Lupta pentru viata copilului meu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

E cineva care strange bani pentru Claudiu? Daca da, trimite-mi si mie adresa pe pm.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Camelia,

Eu am sa incep sa trimit emailuri la toate adresele pe care le stiu. Sper sa ma misc repede chiar daca nu am o agenda organizata. Am sa folosesc mesajul de ajutor de pe prima pagina. Am nevoie pentru asta de un act medical cu diagnosticul lui Claudiu, o fotografie a lui si neaparat o hartie de la Kiev care sa dovedeasca ca se poate face ceva pentru el si ca sunt de acord sa il accepte daca au banii.

Cred ca ar fi foarte bine daca ai timp sa intri pe subiectul "Resurse pentru parinti disperati" si sa incerci sa epuizezi rand pe rand toate variantele de acolo.

Cine ne poate ajuta cu un site cu informatii de baza pentru Claudiu?

Dantje, mai e valabila oferta de a face un teledon european pentru Claudiu? Poate se strang ceva banutzi din Europa.

Mai trebuie cineva din SUA si Canada care sa se ocupe cu strangerea banilor si s-ar acoperi campania dpdv al spatiului. Mai trebuie mediatizat cazul si nu ne ramane decat sa ne rugam la Dumnezeu sa ne ajute.

Pentru cei care nu cred in salvarea lui Claudiu, stiu cazul lui Paul, stiu ca Kiev nu este o solutie extraordinara, dar atata timp cat medicii de acolo inca sunt de acord sa accepte cazul inseamna ca exista o sansa pentru el macar pentru stagnarea bolii. Daca organismul lui va reactiona foarte bine dupa tratamentul de acolo, noi nu avem de unde sa stim asta. Cine vrea sa il ajute pe Claudiu ... 8000 de euro ... macar sa ii redam speranta si sa inceapa tratamentul ...

Camelia, ne mai trebuie cineva care sa comunice periodic, sumele din conturi si situatia actuala.

Eu am sa mai incerc sa caut si alte variante de tratament cu toate ca din experienta altora cu aceasta boala cumplita se stie deja cam care ar fi rezultatele acestor cautari ...

Doamne ajuta!
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Gabriela sigur ca da,sunt aici ,inca un teledon cred ca e prea mult pentru site,dar daca credeti ca merge eu sunt aici.Cine vrea sa trimita bani la pliculet eu pot sa strang si pentru Claudiu,un pm si aveti adresa mea.
Uf....cata suferinta.
Doamne ai in paza si acest copilas.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Fetelor,va multumim din suflet pt. ceea ce faceti pt.Claudiu,sa va ajute Dumnezeu sa aveti copii sanatosi!
Doamne ajuta-ne sa-l salvam si pe Claudiu!
Gabriela,i-am telefonat Marietei si i-am transmis mesajul tau,incearca sa gaseasca un scanner pt.trimiterea fotografiei si actelor medicale,inclusiv invitatia de la Kiev.Noi nu prea cunoastem adrese si cui sa ne adresam,iti multumim pt.initiativa si efortul de a ne ajuta.Daca ne dai o adresa de fax iti trimitem tie toate actele,poate stii mai bine cui sa le trimiti...asta daca nu iti cerem prea mult,stim ca timpul tau este organizat.

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Fax nu am si deocamdata nu am nevoie de acte "in mana". Este suficient sa le scaneze bine si sa fie puse pe un site pe internet.

Nu ne poate ajuta nimeni cu un site? Micut cu informatii de baza si noutati cand apar ele ... va rog frumos!

Pana atunci sa le trimita pe adresa mea de email gabriela_hogas@yahoo.com si eu voi incepe sa trimit cat mai multe emailuri pe unde vad cu ochii. Nu stiu sa fac site

Camelia, nu mi-ai raspuns daca te ocupi tu sa urmezi pasii batatoriti de la "resurse pentru parinti disperati" ?

ce face Claudiu? cum se simte?

Doamne ajuta !
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Fetelor,ziceti-mi,va rog si mie care ar fi pasii ce trebuie urmati caci eu sunt cam batuta-n cap!Plus de asta nu stiu limba engleza,spuneti-mi ce sa fac si fac!
Gabriela,multa sanatate si baietelului tau,v-am vazut si la "surprize,surprize",esti o luptatoare...Doamne ajuta!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

haideti fetelor sa putem sa-l ajutam si pe Claudiu.
Numai impreuna vom reusi.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Nu am dat bir cu fugitii, imi pare rau de tacerea mea. Pur si simplu am fost mai mult plecata si nu am ajuns sa stau mai mult pe net.

Marieta, am primit emailul tau. Ai un copil foarte frumos, insa m-a impresionat si mai mult tristetea din ochii lui. Eu inca sper sa reusim sa facem ceva pentru Marius Claudiu. Trimite-mi te rog si hartia acceptarii de la Kiev, am primit doar poza lui si certificatul de handicap care arata diagnosticul.

Dantje, multumesc ca ne esti alaturi. Am o idee, sper insa sa stiu cum sa mi-o exprim. Tinem legatura.

Doamne ajuta !
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Camelia, un prim pas, foarte important este sa trimiti un email care sa contina apelul de ajutor pentru Marius Claudiu insotite de atasamente cu o fotografie a lui, certificatul de handicap care atesta diagnosticul si o hartie de la Kiev care sa arate legatura cu clinica, acceptarea lui ca pacient si suma necesara, deci sa trimiti acest email cu toate aceste informatii la adresele care sunt prezentate in rubrica "resurse pentru parinti disperati" si bineinteles sa iti notezi unde ai trimis si sa pastrezi ce raspunsuri ai primit. si f important sa oferi prompt informatii la toti cei care se intereseaza de caz.

Asta e un prim pas si daca poti sa il faci sper sa fie un inceput bun pentru claudiu. mai tinem legatura ca momentan si eu sunt putin in aer cu organizarea.

in alta ordine de idei, multumesc pentru urari insa in cazul meu Dumnezeu ne-a dat putere si ne-a deschis usi, deci daca marieta crede in minuni eu as ruga-o sa ia legatura cu un preot adevarat, cu har, si sa inceapa sa se roage puternic.

Doamne ajuta !
Gabriela

quote:
Originally posted by camelia72

Fetelor,ziceti-mi,va rog si mie care ar fi pasii ce trebuie urmati caci eu sunt cam batuta-n cap!Plus de asta nu stiu limba engleza,spuneti-mi ce sa fac si fac!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE



Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Oameni buni,haide-ti sa ne rugam cu totii si pt.Claudiu,haide-ti sa salvam viata acestui biet copilas.Multumim celor care s-au oferit sa ne ajute!
Gabriela,sa-ti dea Dumnezeu sanatate si copilului tau la fel,apreciem mult ceea ce faci pt.Claudiu,desi si tu esti o mamica incercata de soarta.
Eu am sa trimit emailuri pe unde vad cu ochii,la adrese romanesti pt.ca din pacate nu stiu alte limbi,poate ne ajuta cineva in aceasta privinta!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput