Mamici de ianuarie-februarie 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mai fetelor si eu sunt la fel de stresata.
am fost la injectie si mi-a zis asistenta sa nu ma mai gandesc la tot felul de prostii ca nu e bine.
M-am reprogramat la eco, pe vineri la 11.30.
pana atunci stau ca pe ace.
dar eu cred ca, din moment ce greturile exista, nu este vorba de sarcina oprita din evolutie.

De epilat ma fac pe picioare si sub brat cu epilatorul. Inghinal, ma rad si eu acum, ce sa fac.
mi-e frica de ceara, in situatia mea.

http://community.webshots.com/user/ioananemes
gio si bb 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Haideti mai fetelor ca ma ingrijorati si mai tare cand vad ca va ganditi toate la simptomele unei sarcini oprite din evolutie.
Eu ce sa mai zic..ca nu am nici greata, nici , nici ameteli ci doar o burta imensa si niste sani pe masura .

Va dati seama ca imi dardaie totul de frica..maine sa iau rezultatele la Toxoplasma, Rubella, Clamydia etc... Sper sa ma linistesc odata ca simt ca innebunesc.

Catalina ce burtica dragutza ai tu... da un zoom data viitoare sa o vedem mai mare.A...si pozele de la Paris sunt super. Cand le-am vazut ieri am zambit ca si pozele mele sunt facute cam in aceleasi locuri ca si ale tale....

Ioana dragutza ti-am vazut pozutele. Dupa cat de inspaimantata erai cand ni te-ai alaturat mi te imaginam micuta si firava. Dar cand colo...cand am vazut pozele mi-am dat seama ca nu poti fi asa...tu esti puternica.

Mirela sa stii ca am dat la bebenac sa pape chiar pe la 13:30... ..supita cu galusti si tochitura cu mamaliguta ( mai mult mamaliguta cu oul si cu branza de deasupra...carnita am luat 2 bucatele mici...mici).

Giova si eu ma fac cu epilatorul pe picioare si inghinal doar pe contulul slipului..in rest..lama e prietena mea.
La cosmetica m-as duce pt axila mai ales... dar am patit-o anul trecut cand avea tanti aia ceara de proasta calitate si a lasat-o mult la aparatul ala ..s-a incins si mi s-a lipit pe picioare...abia mi-a tras-o cu fasiile de hartie..mi-a facut si rani ca am avut toata vara axila neagra mai mare rusinea.
De-atunci mi-am luat aparatul si prestez singura cat pot...

Denisa ce faci? N-ai ajuns la birou?

si toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza feteler,
Frumoasa poza de la eco, Cata.
Si eu tot cu epilatorul ma fac, peste tot, mai putin zona inghinala si e ok, for sure.
Astery pe unde umbli?
Andicu te asteptam cu vesti bune de la doctor, Monica unde esti?


Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Teolinda draga mea, am ajuns d j uam de ora dar am avut cat eceva de facut, acuma am luat o pauza de ceai si scris aici
Aseara am uitat sa imi iau pastila de greatza si de dimi tot am avut 10 min de rau, asa ca ma gandeam sa o mai sar din cand inc adn ca se pare ca mare diferenta nu e, eu oricum mai sar si amterna pina imi trec gretzurile de tot.
Mirela si restul fetelor numai bine si lasati paranoia cu sarcinile oprite in evolutie, ca de ce ti-e frica nu scapi, da

Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Teolinda sa stii ca si eu am rare momente de greata....azi recunosc ca mi-a fost greata toata ziua, dar sper ca astazi este exceptia...si sa nu ma apuce mai des..cit priveste pozele din Franta, minunate locuri, dar pacat ca nu am mers cu husbandul...

Sa nu depunem armele si vom reusi!
Cafeluta draguta
9+
Simburica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Fetele, bucurati-va de greturie, ele sunt un semn bun ca sarcina merge bine, sa va spun ce sunt cu acele stari de idmineatza.
Bebe creste si se produc goluri de aer la noi pe care vrem sa le eliminam si deci astea sunt acele greturi sau gaze, dar asta e, in general dupa 12-13 sapt ele dispar, pot fi si exceptii si sa dureze pina la 15-16, sa speram ca nu va fi cazul.


Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cata frumoasa burtica.
a mea nu e chiar asa de mare. Dar difera de la o persoana la alta.

http://community.webshots.com/user/ioananemes
gio si bb 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Cata mi-e burtica ta mi se pare balonata mai mult, nu ca nu ar arata a burtica, dar nu te mai stresa asta este, si cu kg la fel, dc iti trebuie maninca, nu stii mai incolo dc vei asimila la fel.

Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Denisa ce faci, cum te mai simti, ai incercat remediul cu lamaia ptr. durerea de cap? vroiam sa vad daca la tine a functionat ( ca la mine) si sa-l recomand mai multor fete care sufera din cauza acestor dureri.
In rest cum esti, ce-ti mai face baba, tu de fapt ce lucrezi, cu ce te ocupi?

si o sarcina usoara fara greturi!



Ina
Virsta puisorului meu:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ina, eu ieri am plecat acasa cu 45 min mai devreme si am bagat un somn de o ora si cand m-am trezit eram 80% ok si dupa ce am mincat spanac cu sos de rosii si oua a fost super, asa ca nu am mai avut nevoie de lamaie. Dar stiu ca e ok ca mi-a zis si vecina ca ei i-a trecut doar mirosind si strocand-o, asa ca e ok.

Eu lucrez executive assistant la o firma mica si noua de 2 ani, finantata de gurvern si facem proiecte legate de automotive industry, education, labour si deci e ok for now. Am vrut sa imi caut altceva, ca ma pregatire pe marketing, dar dc a venit simburica am zis ca o sa imi caut dupa ce stau 1 an acasa, ca e mai bine.
TU ce faci? si unde e ca locatie?De cat ani esti venita in CA?


Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput