Bebelusi de septembrie-octombrie 2004(59)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Fetelor, azi am stat afara vreo 6 ore jumate, sunt super obosita. Dar am pus mandra in premergator sa intru si eu un pic (dependenta asta...) sa va citesc si sa scriu.
Simona, Naty, nu pot zice ca ma bucur ca mai sunt si altii....macar ma consolez. Sa vedeti de ce ma tot stresez eu (aiure, normal). Lumea o stie bucalata pe Alexandra. Eu am observat ca de ceva vreme (a fost si 2 saptamani la regim, apoi nu a mancat, a mai crescut si ea....) nu mai are falcutele de pe vremuri. Azi ma intalnesc in parc cu o fata care primul lucru imi zice ca a slabit Alexandra, ca i s-a lungit fata si subtiat manuta....Asta e, zic, s-o fi lungit si ea (da' de unde?!) Apoi, ii dadeam iaurt si vine la mine o mamica sa ma intrebe cat are. ii raspund si zice: "aaaa, e mai mare; vazusem ca ii dati iaurt si de aia am intrebat" Ce sa inteleg de aici? Ca pare mai mica, nu? Of!
Fetelor, cum le dati painea prajita? La prajitor sau in cuptor? Si felia intreaga? A mea, oricum, v-am zis, daca ii dau ceva d emancare nu baga in gura. In schimb roade orice apuca. De unde stie domne ca unele sunt papa, ca se fereste de ele......
Hai ca fug, ca e undeva pe hol si e o liniste suspecta....

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

scriu si eu in graba, revin poate mai la noapte cand imi adoarme si mie pruncul

Multumesc pentru sfaturile cu ciresele!Maine ii dau blenduite, o sa va spun daca am avut succes sau nu.

aissa STAI LINISTITA!
nu te mai stresa de cum si cat de grasuna e Alexandra!Mai bine un copil slabutz decat unul grasun!!Si apoi...nu o sa ramana toata viata cu falcute!Normal ca isi subtiaza fatza!Nu-ti mai fa atatea probleme de cum si cat face ea, Stefan care e mai mare ca si ea cu aproape o luna nu face nici el mare lucru...abia de 2 saptamani se ridica in picioare singur si pana a umblat de-a busilea mi-a scos perii albi cu taratul ca o rama

Asa...si nu stiu daca mergea sau nu linkul dat de mine in paginile anterioare, il mai dau o data aici
ca sa vedeti si voi cum ma chinui eu cu pui mic in plin santier...printre cutii de carton cu haine si plapuma, perne insirate pe jos sa-l feresc de tot felul de porcarii.....

Am mai vrut sa zic ceva da zau daca mai stiu...tre sa mai recitesc odata din spate ca am citit doar in fuga si cu Stefan agatat de piciorul meu...
Da ca sa va spun si voua ca se usca betonul!!!! cred ca pana luni suntem si noi aranjati!!!!rasuflu si eu usurata!


Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Am rezolvat chestia cu nr 1 din listuta.
Ramona ai pus " inainte de = [url"=] si de aia nu a mers.
Splendita treaba ai facut. BRAVO

O seara buna va doresc si mai citesc mai tarziu... :)
Sanatate si vise placute.

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Ramona super!!! Arata foarte bine!Si cred ca ai muncit ceva la ele!Multumim!!!Pupici!!

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

Ramona, subscriu si eu la celelalte fete. Buna treaba ai facut. Imi doresc sa am timp sa citesc tot.

Ana, m-am uitat la poze. Tu stateai cu aparatu' in mana si Stefan tragea de aparatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by s_simona



Ana, m-am uitat la poze. Tu stateai cu aparatu' in mana si Stefan tragea de aparatura.





haha ... pai de data asta da...dar de alte data sunt cu mana pe el

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

iulyp – si eu sunt la fel de capie.Stai linistita ca nu se mai trateaza.
Eu as vrea sa ajung si anul acesta.Dar nu plec de acasa fara mitzirica mica.deci undeva unde se poate merge cu bb.
Eu gatesc fara probleme.Ma lasa in pace fata daca e mancata si odihnita.Ea sta ori in patut ori in premergator.
Imi imaginez cum arata cu craci de la salopeta dupa ea.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Cristina – felicitari Alexiei pt aparitie!

Lilia – Hai ca mai aveti putin.Capu sus. Pupici multi pt pitica mica.

Aissa – stie fata ca nu sunt bune produsele din comert si de aceea nu papa.Stai linistita ca invata ea sa le faca pe toate.Si atunci sa te tii.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

Ramona, cum sta fata in premergator, cu sosete sau cu papuci??? Mi-a spus ieri cineva, ca sa-i dau papuci, sa nu-l mai las pe Tudor numai in sosete in premergator, tu stii ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Ma bucur ca va place cum arata prima pagina.

Simona – faza cu link-urile nu a durat mult.Cam 90 min adunate.si am timp pt ca am un copil cuminte.Eu stau la calc si ea se joaca singurica sau doarme.

Ana – bine ca un descurcaret in casa ,,,,,ca tati e tare incurcaret.

Andreea – mercic! Eu m-am uitat vreo 10 minute si nu intelegeam de ce nu merge. Dar dupa atatea link-uri sper ca ma intelegeti.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput