Dragostea ca o ...placinta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

quote:
Originally posted by Rufus

Z., e treaba grea cu gasitul, ce sa mai zic cu datul seama. Dar nu renunta. Mi-e teama, insa, ca tu nu ai gustat dintr-o placinta adevarata. Poate ca-i cazul...

http://community.webshots.com/user/tora97

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



poate, sper sa imi dau seama cand o fii, daca e adevarata pt ca deocamdata am gasit una ocupata

zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Rufus esti tare dragut cu imaginea asta a placintei. Eu citisem undeva ca sexul in casnicie e ca o supa reincalzita dar comparatia ta cu placinta e mai aproape de adevar. Nu vreau sa ofuschez pe nimeni dar una din bunicile mele avea o vorba (de la tara) sfat dat tinerilor casatoriti imediat dupa nunta: aveti grija caci casnicia e ca un butoi plin cu ct si deasupra are o pojghita cu miere. Aveti grija cum mincati, daca terminati m ierea va ramine numai c_l. Prefer imaginea placintei si prefer sa-i schimb eu umplutura.... Si off topic: fetelor postati va rog retete de placinta cu varza si praz caci mi-ati facut pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

dar sincer din cite am inteles farmecul este placinta magica nui asa?vreau si eu placinta din asta,,,,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

apai cin te pune sa te lacomesti la mijlocul placintei???? ia fisii "longitudinale".... hahaha ca dintr o pizza
dar am inteles ca aceasta placinta se consuma in conditiile in care "cineva" fura din ea, acest "cineva" fiind o cearta mai mare ori mai mica nu?!
apai ce sa spun... nu va certati fratilor! sau cel putin nu prea rau! sa invatam sa traim unul cu celalalt!
pupicei grasunei! asaaaaa ca sa mai pun o fraguta pe placintica ta!



http://community.webshots.com/user/tora97

"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

si ati reusit sa furati din aceasta placinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Se mai intampla...chiar si la case mai mari!

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

quote:
Originally posted by adrienne12

Nu vreau sa ofuschez pe nimeni dar una din bunicile mele avea o vorba (de la tara) sfat dat tinerilor casatoriti imediat dupa nunta: aveti grija caci casnicia e ca un butoi plin cu ct si deasupra are o pojghita cu miere. Aveti grija cum mincati, daca terminati m ierea va ramine numai c_l.


De tinut minte, zic.

Simina
Fotografii

"Fiecare suflet este pentru alt suflet o lume ascunsa."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

eu am reusit,pe virful unghiei,sper sa fie de bine,ceau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

si deci ciati facut cu placinta?astept pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

dupa cum vad si din cite inteleg,nu ati reusit,?!

Mergi la inceput