Bebelusi de iulie-august 2004 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !

Leeloo - distractie placutaaa !

Alicegh - si noi si noi tot la sf de august la mare ! :)

Eu nu-i dau Giuliei laptele ramas ca la noi raman doar cativa ml ... altfel eu i l-as da !
Telefonul: Giulia sta si asculta si daca aude vocea lui tac`su` si limbajul lor special zice tatatatatata si linge telefonul

Revin . O zi frumoasa sa aveti !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Stiti ce papa Giulia cu mare drag ? Tortellini cu cascaval si muuulta smantana !
Voi ce le mai dati ca felul II ???

Noi sa stiti ca avem sticla de lapte pe la 12, intre masa de fructe si pranzul de la ore 4 pm ...

Voi ???

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Am incercat sa-i scoatem lui Radu laptele de dimineata, insa nu a fost chip! Se stramba ingrozitor daca primeste vreo lingurita de ceva...

Nu este nevoie sa-i pastrez laptele, ca mananca tot (are dim. + seara, 270 ml).

Daria, unde plecati?

Roxana si Radu (21.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Radu mananca lapte dimineata si seara, la pranz diverse legume cu carne sau peste, gustare - fructe (mar, para, banana, kiwi, biscuiti, branza de vaci)/ sau branza de vaci cu rosie, masline, Almette si iaurt - pe la 6.

In rest, ce mai cuipeste de la noi... niste pui la cuptor, niste iaurt, cascaval - ca e Milogu'srl...

Inca nu i-am dat ou - a mancat de vreo 3 ori pe la 8 luni si l-a varsat, deci mai asteptam. Fasole pastai i-am dat - si ii place mult.

Roxana si Radu (21.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noi avem 200 lapte la 8 - 8,30 la trezire si cel de amiaza, 200 ml, apoi seara cu cereale 250.

Alicegh - noi plecam la EforieNord pe 22 august (inainte ne chefuim ). Voi ???




Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Sa va zic ce dialog am eu cu fi'miu:
Eu: ma-ma
El: ta-ta
Eu: ma-ma
El: da-da
Eu (exasperata): ma-ma
El: (razand): ca-ca

... nu mai am comentarii...

Roxana si Radu (21.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:



Giulia a zis luni "mama - tata", era sa lesin de socul primit, dupa care io am tot zis mama si ea deja urla tata-tata si bibi-bibi si neinei ca deja se saturase (asa protesteaza ea) si wiwi-wiwi si mai zice cucu-cucu dar parca le-ar vorbi cu un accent englezesc In rest cand stingem becurile de culcare zice huhuhuhu sau oooo si atat.


tuturor !!! !!! !!!



Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

La multi ani Iris! Sanatate, fericire si mult noroc in viata. O zi nemaipomenita sa ai alaturid e cei dragi!

La multi si si bebeilor care implinesc 11: Dan-Mihai, Andreas, Daniela Cristiana, respectiv 10 luni: Raluca Bianca, Luca Alexandru, Alexandru Ioan. Sa aveti parte de tot ce e mai bun si mai frumos!

Kim, multumesc pt raspunsurile la subiectul cu swing-ul.
Multumesc mult celor care ne-au complimentat.

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buuuunaaaa!
Mai aparem si noi,ca din zece-n zece minute calculatorul meu care cred ca sufera de ciuma bubonica,imi zice "system shotdown" si intr-un minut se restarteaza.Cred ca ma duc jos in fata blocului si-i dau foc
Uite cum a aparut continuu un pic mai tarziu

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna ziua!

Mamaaa...ce vreme de plaja!!Numai eu nu ma duc!

Fetele noastre au prins vreme superba pana acum!

A trecut si noaptea asta.Nu a facut febra peste noapte ,dar inca nu a erupt dintzocul.

Pai eu nu sterilizez nici un biberon,suzeta....vai de capul ei..o spal daca a cazut pe jos(dar au fost si exceptii...),iar jucariile nu le spal niciodata;umbla pe jos si nu il spal pe maini,dacat daca a pus mana pe pantofi(ca mai face si asta)

Ieri nu i-am dat lapte la sase,ci un iaurt juma +6 biscuiti...saracul copil ii era cam foame aseara...dar sa stiti ca tot nu a mancat tot laptele la ora 9(la culcare)...asa ca i-am luat degeaba lapticul de la sase.

Cred ca s-a obisnuit deja sa manance ultimul lapte dupa zece noaptea...

De la dintele ala s-a foit toata noaptea..cand pe o parte,cand pe alta...nu exagerez..asa a facut TOATA noaptea.De trezit s-a trezit doar de vreo doua ori...adica s-a ridicat in fund,si-a cautat suzeta si s-a culcat la loc....dar eu nu am putut sa dorm,ca nu aveam loc de el...se invartea si imi dadea niste picioroange in stomac...cum sa mai dorm?Plus ca eram stresata ca face febra...

Rugaminte:are cineva nr. de tel.al lui Nicole?Poate si vrea sa mi-l dea si mie pe PM?Ca nu stiu daca ea il mai are pe al meu,i-l dadusem candva...

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput