Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Prieteni dintotdeauna...

Liceul GEORGE COSBUC Bucuresti

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3

cornelia_laura

2043 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui cornelia_laura Adauga semn de carte la mesaj Trimite cornelia_laura un Mesaj Privat

Liceul GEORGE COSBUC Bucuresti

Oare nu mai sunt printre utilizatorii acestui site absolvente/absolventi al liceului teoretic George Cosbuc din Bucuresti?
Eu am absolvit in 1997 la clasa U2.

CORNELIA_LAURA mamica lui bb Eduard (21 06 2004)
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - cornelia_laura on 23/06/2005 09:34:21
roxanica-mamica
roxanica-mamica

419 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanica-mamica un Mesaj Privat
eu in 2001 la U1 , clasa Magistrei

Einstein e mort , Newton la fel , si nici eu nu ma simt prea bine
Mergi la inceput

cornelia_laura

2043 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicornelia_laura Adauga semn de carte la raspuns Trimite cornelia_laura un Mesaj Privat
Ma bucur ca am mai gasit pe cine care a absolvit liceul asta.
La mine diriginte au fost intai Ionescu de logica-psiho-filozofie si apoi Visescu de biologie. Latina o faceam cu magistra, istoria cu Mogos , romana cu Alboteanu, engleza cu Alionte si Roxana Marin.

Mergi la inceput
roxanica-mamica
roxanica-mamica

419 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanica-mamica un Mesaj Privat
woaaaa ! madam ionescuuuu . cool babe !

si noi romana tot cu d-na alboteanu , istorie cu dl manea , latina cu magistra , engleza cu melinda / faur , geogra cu andrei , etc

Einstein e mort , Newton la fel , si nici eu nu ma simt prea bine
Mergi la inceput
floricika
floricika

967 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifloricika Adauga semn de carte la raspuns Trimite floricika un Mesaj Privat
Eu sunt sora lui MARIN NICOLETA, care a terminat liceul George Cosbuc in 1998. Pot sa va spun ca e maritata, are o fetita minunata de 7 luni si ...daca vreti mai multe detalii, astept un PM.

http://photos.yahoo.com/flory1008
Mergi la inceput
smillaraaq
smillaraaq

878 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui smillaraaq Adauga semn de carte la raspuns Trimite smillaraaq un Mesaj Privat
Si eu am terminat Cosbucul, mare liceu, mari profesori.

Am si predat o vreme in Cosbuc dup-aia, a fost amuzant sa fiu colega de cancelarie cu profii

De cativa ani insa nu mai stiu ce mai e pe-acolo, o mai fi liceu la fel de bun? Eu in Cosbuc am invatat engleza si franceza mai bine ca-n facultate.

Smilla

P.S. Cornelia, cred ca am fost colege , ca si eu am terminat in '97 ... cred Ce stiu sigur e ca am fost la U2, la tanti Mona.

Curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America si pe altii sa asculte la usa.
Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
Fetelor, Ioana mea a intrat in clasa a 5-a la Cosbuc. La toamna, voi avea posibilitatea sa aleg din profesori (sunt trei clase); cum sunt tot aia care predau la liceu, de care ma sfatuiti sa fug? Si pe care sa-i "vanez"? Precizez ca vreau sa faca carte...

http://community.webshots.com/user/tora97

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput
roxanica-mamica
roxanica-mamica

419 Mesaje
daca ne dai niste nume ar fi mai usor sa iti spunem care e cu + si care cu -
Mergi la inceput
smillaraaq
smillaraaq

878 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui smillaraaq Adauga semn de carte la raspuns Trimite smillaraaq un Mesaj Privat
Te-as sfatui sa fugi de dna Dumitriu la franceza

Imi pare rau sa spun asta, eu am avut-o in ultimii ani profesoara si n-am invatat nimic cu dumneaei, iar la clasele mici am inteles ca e foarte partinitoare si da note in functie de plocoanele pe care le primeste sau pur si simplu de capriciile personale. Am doua surse sigure (una a dat anul asta capacitatea, a doua e putin mai mare, dar ambele au facut 5-8 in Cosbuc).

Curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America si pe altii sa asculte la usa.
Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
N-am nume, ca nu-i cunosc. Dar de franceza scap sigur, am optat pentru germana...

http://community.webshots.com/user/tora97

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput

cornelia_laura

2043 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicornelia_laura Adauga semn de carte la raspuns Trimite cornelia_laura un Mesaj Privat
Rufus, eu am terminat in 1997 deci nu stiu daca mai sunt aceiasi profi dar iti pot spune din cei care erau atunci:
DE NOTA 10: MOGOS-istorie, ALBOTEANU-romana, ALIONTE-engleza, era un prof de geografie(acum am un lapsus)fff.bun care preda si la clasele mici.

------------------------------------------------------------------------
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"-Michael Levine

Mergi la inceput
Pag. din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com