Bebelusi de nov-dec 04 (61)

Bebelusi de nov-dec 04 (61) | Autor: mami nov-dec 04

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52412&whichpage=1" target="_blank">Capitolul 60



Mamici de 40 si 41


IrinaA ______________20 oct_____N_____Ioana Maria__________3.580 g-54 cm_____www.nicolae.org/PhotoDeSHop/index.htm" target="_blank">poze
Camys2000 ________ 21 oct_____N_____Catalina Nicole_______ 2.800 g-48 cm_____poze
Ela2001 _ _ __ _ _ ___22 oct_____N_____Diana Andreea_______ 3.350 g-50 cm_____poze
Jasmine ____________26 oct_____C_____Radu________________2.600 g-50 cm
Ele _________________26 oct_____C_____Ana Denisa______ ___ 2.600 g-xx cm_____poze
Roserb _____________29 oct_____N_____Mihnea Andrei________3.550 g-52 cm_____poze
Ncristina ____________29 oct_____?_____Teodora Andreea_____2.200 g-45 cm
_____________________________________ Alexia Maria_________1.800 g-44 cm_____poze
Moss ______________ 31 oct__ ___C_____Alexia Stefania_____ _3.000 g-50 cm_____www.larond.ro/moss/minunea%20noastra%20Alexia/Alexia%20la%20doar%204%20zile.JPG" target="_blank">poze
Siminna _____________1 nov_____C_____Maria_______________ 3.700 g-54 cm_____poze
Bits _________________1 nov_____C_____Kenzo_______________3.780 g-xx cm_____poze
elilenus _____________2 nov_____N_____ Ana_________________2.750 g-47 cm_____poze
Ad_rianna ___________3 nov_____C_____Tudor Andrei_________2.800 g-51 cm
_____________________________________ Bianca Cristina_______2.700 g-50 cm_____poze

Diana 2004 __________4 nov_____C_____Andrei______________ 3.100 g-54 cm
Try __________________5 nov_____N_____Alex________________ 3.835 g-56 cm_____poze
Miria Cristina __ _ _ _ _5 nov_____?_____Maria Damiana_______3.850 g-51 cm_____poze
Loreena _____________5 nov_____N_____Carla Maria___________4.000 g-52 cm
for2nity _____ _ __ __ _6 nov_____C_____Alexia Cristina_ _ ____3.950 g-54 cm_____poze
Andreap _____________7 nov_____N_____Maria Alexandra______3.350 g-47 cm_____poze
Hannen __________ ___8 nov_____N_____Isra___________ _____ 4.350 g-xx cm
Laura Miu _________ __8 nov_____N_____Ioana Bianca_________3.600 g-53 cm_____poze
Hena ________________8 nov_____C_____Mihnea Ioan_________3.450 g-53 cm_____poze
Daniela_Sb ___ ____ __8 nov_____N_____Mihai Daniel__________3.670 g-54 cm_____www.onednd.go.ro/_/Danut/main.html" target="_blank">poze
buterfly __________ ___9 nov_____N_____Robert-Lucian________ 3.350 g-51 cm
Simonacip _ __ _ ____10 nov_____N_____David________________4.000 g-57 cm_____poze
Vivian ______________12 nov_____N_____Victor_________ _____ _3.230 g-48,50 cm
Didutza _ _____ _____12 nov_____C_____Daria _________ _ ____ 2.200 g-47 cm
_________________________________ ____Dennis_______________2.800 g-51 cm_____poze

