Bebelusi de iulie-august 2004 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Pupici
Sunt zgribulita ca un pui, nu mai pot de frig. Tocmai am iesit dintr-o sedinta, unde lumea a preferat aerul rece si inca mai clantan.

Bradulescu este super marait si chiaunit, in total, saptamana trecuta i-au iesit doi incisivi si un molar... nu maistie de el saracul.

Lia ma bucur ca ti-ai mai revenit, lupta in continuare, nu va lasati invinsi din cauza stresului si a oboselii, cred ca majoritatea am trecut prin fazele astea, e normal.

Multa sanatate la piticii bolnaviori

Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)

poze Bradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Pako, asa e si eu ma topesc toata cand va ca face ceva nou. Ieri toata ziua a umblat cu vacutza cu care doarme in brate si cand i se parea lui ca e ceva nou prin casa se uita la ea si ii explica pe limba lui ceva dupa care o tinea de "mana" si pleca mai departe la plimbare. A carat-o peste tot, a bagat-o cu capul in castronul cu mancare s.a.m.d A trebuit sa spal saracul animal repede ca nu doarme fara ea in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buhuhu si aici e friiig...si incepe ploaia, normal!
aoleu Alinule da aia nu e normali? ac-ul pe frig la vremea asta?
eu mi-am bagat iepurele la nani si am vazut un film cu interzicerea ciocolatei....hahahah asta se numeste masochism!!! da cine se va destrabala de miercuri incolo? (sper sa nu ma puna astia la intoarcere sa platesc 2 locuri la avion...)
a propos de progresele piticilor, pe mine ma distreaza la maxim cum sta si vorbeste cu jucariile lui. asa cum vorbesc eu cu el, cu intonatie...e criminal. iar la capitolul maimutzareala....Doamne..e seful lor. tot ce fac eu trebuie sa faca si el, scoate limba, bate din palme, bocaneste...avem un obicei sa ne plimbam prin casa si sa batem in usile inchise. de vreo 2 zile l-am vazut ca nu mai bate cu palma in usile inchise, cum facea inainte, ci cu pumnul, asa ca oamenii mari, knock-knock...sunt fenomenali, absorb ca un burete totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

La multi ani, Matei Razvan, Alexandru Nicolae, Livius Ionut!!
In harnicia mea, era sa le urez si Dariei si Andreei... la implinirea lunilor
Lia, ma bucur (daca am inteles io bine) ca ai luat tauru` de coarne, io o fac frecvent da` de multe ori tine citeva zile astfel ca tre` sa-i reimprospatez memoria destul de des
Kim ... esti o adevarata enciclopedie medicala, daca te stiam de acu vreo 4 ani, multe persoane scapau nestresate. Cum e cu tatal tau?
Vrabiuto, ce experienta ... bat in lemn...
Roberta, cum stai cu examenele si ce face Matei?? Bafta!
Liliana ... tinem pumnii in continuare
Mamaaa, ce n-as da sa intru si io in tabara lui Kim, ca asa ce m-am saturat s-o fac pe somnambula ... Si Ilinca cind plinge apoi urla si transpira toata, picioarele, fruntea, capu` toate-s o apa ... da` tot ma mai fac ca n-o aud si de multe ori cum incepe asa termina, ca deh, is niste shmecheroi... face in continuare greva foamei, aseara am descoperit ca meselele-s cauza, desi nu are toti incisivii iesiti ... O declar fan Komornik si directia 5 ca pe melodiile lor ce mai maninca

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

beyy, noi plecam la mare ..nu stiu ce vom face acolo ca e tare frig ..si de maine se incalzeste dar nu si pe litoral ..cel putin asa au aununtat...acuma , asta e...numa' s anu ploaie
mergem , ca-l vor bunicii ..si ar fi tare catranitzi daca ne-am razgandi ...i-au luat si patut si lenjerie si olitza ..poate poate il lasam acolo
si Pufulescu are o pernutza , un soare cu o buburuza pe el ..de care nu se deslipeste cand doarme ...si cand e agitat ,il ia in brate si se tanguieste la el si ii povesteste in limba lui ...
vai Vrabiuta , draga de tine prin ce ai trecut ..bine ca se duse

so , ma duc sa fac bagaj
deci va pupizez , va doresc sanatate si un wknd placut !
si LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor !!!

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Alexandru, Matei si Ionut

ia ghiciti cin se ridica in picioare fara nici un fel de sprijin???:-)
pina azi tot mai pune un desht pe cutia de servetele, o juarica ceva ...de azi gata! singura cu picioarele tremurind da curajoasa tare!:-))) ah si-a invatat sa sterga prafu...numa ca foloseste o tona de servetele umede pentru o masa mititica:-)))) exces de zel:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Papa, felicitari... Matei face mizerie multa dar curatenie doar daca ii spun sa stranga jucariile.
Hai sa ii cuplam, al meu face mizerie si a ta curatenie.... (ce soacra minunata sunt, nu-i asa?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

daca gateste Matei...done

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Nu cred ca va fi o problema cu gatitul ca pe Matei deja il invata tati sa gateasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Mey,fetele mele,care veniti la mare(Simo.Adina,Nicole)....e o vreme afara de zici ca-i toamna!!!!!!!

Sper sa se dreaga!!!!!

Simona,am vazut si eu pozele cu Luca la mare ...voi chiar ati stat din prima mai mult la plaja?Sau ,asa,vreo juma de ora?

Am uitat sa va spun ca David face "pa" cu manuta....nu mi-a venit sa cred...vorba Roxanei...absorb tot ,au creerul ca un burete..

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput