Liceul GEORGE COSBUC Bucuresti

Liceul GEORGE COSBUC Bucuresti | Autor: cornelia_laura

Link direct la acest mesaj

Oare nu mai sunt printre utilizatorii acestui site absolvente/absolventi al liceului teoretic George Cosbuc din Bucuresti?
Eu am absolvit in 1997 la clasa U2.

CORNELIA_LAURA mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

eu in 2001 la U1 , clasa Magistrei

Einstein e mort , Newton la fel , si nici eu nu ma simt prea bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Ma bucur ca am mai gasit pe cine care a absolvit liceul asta.
La mine diriginte au fost intai Ionescu de logica-psiho-filozofie si apoi Visescu de biologie. Latina o faceam cu magistra, istoria cu Mogos , romana cu Alboteanu, engleza cu Alionte si Roxana Marin.

CORNELIA_LAURA mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

woaaaa ! madam ionescuuuu . cool babe !

si noi romana tot cu d-na alboteanu , istorie cu dl manea , latina cu magistra , engleza cu melinda / faur , geogra cu andrei , etc


Einstein e mort , Newton la fel , si nici eu nu ma simt prea bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Eu sunt sora lui MARIN NICOLETA, care a terminat liceul George Cosbuc in 1998. Pot sa va spun ca e maritata, are o fetita minunata de 7 luni si ...daca vreti mai multe detalii, astept un PM.


http://photos.yahoo.com/flory1008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Si eu am terminat Cosbucul, mare liceu, mari profesori.

Am si predat o vreme in Cosbuc dup-aia, a fost amuzant sa fiu colega de cancelarie cu profii

De cativa ani insa nu mai stiu ce mai e pe-acolo, o mai fi liceu la fel de bun? Eu in Cosbuc am invatat engleza si franceza mai bine ca-n facultate.



Smilla

P.S. Cornelia, cred ca am fost colege , ca si eu am terminat in '97 ... cred Ce stiu sigur e ca am fost la U2, la tanti Mona.


Curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America si pe altii sa asculte la usa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Fetelor, Ioana mea a intrat in clasa a 5-a la Cosbuc. La toamna, voi avea posibilitatea sa aleg din profesori (sunt trei clase); cum sunt tot aia care predau la liceu, de care ma sfatuiti sa fug? Si pe care sa-i "vanez"? Precizez ca vreau sa faca carte...

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica-mamica spune:

daca ne dai niste nume ar fi mai usor sa iti spunem care e cu + si care cu -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Te-as sfatui sa fugi de dna Dumitriu la franceza

Imi pare rau sa spun asta, eu am avut-o in ultimii ani profesoara si n-am invatat nimic cu dumneaei, iar la clasele mici am inteles ca e foarte partinitoare si da note in functie de plocoanele pe care le primeste sau pur si simplu de capriciile personale. Am doua surse sigure (una a dat anul asta capacitatea, a doua e putin mai mare, dar ambele au facut 5-8 in Cosbuc).



Curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America si pe altii sa asculte la usa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

N-am nume, ca nu-i cunosc. Dar de franceza scap sigur, am optat pentru germana...

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Rufus, eu am terminat in 1997 deci nu stiu daca mai sunt aceiasi profi dar iti pot spune din cei care erau atunci:
DE NOTA 10: MOGOS-istorie, ALBOTEANU-romana, ALIONTE-engleza, era un prof de geografie(acum am un lapsus)fff.bun care preda si la clasele mici.

------------------------------------------------------------------------
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"-Michael Levine

CORNELIA_LAURA mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput