Mamici de iulie-august (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Anis, iti doresc sa-ti iasa prajitura!!! La chestiile astea de la Dr Oetker... sunt multe de facut... Mult succes si sa ne spui daca a fost buna!@!!

Pupici,

Irina si bebe 34 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Buna ziua mamici si burtici!Ma bucur enorm pentru proaspetele mamici atat de fericite ca au bebelusii in brate!FELICITARI!!!

Eu sunt bine desi am inceput dec eva timp sa sufar tare mult de caldura,sa nu mai dorm asa bine noaptea...dureri de spate si alte probleme pe care le cunoasteti.Am cumparat si eu patut pentru bebe si am si pus o poza cu el in albumul BURTICA 27.

Irina,am o mare rugaminte la tine.Daca ti-ai facut bagajul de spital imi poti trimite si mie o lista scurta cu ce ai luat mai imortant?Sunt multe pareri pe DC si nu stiu ce sa iau mai inatai.Asa ca am hotarat sa ma iau dupa o singura persoana nu mai multe.Sper sa nu te superi ca te-am ales pe tine.
Eu marti la 16.45 am programare la Dantes.Sper sa fie totul Ok.

Va pup si multa sanatate voua si puiutilor!



Giana32+

http://photos.yahoo.com/gianadedu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

mai burtici si mamici, tare sunteti harnicutze! mie mi-au plecat musafirii, sunt cam obo, dar abia asteptam sa ma mai conversez cu voi.
va multumesc tuturor pt ginduri frumoase si urari, poze pun zilele astea, dar sa va povestesc...acolo unde am fost e marea Baltica, plaja lata cu nisip mai fin ca la Mamaia( arata ca praful de ciment, aproape) si imediat padure de pini si mesteceni si apoi riul Dougava. f interesant, am fost si anul trecut acolo, stiam, dar e la fel de uimitor de fiecare data. pe plaja si la soare stateam in tricou( au fost si zile cind era cam frig din cauza vintului),la umbra luam puloverul pe mine. a plouat, dar iesea soarele si ne-am plimbat in fiecare zi. la tv...crima, totul in limba rusa sau letona, in rest sotul meu s-a balacit la piscina, am citit, am dormit sau am stat pur si simplu impreuna si am vorbit. a fost frumos, dar ne-am plictisit un pic spre final, mai ales ca am avut niste dureri crincene de burtica la care nu am avut ce sa fac, ce sa iau sa treaca...si mi-a fost si frica un pic.oricum, a fost ultimul concediu in doi( desi deja e in trei cu dra Duracell in centrul atentiei) si am savurat momentele de romantism la maxim.
mamicilor noi felicitari inca o data,am vazut pozele cu voinicii si sunt tare dragalasi 3A :Alex, Aidan,Andrei si Marc-David...au fetitele noastre de unde alege...astept si pozele cu mindrutze sa vedem si concurenta.
Emaaimee, m-am bucurat ca scumpi e fata,mai ales ca stiu ca va doreati mai mult sa fie domnisoara, asteptam sa ne spui cum o cheama. sa va traiasca!
M33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Irina,Kulta, mesagerii pacii, si!
MonaI, am vazut ca mi-ai simtit lipsa..., sa stii ca m-am gindit si eu la tine ( plaja in Jurmala seamana cu cea din Lido-Venetia si cu ochii in zare,am facut legatura- ai postat inainte sa plec ca vrei sa ajungeti cu Sara acolo...). va doresc din suflet sa fiti sanatosi si sa ajungeti peste tot pe unde va doriti in lumea asta.
la fiecare parca as avea de spus cite ceva...it`s good to be home...asa ma simt cu voi aici. hai ca acum nu ma mai potolesc, o sa va saturati de mine!
M33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Buna seara fetelor...incep cu raspunsuri

Ioana & Laura...bine ati revenit...sanatate...si voua si la bbi

Acusor, ce ai facut azi? Bravo pt ieri...si eu am mai tras o gura de bere, sau sampanie...dar nu cred ca e ceva rau, o guritza merge

bbi arata super bine, i-am vizionat pe toti

Monai, superba camera...m-ai lasat fara cuvinte, si se vede ca sunteti niste parinti mandri

Dede, multumim de informatii, bagat la cap...vroiam sa te intreb, am auzit ca dupa ce nasti (normal) nu te lasa sa dormi, ca nu stiu ce se intampla...poti sa ne dai informatii?!??

Anis, si eu ma uit la reclama aia lung si-mi camploau in guraaa..c.e a iesit?!??!