Auras80 ____________14 nov_____?_____Medeea Teodora______3.650 g-53 cm
Cassandra ________ _14 nov_____?_____Dragos Andrei_______ _3.960 g-53 cm
Eliza5 ______________15 nov_____C_____Alexandru____________3.650 g-xx cm_____poze
Aime ___________ ___15 nov_____C_____Vladimir Andrei __ ____2.800 g-51 cm_____poze
Lumi81 _________ ___15 nov_____?_____Andrei Cosmin________3.100 g-49 cm_____poze
Dama ______________18 nov_____C_____David Andrei________ _3.270 g-50 cm_____poze
Dena ________ ______17 nov_____C_____Katrhryn Rhianna_ _ __3.500 g-51 cm_____poze
miag ________ ______18 nov___ __?_____Roland Valdimir_ _ _ _3.600 g-48 cm_____
Trinity ___________ __19 nov_____?_____Selina Alexandra______3.500 g-xx cm
Danamunti__________19 nov_____C_____Eric Gabriel_____ ____ _2.990 g-48 cm
Miraklucker _________20 nov____ C______Daria________________2.165 g-44 cm
Danette ____________23 nov_____C_____Iris Sophie_________ _ 4.300 g-54 cm
Gandacelu _______ __25 nov_____N_____Ioachim______________3.700 g-52 cm_____poze
Misticgirl __ _ _ __ _ _25 nov_____C_____Nicholas Alexandru____3.150 g-48 cm
Dutzi _______________25 nov ____C_____Iustin________________3.00 g-50 cm
Miche ______________26 nov_____N_____Darius________________3.300 g-49 cm_____poze
Descultza __ ______ _26 nov_____?_____Andrei__ _ _ __ ___ ____2.900 g-xx cm
Ionela Roxana _ _ __27 nov_____N_____Emily_________________2.956 g-50 cm_____poze
Paxela _ _ __ __ _ _ _27 nov_____?_____Silviu Ionut___ __ __ _ _3.500 g-51,5 cm___poze
Florypop ______ __ __27 nov_____C_____Andrei______________ __3.500 g-53 cm
mate __________ _ __27 nov_____N_____Christian Gabriel_______3.950 g-52 cm
Onitza _____________28 nov_____C_____Paul Constantin______ _3.600 g-49,5 cm___poze
Madachan ________ _29 nov_____?_ __ _Edward Florin____ ____ _3.150 g-51 cm_____poze
Fulguletz ____________1 dec_____C_____David Andreas_________3.150 g-52 cm_____poze
MadalinaP ___________1 dec_____C_____Edis_______________ ___3.000 g-50 cm
Luminita B _______ ___2 dec_____N_____Tudor Andrei_______ ___3.500 g-51 cm_____poze
Karmen24 ___________3 dec_____?_____Maria Bianca___________3.950 g-54 cm
Mona B _________ ____5 dec_____N_____Vlad Andrei____________3.380 g-51 cm
Eveline ______________5 dec_____?_____Andreea Bianca____ __ _3.600 g-xx cm
Felis _______ __ ______6 dec_____N_____Mihai Cristian__________3.800 g-50 cm_____poze
F.anomis ____________6 dec_____?_____Olivia Maria____________3.150 g-51 cm
Raluca.gabriela ______7 dec_____N_____Maria Alexandra________2.500 g-xx cm_____poze
Olga_Stan ___________7 dec_____N_____Iosefina Maria________ _3.700 g-xx cm
Onut ________________8 dec_____C_____Rares Mihai____________x.xxx g-xx cm
Adka ________________8 dec_____?_____Rares Cristian__________x.xxx g-xx cm
bumbacel ________ ___9 dec_____C_____Tudor Mihai____________4.200 g-53 cm_____poze
Anne-Mary ______ ____9 dec_____N_____Teodor Alexandru_____ _3.300 g-51 cm_____poze
Alinatent ___________10 dec____ C______Horia__________________3.400 g-52 cm
Mikimi ______ ____ __12 dec_____N_____Alexander______________3.600 g-52 cm_ _ _ poze
Monica-Elizabet _____16 dec_____C_____Ruxandra Maria_____ ___3.500 g-50 cm_____poze
Elean75 ____________17 dec _____N_____Maria__________ _____ __3.250 g-50 cm_____www.mariuta.as.ro/" target="_blank">poze
OtiliaV ______ ___ ___18 dec_____C_____Ana-Maria______________3.800 g-51 cm
Oany ______________21 dec______N____Riana-Ioana____________3.400 g-53 cm
Mieke______________21 dec______?_____Anna__________________2.600 g-44 cm
Cecilia C ______ __ __22 dec_____N_____Alexia__________________3.099 g-49 cm_____poze
Carmen ____________22 dec_____C_____Daria Nicole___________ _3.360 g-50 cm
Ioana du ______ ____22 dec_____N_____Bianca Alexndra_________3.150 g-50 cm___ _poze
Viovio ____ _________22 dec_____?_____Cristiana Bianca_________3.000 g-49 cm_____poze
Greieras____________22 dec_____?______Eva____________________2.800 g-49 cm_____
Mamaluidavid ___ _ _24 dec_____C_____David________________ __3.270 g-50,6 cm___www.babiesonline.com/babies/d/davidel/" target="_blank">poze
Cookie _____________24 dec_____C_____Sabina Ioana____________3.300 g-50 cm
Bobita [u]________ ______1 ian_____N_____Amina Ioana____________3.700 g-54 cm



papa ptr copii nostri:

Roserb - Mihnea 7 luni si 2 saptamani 1 masa lapte Humana + 1 masa fructe cu branza vaci+ 1 masa piure legume cu carne/ou/ficat+1 masa iaurt cu banana+1 masa lapte cu cereale, 9650g , 74 cm la 7 luni
Bumbacel - Tudor Mihai 5 luni natural
Siminna - Maria 7 luni, 1 saptamina - mixt+ fructe+pure de legume+iaurt (+/-fructe)
Try - Alex 5 luni si 3 sapt. - natural + cereale + suc de mar, morcov, banana
Aime - Vladimir 7 luni& 1 sapt - natural + suc/piure fructe + cereale cu lapte + supa de legume cu carnitza (piept&pulpe gaina+vitel) + branzica calcica + ou, G la 7 luni 7.710 kg
Paxela - Silviu Ionut 7 luni si 1 saptamana Bebelac+ piureu fructe+ piureu legume+ cereale+ branzica de vaci+carnita pui si vita + ou +biscuiti +ficatel +iaurtel, 1 dintisor
Diana 2004 - Andrei 4 luni jumatate natural +suculet
Camys 2000 - Catalina Nicole 6 luni mar+biscuite, banana,branzica, pireu legume + piept pui,cereale, lapte Milumil 2
Andreap - Maria 5 luni jumatate natural + piure fructe,supa legume,cereale
Ele - Denisa 6 luni natural+diversificare (fructe,legume,cereale, carnita)
Monica-elizabet - Ruxandra-Maria 5 luni, 60cm 7,400 kg, 2 mese lapte 250ml(dimineatza si seara)pireu de fructe cu cereale fara lapte milupa, pireu de legume, cereale milupa
Danamunti - Eric Gabriel 6 luni;8,890 kg cereale,lapte Hero 2,carnita cu legume,pireu de fructe
Mamaluidavid - David 5 luni mixt,morcov,cartof,patrunjel,banana,cereale seara
Daniela_sb - Danutz 7 luni - natural, mar, banana, caise, branzica de vaci, legume pasate, cereale, 8.700kg, 71cm
LuminitaB - Tudor Andrei 4 luni si 3 saptamani - diversificare
Cassandra - Dragos 4 luni si o sapt - mixt + suculet
Elilenus - Ana 7 luni - diversificat si Milumil
Felis - Mihaita 6 luni - milumil cu cereale+pire de fructe+piure de legume cu carne+milumil cu cereale+ milumil cu cereale 6.250 kg; 66.5 cm
Bits - Kenzo 5 luni - natural si diversificare
Mikimi - Alex 6luni si 1/2 - natural + fructe + pireut de legume cu carnita , 2 dintisori
Ionela Roxana - Emily - natural
Ela2001 - Diana 8 luni - natural si diversificare, 9.6kg, 75cm , 5 dintisori
Miria Cristina - Maria Damiana 5 luni - diversificare
Onitza - Paul 6 luni & 3 sapt.- pireu fructe, legume, cereale, lapte MILUMIL, iaurt, mamaligutza, branzica.
Simonacip- David 7 luni & 3 sapt - mixt, piure de fructe, supita, ou, ficatel, cereale cu fructe, lapte NAN 2, 2 dintisori
Ad_rianna - Tudor Andrei&Bianca Cristina 7 luni - lapte NAN, pireu+supa, pireu fructe+suc+br.vaci, cereale
Florypop - Andrei 7 luni -pireu fructe, legume, cereale, lapte MILUMIL 2, biscuiti, carnita de pui fiarta, branzica dulce de vaci - 9,500 Kg, 4 dintisori
OtiliaV - Ana Maria 6 luni & 2 saptamani 8,3 kg - natural + mar, morcov, legume, branzica, pilaf, carne pui, iaurt, cereale, ou
Ioana_du - Bianca 6 luni - lapte HUMANA1 + cereale, fructe, piure de legume, carnita de pui, iaurt
Jasmine - Radu 6 luni - lapte Humana2,fructe,piure de legume,cereale
Viovio - Cristiana Bianca 5 luni - natural + suculet + cereale + supica
MadalinaP - Edis 5 luni & 1 saptamana - natural, suculet de mar si morcov
Cookie - Sabina Ioana - natural, piure de fructe si supa de legume+carnita. 6600g si 64cm.
Didutza - Dennis & Daria - 7 luni & 1 saptamana - Nan2, piure fructe+biscuit, suculetz fructe,ceai instant Milupa, apa plata, supica pui + piure legume, spanac + galbenus ou, ficatzel pui, dovlecel+smantana+piept pui, iaurt natural,danonino, cereale Nestle'; Dennis - 9,280 kg 2 dintzisori, Daria - 7,500 kg
Alinatent - Horia, 6 luni 8 kg- lapte praf, piure de fructe: mar, banana si piersica, piure de legume cu piept de pui, morcov, cartof, dovlecel, conopida si rosie, cereale
Elean75 - Maria, 6 luni 6.5kg, 68 cm - natural, piure de fructe, supita/piure de legume, carnita, branzica de casa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Hello fetele,

