze??? Mai fetelor ... si plec eu trei zile "la tara" si nu vad eu pozici cu noi?
In fine.
Va rog eu: CENZURA, sa nu uitati cenzura.
Va pup si ne vedem ... la intoarcere.


Miro
My ticker

Mergi la inceput