Irina, inca nuuuu...mai stam la rand...inca nu stim a numara contractiile

Andreea unde esti? Cum a fost??? Sper ca nu ai dansat emeniaito...si ai ajuns la spital

Mare prostie cu diferenta intre copii, si eu am suferit, la noi este o dif de 12 ani, asta a fost... dar incercati sa nu faceti diferente, si sa-i tratati ca pana sa apara bb2...un copil sufera si simte mai mult decat credem noi

Am fost si la nunta, am stat pana la 2 noaptea, si am fost mascota serii...toata lumea cu ochii pe mine, sa ma intrebe cat mai am...si soc, o saptamana toti erau socati...am avut la masa 2 perechi casatorite, si sotii le indemnau pe doamne sa bea dupa mine...poate-poate...a fost frumos...m-am simtit bine, am fcut scurta la maini si gat, ca n-am putut dansa, asha ca am dat din ce am putut, Luca a fost cumintel, mi s-a intarit doar burtika, dar nu m-a durut...si am facut sant la baie..d.e la cata apa am baut...asha ca mai stam si sapt asta, joi la control, probabil ca atunci vom stii mai exact cand va veni...ca facem si control intern...atat va

Albinutzza 38+ & Luca bondarelu' din burtica
Traieste clipa
http://community.webshots.com/user/albinutzaa/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Gata..am termit prajitura..daca respecti exact ce scrie pe cutie iese...arata exact ca in reclama...problema e alta..trebuie sa stea min. 2 ore la frigider inainte de a fi gustat...poate rezist



AniS si bebelina mea dulce 34+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mamini ce dor de vacanta mi-ai facut si de mare si de plaja si de seri romatice sa zic asa...



AniS si bebelina mea dulce 34+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Albinutzza..super..ai depasit deja 38 sapt. si Luca nu da semne ca vrea sa iasa...inseamna ca te simtit perfect ..asta e f bine..ai fost si la nunta super..BRAVO!

Problema cu lista pt spital o am si eu.Eu as vrea lista la una din mamicile care deja au nascut in BUCURESTI.SE POATE!!!???



AniS si bebelina mea dulce 34+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Buna fetele!

Si noi suntem bine, azi a facut mandra mea niste colturi la burtica de am zis ca-s doi nu una singura Contractii inca nu am, doar se mai intareste burta, dar de durut nu ma doare nimica, doar foarte rar si pentru putin timp...

Emaaimee, felicitari pentru mica printesa! Ai fost fata cuminte si m-ai ascultat cand ti-am zis sa nasti ca s-a deschis sezonul de fetite Sa va traiasca si te asteptam cu poze si sfaturi!

Dede, parca tu intrebai se inseamna "Anis". Ei bine exact asa il gasesti in limba germana si inseamna "Anason" : "ANASÓN s.m. Planta; erbacee aromatica cu flori mici si albe, cultivata pentru uleiul eteric si substantele grase care se extrag din fructe cu diverse intrebuintari in industria alimentari si cea farmaceutica (Pimpinella anisum); Bautura alcoolica preparata din fructele acestei plante"

Acusor, felicitari pentru examenele luate de pana acuma si bafta in continuare. Nu mai stiu, dar parca si azi mai aveai unul, asta de azi a fost ultimul?

Bun venit acasa mamicutelor cu puiuti mici, Laura si Ioana, mult laptic si refacere rapida!

Monai, foarte draguta camera

Mamini, bine ai revenit din concediu, speram ca te-ai relaxat suficient de mult pentru marea intalnire



Fetele daca am uitat pe cineva imi cer scuze, dar nu am mai intrat de 2 zile si voi ati fost harnicute foc...
Va doresc o seara placuta, fara contractii, dureri sau alte problemute.

Pupici multi si pe maine,
Katink si dulcineea mea 35+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

fetelor, doua chestii importante la care ma gindesc dinainte sa plec:
1. am vazut la mamici de mai-iunie discutii despre zahar in ceai si suc. NU FACETI PROSTIA ASTA! se invata la dulce, cind le ies dintii fac carie de biberon si fac carii si gangrene si de la 3 ani...si ce chin si ce riscuri! in plus, riscul de tulburari de comportament alimentar mai tirziu, in adolescenta( bulimie, binge-sindrom) creste daca asociaza dulcele cu confortul. in plus- si asta cred ca Dede stie sa ne spuna mai multe, creste riscul de diabet, din cauza ca receptorii insulinici sunt imaturi inainte de virsta de 1 an(? gresesc, Dede? am citit de mult de ce nu e bine sa le dai fainoase si zahar inainte de virsta de 1 an).
2. am vazut ca discutau de baita dupa vaccinul BCG, adica faceau baie in cadita. aici ni s-a spus in mod repetat si s-a accentuat: cit timp vaccinutul supureaza IN NICI UN CAZ BAIE IN CADITA!. baie in cadita abia cind s-a vindecat bubita, apa cit mai putina pe buba care supureaza si sa nu atinga de altceva-ochisori, mucoase etc.
uuuufff. ca incercam sa tin minte dinainte sa plec in vacanta si ma temeam ca uit!
M

Mergi la inceput