Bebelusi de iulie-august 2004 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Tati a intrat in panica....am ajuns la concluzia ca e bine sa fie rubeola ca asa stim ca a facut-o si gata...Cu toate ca la vaccinul de 1 an este si asta inclus.Spuneam ca e mai bine pentru ca atunci cand il voi avea pe bb2 in burta sa nu se intample sa-l iau de la ea.Am citit ca daca ia o gravida rubeola afecteaza unele organe de-ale fatului.Asa ca diseara ne prezentam la doctor iar eu o sa ma pricopsesc cu o intepatura sa aflu daca am avut-o sau nu in copilarie.

Christel,si noi am vrut sa facem U6 mai devreme cu o luna de a face Andreea 1 an dar au spus ca e mai bine sa fie cat mai aproape de an.Noi suntem programati pe 11 iulie si pe 13 seara vrem sa mergem in ro.Mi-e asa teama sa nu cumva sa faca febra...

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Irina, incerc sa revin la viata normala, atat cat se poate, imi impun sa ma gandesc la altceva, dar in secunda urmatoare gandurile mi se indreapta tot spre mama, ma ajuta Andreea sa mai uit, ma face sa zambesc, sa ma joc cu ea, tati ma ajuta si el enorm, asa e viata, nu sintem nemuritori, si daca asa a vrut Dumnezeu nu pot face nimic, ma gandesc ca am un copil de crescut si trebuie sa ma gandesc la sanatatea mea, ca ma simt slabita si amortita, n-as face nimic, dar trebuie!
ma ajuta si fetele, iesim in parc, discutam despre altceva ...de duminica avem bilete la mare, initial nu as fi vrut sa mai merg, dar Alex si toata lumea zice ca-mi va face bine sa merg, sa nu stau in casa, asa ca duminica plecam si noi spre mare (eu cu Adina si piticii).
Monica, poate ne intilnim, ca si noi vom sta tot in Mamaia!

va pupam!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

nicole - pupici de la noi

fetele, am o intrebare: pediatrul este obligat sa vina la control la domiciliul copilului in primul an de viata? si daca da, de cate ori, la ce varste? multumesc mult.



foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Nicole

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Anca, sa-ti traiasca printzesica Naom...LA MULTI ANI!

Roxana, LA MULTI ANI ! si pentru Serban...sa creasca mare si sanatos!

Am vazut pozici cu Lia...e o scumpica..imi plac pozele cu bujorul si pamponul.
Am vazut-o si pe maimutzica de Alexia........ultimile imi plac cel mai mult.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Lia, am vazut ultimul tau mesaj de la cap. precedent. In cazul acesta, incearca altceva. Lasa-l pe Danut la mama ta o saptamana, daca se poate, ca nu pateste nimic, si ramaneti voi doi singuri acasa si vedeti ce se intampla. Incercati sa va relaxati si cine stie ce scantei mai apar.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua!
Un mesaj scurt de salut caci la servici am de munca pina peste cap si nu am stat o secunda...
Suntem bine, revin cu amanunte cum am ceva timp liber.
Pupici la toata lumea






Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
32 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Philip,si noi suntem cu aceiasi problema.Ziua adoarme in 2 reprize...daca dorm cu ea, ajunge sa doarma si 3 ore jumate...daca o las singura nu doarme decat o ora-o ora jumate.Cand se intampla sa adoarma in patul nostru mi-e teama s-o las singura...asa ca o mut la ea in tarc.Avem si nopti cu plansete dar eu nu o lasa sa planga....se linisteste imediat cum o iau in brate.Nu vreau s-o las sa planga...am io un pitic ca daca o lasa sa planga imi este teama ca se deregleaza psihic.plus ca Andreea cand plange, plange sacadat de am impresia ca nu mai are control la respiraatie.Andreea si-a tot schimbat programul de la luna la luna, asa ca sunt sigura ca perioada asta cu plansete sau cu nedormit nu o sa dureze mai mult de o luna.

Mitzura ce mai face Tudor? Mai are febra?I-ai dat augumentin?

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Am apucat sa citesc ceva din urma...
Multumesc din suflet fetelor pentru toate urarile de ziua mea! Adevarul este ca in weekend am tinut-o numai in sarbatoriri pentru ca pe 15 a fost ziua sotului meu, iar pe 21 am implinit 8 ani de casnicie... Din pacate am avut atita de munca la servici incit luni de ziua mea nici macar nu m-am putut bucura prea mult...

Nicole, condoleante, imi pare tare rau si sunt alaturi de tine. Fii tare!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
32 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

fetelor din romania - va rog sa nu ma uitati cu intrebarea:

medicul pediatru este obligat sa vina acasa pentru controlul bebelusului in primul an de viata?

foto

Mergi la inceput