Mamici/tatici din Timisoara (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

'neatza fetelor
eu ma abonez la intalneala cu inghetzata indiferent de zi . abia astept!

gabi abia asteptam sa apara si lili pe forum, e f dulcika. ii doresc sa-si gaseasca un job fain si bine platit, dar pana atunci sarcina usoara, sa ne auzim pe forum si sa ne mai vedem la intalneli . Gabi, nu mai retin, tu ziceai ca le ai cu Photoshopu?

doris cu bucataria m-ai spart, nu e pct meu forte, kiar si io aveam o problema: ca am o bucata de ceafa la decongelat si nush cum sa o fac, ca numa la cuptor stiu, si parca nu as baga cuptorul pe caldurile astea (daca am fo lenesa si nu m-am trezit devremeeee)... o bag in oala cu ce apuk, si vad ce iese (cam asa gatesc io )

mirona buhuhu pasare de noapte, asara uitai sa tentreb::: ce filme zici ca downloadeaza al tau scump?

simina bine ca i-a trecut lu' deian, mi se rupe inima cand aud ca un copilas e bolnavior!

albi eheheeee, avem pozica! las ko sa ai m multe in albumul topicului, numa sa vii la intalniri, sigur o sa te simti bine!!!



_


giuliatm, mamika Alessandrei

Ingerelu meu Alessandra
Intalnirile DC Timisoara: 1 , 2 , 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

bey, v-ati evaporat toate ?!?

_


giuliatm, mamika Alessandrei

Ingerelu meu Alessandra
Intalnirile DC Timisoara: 1 , 2 , 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Fetelor, s'tetzi fenomentale da' io's si mai fenomentala decat voi Era sa va dau Buna dimineata la capitolul 8 Il am pus la Favorites, asa ca deschid direct pagina, fara sa mai intru la Prieteni dintotdeauna (si deci fara sa vad azi noul capitol) Si chiar ma intrebam cum de pana la ora asta (11) n-a aparut inca nimeni Ma mir si eu ca am avut inspiratia sa ma uit la Prieteni... si sa vad ca de fapt exista cap. 9

Hai ca raspund pe rand, in ordine, ca sa nu uit pe nimeni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Miro, las' ca facem noi Clubul Buhelor (asa o fi pluralu'? ) ...ca si eu m-am culcat pe la 2:45, ultima juma' de ora fiind petrecuta cu iubitul, la tel Drept e ca eram cam adormita si ca nu prea mai stiu ce i-am zis ...da' las' ca aflu azi ...daca nu cumva a uitat si el

Imi permit sa te intreb ce faci la bucurestence You're a native "Capitalist"?

Iar poza hip hop... ce sa zic... e mortala Cu toate ca nu-mi dau seama exact ce faceai... probabi gesticulai/explicai ceva?




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Gabi, sar'na mult ca m-ai ajutat sa ies din anonimat
Ai dreptate, cred ca ajung in Timi dupa 20 iulie.
Deci cred ca faceti intalneala 4 fara mine (ca nu pot sa va tin despartite atata timp ), sper sa pot aparea pe la intalneala 5.

Sa va spun cum stau lucrurile.
Eu in 6 iulie termin cu licenta, probabil vor mai fi cateva zile in care ne intalnim ultima data cu colegii etc. Dupa care vreau sa merg vreo saptamana pe la bunici, pentru ca n-am mai fost de vreun an la unii si din toamna la ceilalti. In plus, pe 19 iulie trebuie sa merg cu mama sa o ducem pe bunica la aeroport, ca pleaca la unchiul meu. De asta si vreau sa stau vreo saptamana la ea inainte sa plece, pt ca va lipsi 6 luni si o sa-mi fie tare dor de ea... doar e mamaia mea scumpa care m-a crescut Dupa care o sa ma intorc acasa si dau fuguta la voi deci sper ca in weekendul 22-23-24 iulie sa fiu apta de intalnire

Da' am o ciuda pe voi ca va intalniti fara mine la Gelaterie... ntz... cat tupeu


Las' ca daca va place acolo, poate mergem tot la Gelaterie si cand vin io






hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Doris, cu bucataria m-ai spart, ca azi si eu sufar de lipsa de inspiratie. Pe caldura asta chiar nu imi prea vine sa mananc mancare gatite. Dar ieri de exemplu am facut pulpe de pui cu orez si sos de ciuperci (champignon intai fiert, taiat bucatele mai mici, calit putin, turnat smantana peste, 2 catei de usturoi, cimbru, busuioc, lasat sa mai fiarba vreo 3 min. Gata. F. bun. noua ne place tare sosul asta de ciuperci). Cu salata de castraveti si rosii si la desert tarta de fructe. Care se face suuper repede si a avut succes maxim.

Pe mine asa ma moleseste caldura asta de numa ... Nu prea am energie si chef de nimic. Mor de dorul unui strand ... Cred ca ma supar si tot merg o ora la bazin in Dacia macar ca nu se mai poate. Stiti careva cand au program liber cu publicul?

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 34 sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Gabi super meniu ai facut ieri, eu am facut vinete umplute cu carne macinata, deasupra am pus cascaval si felii de rosii, am aruncat un ou in scarba, si gata treaba...
Nu stiu programul de la bazin, dar chiar vroiam sa intreb si eu fetele, unde as putea merge la strand cu Ines?
Bai, da la unul mai retras, ca nu ma pot afisa in dres de baie...
Ma gandeam la Videocolor...

Doris si printesa mea, Ines

Poze cu micuta Ines:
http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Pfuaaaaaaaaaaaaaaai am o gramada de draci Scrisesem un ditai mesaju', cu tot cu retzeta pt Doris... si mi s-a blocat compu si a trebuit sa dau restart Sa vad ce-mi mai amintesc din ce am scris...

Gabi, poate te prind ca nasti pana vin io in Timi, ca te Cum sa lipsesti de la intalneala?

Simina, bine ca si-a mai revenit piticul tau Poate acum o sa mai poata mami sa stea pe forum cu fetele

Doris, iote reteta simpla (pe scurt, ca nu am rabdare s-o rescriu; ce nu intelegi, ma intrebi )

Fierbi paste.
Intr-o tigaie pui neshte carnitza (taiata marunt, cubuletze) la rumenit. Carnita = mezeluri (mai ales cu kaizer iese ) sau orice friptura (de ex ramasa de la pranzul de ieri - io am facut odata cu friptura de vitel facuta la cuptor) sau chiar atunci cand prepari, prajesti carnea putin in tigaie - de face rpd, daca e taiata marunt.
Intre timp bati 1-2-3 oua (in fct. de cantitatea de paste) cu sare, ca la omleta.
Peste carnita din tigaie pui pastele, amesteci bine, ca sa fie carnita peste tot Peste ele torni ouale batute si amesteci bine, pana cand se face oul (ai grija sa nu ramana crud, ca e bleax )
cand stingi focul, poti adauga peste toata chestia: cascaval ras, branza rasa si mai lasi 1-2 minute acoperit, ca sa se topeasca branzele
Se poate servi cu salate de cruditati, muraturi etc.; eu o prefer simpla, dar sa beau lapte batut sau iaurt mai scrisor langa
De fapt e un fel de omleta cu paste (predomina pastele), care se poate consuma atat ca garnitura (la ceva carne de exemplu), cat si pe post de felul 2 sau de mic-dejun.
E f usor de facut (max. 10 minute, daca ai pastele fierte) si e delicioasa... A fost principala noastra mancare asta-vara in Grecia (ne-am gatit noi), iar prietenul meu a zis ca e cea mai buna si usor de preparat mancare (cred ca de fapt urla foamea in el, ca io si bucataria s'tem doo kestii absolut paralele Da' pe bune ca e yummy )

Sper sa va placa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Giulia, abia astept sa fac multe poze cu voi, pe la intalniri
Doar sa fiu in Timisoara, asta e singura conditie, si nu scapati de mine




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Albi, promit ca voi incerca reteta ta, pare faina...
Sa va zic si eu una buna pentru vremea asta...
Se numeste cuiburi.
Daca ai de la pranz sau de ieri, pireu de cartofi, uite ce poti face:
Tai niste bacon, costita, feliute si le prajesti putin.
Le scurgi de ulei, si le adaugi in pireul de cartofi, incalzit.
Pui compozitia asta intr-un castron rezistent la microunde, iei 3-4 rosii, pe care le scobesti inauntru, dar pastrezi fundul, iar in ele spargi cate un ou.
Asezi rosiile in castronul cu pireu, bagate cam jumatate inauntru.
Pui la microunde pana se face oul. Gata...pofta buna...

Doris si printesa mea, Ines

Poze cu micuta Ines:
http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Mergi la inceput