Am intrat decat sa va spun ca ne inscriem si noi in clubul maraititlor pentru ca ne mai ies niste dintisori si ca in rest suntem bine.

Am invatat sa intindem manutele sa fim luati in brate si sa ne suparam cand nu suntem luati in brate.

In weekend-ul asta vreau sa ii amenajez camera lui si sa il mut acolo. Daca aveti cunostina de vreo firma care se ocupa cu asa ceva sau cu mobilier si mochetute si alte nebunii astept sfaturile voastre.

La Multi ani bebeilor care au mai adaugat cate o lunisoara!

Va pupacim,


Flory si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Vis-a-vis de stadionul Steaua e un magazin maaare de mobila unde am vazut mai demult si mobilier pt camere de pitici.Mie mi-a placut,erau modele si culori frumoase.Si aveau si mochete simpatice,cu desene animate,si perdele haioase.Eu zic sa incerci.

Aaaa,si nu sunt foarte scumpe,stiu ca exista si magazine cu mari fitze si pretentzii,dar te rup la buzunar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Cumva este in zona cu depozitul ala de mobila care se numeste Tamilia? Incerc sa localizez ca vreau sa merg astzi sau maine acolo....

Pupici,

Flory si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ce vreme!iesiti cu copilasii pe afara? Noi am fost de dimineata, dar acuma...nu stiu ce sa zic....

Simona si David (10 nov)

http://community.webshots.com/user/simonacip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

VIOVIO, mi-a recomandat o crema cu care i-a trecut Biencutei iritatia pe obrajori, anume: ADVANTAN MILK...ma duc sa o iau azi de la farmacie...sa vedem daca ii trece.
PAUL, a dormit azi de la 11.00, la 14.30!!! ..m-am bucurat foarte tare...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

fetele, multam fain de primire!

cookie, la multi ani de 4 iulie (cu intarziere, daaaaaaaaaaar...:)) acu am pus netu, deh!

onitza, stiu eu un medic de exceptie dermatolog, elena naumescu, la policlinica cu plata nr.1, chiar ma gandeam sa merg si eu cu copiii, ca fiecare are cate o "buba"... lui ioachim i-au iesit doua pe manuta, ca niste ciupituri de tzantzar... sau ca niste negi... ce-or fi???



treceti-ma si pe mine pe listuta de papa cu tztza plus ciorba de vita, ca numai asta mancam

despre noi... ne-am facut mari si frumosi de nu se poate (cel putin asa zice lumea;)
ioachim are un "nu-stiu-ce" de il dragalesc fetele pe unde mergem: are o privire pe sub gene, galesa frange inimi la greu

azi dimineata a zis MAM' pentru prima oara CU ADRESA!!!
a mai zis pana acuma ma-ma in timp ce plangea, inca de cand era mic, dar asta e un reflex de bebelus, cand il necajeste ceva f tare sa scoata exact sunetele ma-ma!
ei bine, azi, la 5 dimineata, dupa ce m-a trrezit ca facea kk, s-a uitat drept in ochii mei si: MAM'
sa mor de fericire!
l-am trezit pe barbatu-meu, ce mai! nu mai stiam ce sa fac de bucurie!

