Mamici de iulie-august (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Zina, ce haioasa esti!!! Mi-aduci aminte de gabaritul meu... Eu care dansam cum auzeam orice fel de muzica (mai putin manele - le urasc!!!) in mod special la muzica latino-americana, acum cand aud o melodie si-mi vine sa dansesz... nu-mi iese decat un amarat de dat din cap... ca rockerii, stii?? Sau mai bine zis... ca bebelusii...

Offf... ce dor imi este sa ma misc in voie... dar mai este putin...

Pupici,

Irina si bebe 34 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

ZenaO da, si eu sunt la Grigoriu. Ar fi super sa ne intalnim acolo, sa urlam impreuna

Acusor felicitari pt 10 la examen. Esti super tare daca iti mai arde de invatat acum

cami si zuza mica din burtica 34+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gcamelia2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Mama ce ritm aveti la scris.
Nu stiu cum sa fac fata ca v-am zis ca nu prea pot sa sed.
Lory, sa-ti traiasca ingerasul din burtica.
ELLA2000 si eu urinez f.f.f. frecvent, mai ales noaptea. Sunt nopti cand merg si de 20 de ori la baie, fara exagerare. De aceea mi-am si facut iar urocultura dar e in regula. dar stii ce fac, ma duc la baie si dupa aceea beau apa asa ca...
Anis bagajul pentru bebe difera cred in functie de regulile spitalului. La noi ii imbraca dupa 6 ore in hainele aduse de acasa, asa ca eu i-am pus 4 body-uri, 4 costumase cu maneci si picior, 2 sapcute (in caz ca face fototerapie, se acopera ochisorii, si daca il spala pe cap),o paturica(stiu ca e cald dar....), un prosop, 4 patratele cusute din tifon 20/20cm), o musama de schimbat, Reviken pt fundulet, comprese sterile pentru sters ochisorii si buricul, pampersi (24), servetele umede, daca nu e apa calda. Cam asta ar fi.

dede, Adi 4ani si Medeea din burtica 37 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZenaO spune:

Da, mai, Irinuca, mai avem putin, da sigur cand n-o mai fi bebe in burta o sa mi se para ciudat, am senzatia ca sunt gravida si grasa dintotdeauna. Of! si am un chef de zbantuiala, de mare, de vacanta; da' lasa ca la anu il pasam pe bebe la unii dintre bunici si facem si noi un concediu in 2.

Zina si bb Matei 34 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanaz_mucenica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Saru'mana fetelor pentru felicitari! Adevarul e ca nu mai imi arde de invatat da' n-am ce sa fac! Mai am putin si gata. Sa vad ce-oi face in anii urmatori si cu bebe si facultate!

Pupici
acusor 32+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/eavoicu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Acusor felicitari pentru 10, si mult succes in continuare.
Simonna, si eu am avut mari dileme la prima sarcina legat de mulsul sanilor.
Acum sper ca o sa ma descurc mai bine. Ideea e sa ii mulgi cand a inceput sa vina laptele foarte mult(furia laptelui, cum se zice) si puiutul inca nu mananca foarte mult. Te mulgi putin inainte sa alaptezi, ca sa inmoi sanii sa poate prinde bebeul areola, si dupa ce ai alaptat sa golesti sanul din care a mancat.
Se mai intampla sa doarma prea mult si sa sara efectiv o masa si atunci trebuie sa te mulgi.


dede, Adi 4ani si Medeea din burtica 37 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Ella2000, legat de membranele fisurate, cineva a mai raspuns la asta o data. Faci un dus, te stergi bine si urmaresti daca apare ceva lichid transparent sau rozaliu pe lenjerie.

dede, Adi 4ani si Medeea din burtica 37 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Acusor, felicitari ! Tare greu ti-o fi fost cu si cu burtica si cu examene!

ZenaO , te inteleg perfect cu hainele... eu am si dat f multe pentru ca ma mut si nu vreau sa le car degeaba. Dupa Iulia am ramas cu bazinul mai lat si fara burtik...Si cu mersul la baie inseamna ca nu are rost sa-mi fac probleme ca" pierd lichid" cum zic unele.

Irina nu te supara pe nectarina... Iti doresc alteceva mult mai "dulce" si mult mai repede ...

Delia, beau si eu apa si sucuri noaptea si chiar cate o sticla de bulion ( probabil de la carenta de fier)

Si burikul meu da sa plezneasca. Si culmea cu cealalta sarcina am fost total alta. De aceea am crezut ca e baietel ...

Ella2000, Iulia si surioara ei Paula 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Delia, mersi !

Chiar mi-a scapat acel pasaj! O sa fac in seara asta proba! M-am gandit sa nu pateasca Paula ceva ca ma freaca asa in interior sa se fi imputinat lichidul ...

Ella2000, Iulia si surioara ei Paula 33 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Acusor, felicitari pentru nota.No comment despre barbatii fara bun simt.
Chiar zilele trecute spuneam CA MA DOARE PE SUB COASTE DE NU MAI POT ATUNCI CIND BB SE IMPINGE SI CA SIMT CA NU MAI ARE LOC, SI CA IMI PLESNESTE BURTA SI PIELEA SI CA NU STIU UNDE MAI INCAP DACA MAI CRESC ETC DAR IAR NUMENI N-A CITIT. Asta e.
Fiecare cu ce-l doare.
P32+

Kulta graviduta si BB Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput