Sa-mi arunc copilul sau nu?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

si eu tot de contul in lei am nevoie caci ii scote soacra-mea din acontul meu si ii trimite ea,daca ai timp GABI si dac sti poti sa il scri ,te rog


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_claudia14 spune:

Sigur ca sunt dispusa sa ajut daca ai nevoie de ajutor contacteaza-ma pe adresa mea de mail andreea_claudia14@yahoo.com,si daca pot te voi ajuta cu ceea ce pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Buna ziua,

Va multumes din suflet ca ati continuat subiectul cu bella...am fost 5 zile la munte ca altfel explodam..acum am revenit cu fortze noi.
Contul in lei are adresa diferita de cel in euro si USD pentru ca erau daja conturi active si nu am mai pierdut timpul cu alergat la banci, amandoua sunt la BRD insa, si am impresia ca ele oricum intra atata timp cat e nr de cont si numele specificat.
Cont lei BRD
RO34BRDE410SV49321694100
Calea Victoriei 32-34
Rodica Ionescu
va multumesc mult pentru ajutor. Astazi de dimineatza, Rodica a plecat inspre Ploiesti spre a obtine semnatura Gerogianei in favoarea interventiilor chirurgicale.Sper sa fie totul ok si notarul sa ii ia o asemenea declaratie. De acolo, se vor duce la Tg Muresh, unde cu amabilitatea lui Gabi, au un loc unde sa puna capul...multumesc frumos in numele lor. Soare nistor, daca vrei sa ajuti cu ceva mobilier, eu iti multumesc anticipat, ei acum nu au nimic pentru copii, in afara de dorinta imensa de a ajuta...cam asta au, si un patut pentru Bella, o promisiune de dulap si o promisiune de carut. Daca poti sa ii ajuti, iti multumesc in numele lor, daca nu, iti multumesc chair si pentru intentie..
Astazi sau maine, cred ca maine dimineatza, va fi proba de foc..o sa incerce sa "rezolve" situatia bellei ca este groaznic sa tot intre sange in plaman si ei sa o lase asha...nici nu vreau sa ma gandesc. Oricum,sper din suflet sa o opereze cat mai repede..
Andreea_claudia, esti o draguta, dar tu te ai oferit sa ne ajuti in general...eu nu prea inteleg ce inseamna in general..adica cu ce poti sa o ajuti pe Bella, cunostinte, mobilier, lapte, pampershi, banuti? caci eu nu imi pot permite sa iti cer nimic, suntem in faza in care orice este un dar de la Dumnezeu pentru acesti oameni minunati care se inhama la asemenea chinuri...cu ce crezi tu ca poti ajuta, noi iti multumim..
Rodicaosoian, iti multumesc din suflet de gest...chiar este un cadou frumos pe care il faci tu altora de ziua ta..La multi ani si tot ce iti doresti..sa iti dea Dumnezeu dupa sufletul tau minunat..
motanik, acesta de sus este contul in lei, o sa te rog sa ma inveti cum sa le pot adauga la semnatura mea, toate conturile, ca sa poata fii vazute de toata lumea de cate ori vrea...mersi din suflet...
Aurelia, ai reushit sa vorbesti cu rodica...eu nu am discutat multe detalii caci aseara au venit sa ia banii...eu am donat 200 euro si i am imprumutat cu restul necesar, si nu am discutat mai nimic in afara de scema cu mama biologica a Bellei si cum facem la spital..nu stiu, v-ati pus de acord cu ceva, sau sa va ajut?
Tututror persoanelor va multumesc mult de tot, Dan(tatal Cosminei) nu te am uitat , mii de multumiri si tie si tutror, acum o sa fie mare nevoie de voi toti\toate..
Revin cu detalii mai tarziu sa vad ce face Rodica cu Georgiana..
va pup

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Pashosha, dulapul promis a ajuns la Rodica sambata dupa-amiaza, impreuna cu un pliculet (cam subtire, dar atat am putut) si inca 2-3 lucruri, sper sa-i foloseasca si daca nu, sper sa nu-i fie o povara.

Aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Aurelia, iti multumesc din suflet de ajutor, Mi a confirmat Rodica astai totul si era tare incantata de tot ce i ai adus..toaleta, masutza, dulapior..iar despreplic,sarut mana mult ca oricum este un super ajutor ...chiar a fost o surpriza...iti multumesc din inima...Rozi multumesc mut de lapte..au reushit sa mai salveze niste bani, lucru care ii ajuta mult.
Au reushit sa ia fara probleme semnatura Georgianei, dar nu va pot descrie cemizerie si saracie au gasit in casa Georgianei, undeintr-o camera infecta si fara nimic demancare stateau 4 persoane...Aveau doi papagalilesinatide foame, pe care i-a luat Rodica caci altfel mureau acolo. Le a lasat 2 milioane sa isi ia de mancare...cinste ei,eu nu as fi facut o. oricum, sunt fericita ca a semnat actele, respectiv faptul ca a fost la notar si a dat declaratie ca este de acord cu operatiile...
Au plecat apoi catre Tg Muresh, unde Doamna care se oferise sa ii cazeze sau sa ii ajute cu cazare la unlceu cu 100 mii lei, nu a mai putut, si astfel stau la acel liceu dar cu o camera de 500 000 lei vechi. Erau cam tristi ca nu si au luat cortul cu ei, macar mai scuteau din bani..asta e..data vitoare la cort...Gabi iti multumesc din suflet, dar cu cazarea la liceu e cam problematic...
Maine dimineatza ei se vor duce la spitalsa rezolve cu doctorii..
Doamne ajuta..
aa, si multumesc Criss uk si tina, pentru hainute si pntru banii promisi...multumesc din inima

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52144

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabi, ai primit cumva pachetul de la prietena mea?

_

Un bebelus de 6 luni are mare nevoie de noi.



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54555" target="_blank">partea a doua


Oana_B

Mergi la inceput