despre dezvoltarea motorie, stam f bine: merge de-a busilea (de mai multa vreme) se ridica in picioare, in fundulet singur, de jos, nesprijinit, e intr-o continua miscare, are un stil de a se arunca... il vezi aici si in secunda urmatoare a zburat lao juma de metru mai incolo (adeseori dincolo de pat)
m-a sinucis, nu mai vrea sa stea singur deloc, nici sa doarma in patutul lui, nici nimic, numai sa se joace cineva cu el, de parca eu alta treaba nu am
NU MAI STA SINGUR si mai mult decat atat, NU MAI STA DELOC!

tre sa luam un tzarc... ooooooooooooof!

la mare a fost excelent, cel mai reusit concediu vreme super, plaja super, mancare super, iar cazarea a fost...
am luat-o si pe mama si am aavut cate 2 camere fiecare! adica mama cu ile intr-una dubla (asa erau, dormitor cu sufragerie) si eu cu mircea si cu ioachim intr-alta identica, fata in fata - aproape de plaja si de restaurant
si bomba e ca ne-a costat extrem de putin, pentru ca am fost prin Casa de Pensii... ne-am intalnit si cu niste prieteni si ei cu copii de varsta lui ile (si unul de varsta lui ioachim, plus unul de varsta intermediara) am prins vere buna, ne-am plimbat peste tot, apoi am fost la munte, la socri, la nehoiu, de unde ne-am intors duminica, iar ile vine azi

ioachim e mortal, ce mai, acu se joaca cu bunica si chiuie, are un stil, cand se bucura, de ne-a bagat in sperieti: are o voce ragusita (se bucura cu toata fiinta lui) - de ma gandesc daca sa-l duc la dr sau nu...

dintisori avem tot aia doi de jos de la 6 luni...

va recomand rucsac de bebe cum ati vazut in poze, a fost de exceptie in vacanta... sabina ne-a invatat si pe noi

nu mai stiu ce sa mai zic... aaaa, da: sunt asa de relaxata dupa acest concediu, ca nu imi mai revin sa pun carca la treaba... cat de harnicuta eram odata, acuma is ca o balega... cand o veni Ile, am bagat-o pe maneca

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)



mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Atentie!!!!!

noua ne-a zis dr dermatolog sa nu dam cu Advantan milk pe fata!!!!!
incearca Trixera, de la avene.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

GANDACICOOO, FELICITARI PENTRU PRIUML:MAMA , CE FRUMOOOOOOOS!!!!Multam de numele doctoritei...o sa vb si cu Mihai!!!!
AM vizionat pozele tale din concediu, mi-au placut foarte mult, copiii toti frumosi foc, ile si ioachimu' numai zic... Ile e o fetita tare dulcica...ar fi buna de reclama, stii? are toate sansele Paul e mai puturos la ridicat in picioruse si mer de-a busilea , e linistit, sta si cat eo jum de ora singurel pe pat cu jucarii in jurul lui, in funduletz, mai pica el intr-o parte, ma duc sa il ridic si ..atat. De azi, lasam si noi salteaua cu un nivel mai jos..poate il stimulam sa se ridice singurel...mai stii????
Mey, eu vreau sa il duc pe Paul sa mai doarma, ca a mancat, dar ma intreb: o mai dormi el dupa 3 ore de nani???? incerc, ca mai am treaba.

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

SABINA, multam de sfat, totusi se pare ca micutei Bianca, a lui VIOVIO, i-a trecut, oricum eu am inceput din nou cu NEOPREOL, dat de Ana CUlcer...vedem cum erge cu asta si upa, daca nu e ok, mergem la d-na doc. dermatolog la care se duce GANDACICA...SABINA, MULTAM


pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

COOKIE, multam de reteta...te pupic.

pozele noastre

Mergi la inceput