Inseminare artificiala

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Buna fetelo,eu nu vreau sa dezamagesc pe nimeni,dar eu am 2 insamantar si un FIV la activ,din pacate cu rezultat negativ.eu nu cred in inseminarea artificiala.Sunt sanse f mici de reusita iar sansele mai mari le au cuplurile care nu au probleme.la mine prb e sotul meu,are"lenesi".eu din ianuarie ma apuc de al doilea FIV.va doresc mult noroc la isnaminare.Dar sfatul meu ar fi sa nu dati banii pe nu stiu cate inseminari si sa treceti direct la FIV.sunt sanse mai multe,si dupa cum au spus si majoritatea fetelor duceti-va la o clinika particulara.isi dau mai mult interesul deoarece au mult de castigat doctorii de pe uram reusitelor.Pupici si mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Lucia cat de 'lenesi' sunt ai vostri??? Al meu are astenoteratospermie moderata: 50 mil/ml (202 milioane totali), iar motilitatea totala este de 48%, dintre care cei progresivi sunt 35% (progresivi, dar cica cam lenti), iar formele normale sunt doar 24 %.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Oana in comparatie cu a sotului meu e mai buna nu crezi?
si eu sigur voi reusi marti..
asa ca ......MERGEM INAINTE..capul sus.
pupici

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Liana scumpa optimista convinsa, exact ca si mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Oana,nu conteaza cantitatea,conteaza calitatea.Al meu sot are motilitatea A.10%iar minimul este 25%dupa cate stiu eu.Al tau sot sta destul de bine in compatatie cu al meu.Sotul meu a avut oreon la varsta de 20 ani si de aici i se trage totul.A avut noroc de un doctor"idiot"aici in ger,care i-a spus ca nu are oreon ca are doar o raceala iar el a stat cu infectia in corp timp de doua zile pana a intalnit un doctor mai destept ca celalt sa-i dea un tratament.A avut noroc f mare ca nu a ramas steril.apropo!al meu are mai multi decat un om normal dar sunt puturosi,degeaba multi si prosti.mai bine putini dar activi.eu ma apuc de al doilea fiv+icsi in ianuarie ca asa vor idiotii de la casa de asigurare(ca poate se insanatoseste,la minea lor)iti doresc sa reusesti ceea ce vrei sa faci dar nu ramane dezamagita daca nu reusesti din prima.incearca pana vei reusi.Asta fac eu in momentul asta,incerc sa fiu tare cu toate ca e cam greu.sunt sigura ca D-zeu ne pune la probe.PUPICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Buna!
da..da.. oana..optimista pana la moarte..si asculto pe lucia ca are mare dreptate..
va pupic pe toate

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mieke spune:

Buna
eu am facu 9 inseminari ,dupa a 2-a am ramas insarcinata dar am pierdut sarcina,la a 9-a sa prins si sunt mama de 10 luni.Bafta celor care trec prin asa ceva,nu stiu cum se procedeaza in Romania,eu le-am facut pe toate intr-un an de zile,nu mai aveam loc de intepaturi,ma invinetisem .Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Mieke,la tine unde era prb?de ce nu ramaneai gravida si a trebuit sa apelezi la ineminari?spermograma sotului era ok?si eu am facut dar fara succes.la mine problema e la sotul meu.PUPICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mieke spune:

Lucia eu am avut endomedrioza,ovarul drept eta total acoperit de chisturi doar stingul functiona,dar nu normal,am fost operata in 2002,am asteptat 3 luni fara tratament.analizele sotului au fost perfecte.La mine,dupa parerea ginecologului ,endometrioza a stat linistita pe perioada sarcinii dar poate reaparea.Deocamdata totul este ok.Tratamentul a fost cu Menopur,si cu pregnyl.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Fetelor,a facut cineva inseminare si a reusit cu spermatozoizi "puturosi".Sunt curiaosa sa vad daca se poate reusi si cu "puturosI",ca eu am facut si nu am rusit.PUPICI!

Mergi la inceput