Bebelusi de septembrie-octombrie 2004(59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

andreea - de data asta am fost eu!

Pozici noi




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

Am reusit sa intru si eu sa va citesc. Multumesc tare mult ramona, herra si frosa pentru raspunsul referitor la cojite. O sa incerc cu ulei de masline, prima data, sa vedem daca scapam de cojite, ca de taiat paru' nici gand, poate asa cate un pic, ca si pana acum.

Sa vedeti ce am patit! Ca tot a fost ieri ziua cazaturilor! Azi noapte s-a trezit bb pe la 2 sa suga, si am adormit cu el la tzitzi, si cum era pe partea din margine a patului, ca nu m-am gandit sa ma intorc (cum bine ati spus voi) si a cazut bb din pat. Sa vedeti sperietura, ca mi-a sarit somnul. Am auzit numai o rostogoleala. Si sa nu radeti, bb nici nu a plans, dormea si nu cred ca a stiu ce a patit. Eu i-am lasat loc mai mult, dar el s-a rotit de 2 ori, ca altfel nu cadea. Invatatura de minte!!!!!

Intrebare: mai mananca vreun bb paine prajita? al meu, daca ii dau numai paine prajita ar manca, si nu stiu are ceva ca papa paine prajita?

LA MULTI ANI tuturor bb ce au mai implinit azi o luna.
Bine ai venit Mihaela73.

http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

Si chiar ma intrebam de ce mesajele mele apar asa tarziu, dar am citit acum lamurirea de la aissa pentru mihaela. Multumesc si eu aveam nevoie.
Si sa-mi mai spuneti cum sa scriu si eu colorat, asa frumos ca voi, pls.

http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

quote:
Originally posted by s_simona

Si chiar ma intrebam de ce mesajele mele apar asa tarziu, dar am citit acum lamurirea de la aissa pentru mihaela. Multumesc si eu aveam nevoie.
Si sa-mi mai spuneti cum sa scriu si eu colorat, asa frumos ca voi, pls.

http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK



Selectezi textul care vrei sa apara colorat si apoi apesi la "culoare " si apoi culoarea care vrei tu.
Si pt scris ingrosat selectezi textul si apoi apesi B.Sper ca ai inteles. Daca nu spui si iti dam codurile de culori.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

Ramona, asa am facut si eu, dar nu merge. Cand ii dau vizualizare, nu este nici o schimbare de culoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

Nu reusesc sa scriu si eu colorat ai asta este.

Diana, am citit povestea nasterii. M-am emotionat. Nu stiu de ce, dar sunt foarte sensibila se cand ii am pe Tudor si este nu stiu cum, altfel, sa te emotionezi asa usor.

http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

simona ce culoare vrei sa folosesti?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

uite asa
[culoare].......[/culoare]
Negru=black
Rosu=red
Galben=yellow
Roz=pink
Verde=green
Portocaliu =orange
Purpuriu=purple
Albastru=blue
Bej=beige
Maron=brown
Verdelamaie=limegreen
Teal=teal
Maritim=navy
Maroon=maroon

Am scris asa ca sa iti poti alege culoarea preferata.

Sau s-ar mai putea colorat si ingrosat care ar arata asa:

Negru=black
Rosu=red
Galben=yellow
Roz=pink
Verde=green
Portocaliu =orange
Purpuriu=purple
Albastru=blue
Bej=beige
Maron=brown
Verdelamaie=limegreen
Teal=teal
Maritim=navy
Maroon=maroon


Ca sa ingrosi scrii in loc de culoare "b" adica b mic.

Deci colorat si gros ar fi cam asa
[b mic][culoare] Textul tau [/culoare] [/b mic]
fara cuv mic
Sper ca nu te-ai suparat ca am explicat asa amanuntit dar asta e stilul meu.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Asa cum a zis si Loreema, nasul Alexandrei se vede slab de tot in centrul imaginii, cam intre maner si talpa fierului....
Fructele le-a papat si nu prea, ca jumate de castron a aruncat-o pe jos (abia facuse curat tati). Dar a papat in parc un iaurt si acum lapte. Nu stiu insa daca imi merge figura cu laptele nou ca mi-a tot dat cate o gurita afara, iar acum am gasit-o in pat plina pe fata de lapte (desi inca predomina in combinatie laptele vechi)....Vedem maine cum e si daca tot asa face...renunt la idee.
Anamari.....e mai mult un vis, nu stiu daca voi avea ocazia vreodata.
Andreea, noi tot la stirbi suntem....i s-a dus si buza de jos in gura, asa ca la babute. Nu stiu ce sa zic, e si maraita si cam baloasa. Tati zice ca pana sambata ies dinti, iar eu am zis ca nu iese nimic pana la 11 luni. Mai vedem care dintre noi e mai aproape.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Aissa, ha acum m-am prins. Bineinteles ca eu nu m-am uitat la poza aia ci la poza nr.3 din album unde nu se vedea nici un nasuc ci doar o tarta foarte apetisanta.

Mcm, bine ati revenit. Prin cate ati mai trecut si voi. Bine ca Alexia s-a facut bine. Cat despre pofta de mancare, vezi si tu ca sunt foarte multi mofturosi pe aici asa ca nu-ti face probleme.

Gata, ma duc si eu sa citesc poveste Dianei si apoi sa ca abia s-a oprit masina de spalat.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput