Mamici de Noiembrie - Decembrie 2005 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

noi facem bine, si eu si burtica impresionanta. mancam de zor cirese. chiar ma intreb cat din burtica e bb (cu toate accesoriile) si cat e "eu" :). abia astept sa mi-l masoare la morfologica.
eu fac in jur de 1 ora - 1 ora si un sfert pana acasa, in conditiile in care sunt in forma - ca sa pot sa dau din coate. acum fac si mai mult, asa ca nu ma mai bag la batalii, stau cuminte la birouas.
LAVI02, si mie mi-a placut de silviuta. mi-a parut bine ca ati dus-o si la leagane, ca sa nu mai fie cu botic :)
C & bb 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Neata' fetelor! ieri dupa ce v-am scris m-a apucat o durere de cap cumplita. Am dat iama mai devreme prin mujdeiul de usturoi si, desi stiam ce ma asteapta, am fost pofticioasa si lacoma si mi-am spus ca nu o sa mor dintr-o lingurita acolo, aruncata peste aripioarele de pui...si uite-ma mai tarziu, cu dureri de cap infernale, am crezut ca mor. Am observat ca de cite ori maninc usturoi ma doare capul, imi scade tensiunea, e nasol. M-am bagat in pat la ora 9 si sotul meu si-a dat seama ca sint rau de tot fiindca eu niciodata nu ma culc nedemachiata, asta este regula generala...Ce mai, mi-a fost rau toata noaptea si inca ma mai doare capul, parca am o grenada care sta sa explodeze.
Astazi ma duc la a doua analiza a sangelui ptr. SD iar rezultatele sper sa mi le spuna dr ob-gin la sf. lui iunie cind ma duc la el.
Sper ca voi sinteti bine, sanatoase!



& puisor 16+

Ina

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

A, da Corap, ce nu v-am povestit de la intalneala e ca Silviuta a stat ea cat a stat cuminte, si-a baut repede sucul de la gheata (aoleu, de-asta are acuma muci?!) s-a mai uitat la barci pe lac pana a incepu sa zica ca vrea la leagane....

Mama iresponsabila, nu stiam de ce ii curge nasul fetei, acum mi-a picat fisa! Da' chelnerul era de vina ca a zis ca nu e rece sucul si odata fata cu el in fata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

burtici, eu azi (aproape 17s - fara o zi) mi-am recoltat sange pt triplul test
voi atzi facut asha ceva? shi daca da, cum v-a ieshit?
xandra, 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Sa vad daca am reusit sa-mi fac si eu ticker

bebelica http://lilypie.com/cache2/0/16200031.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Bravo Cora se vede si puiutul tau!

Tania & Punctuletz 14+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

lordra, imi dau si eu cu parerea ca 1/160 nu e prea rau. ti-a zis cineva (medic) ceva? eu stiam si de potasiu din banane si sodiu din apa minerala naturala (ca sa nu te infunzi cu sare:)). maninca fructe si legume din toate felurile ca asa le iei pe toate la bord. in ce priveste 'clopotul de sticla', crezi ca pe mine nu m-a batut gindul?!:):)

lavi, col ingustat, adica subtiat, adica mai suplu si lung? - aia nu e rau:). glumesc, nu, nu am auzit nici eu de statul in fund. doar ca pentru gravidute se recomanda exercitiu si nu prea mult in aceeasi pozitie, ca sa circule toate bine pe-acolo:).

uite ce m-am trezit si eu sa dau sfaturi:)...

tania, imi place punctuletz al tau. sa mai pui poze noi.

corap, saracuta de tine, autobuzele de la 4....

va pup si mai revin, ca prea sinteti active fara mine.

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (20+)

www.seansimon.com/mai2005.htm" target="_blank">MAI 2005 www.seansimon.com/jersey2005.htm" target="_blank">NEW JERSEY
www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA www.seansimon.com/movies.htm#liawalking" target="_blank">PRIMII PASI

site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Lasa monet ca la sfatocratie io-s sefa! Desi zau ca nu aveam de gand. Toata chestia e ca eu am convingerile mele: adica o gramada de probleme care se pun pe aici mi le-am pus si eu mai de mult si am ajuns la o concluzie/convingere, etc. Desi nu-mi place sa fac pe sfatuitorul sef. Dar nu ma pot abtine de obicei.

Cand nu ma mai suportati urlati, trageti-ma de maneca, stiti si voi... bine? Numa' nu ma dati afara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

daca noi te tragem de mineca, atunci ce mai face silviuta, draga de ea
Cora ai un puiut pe cinste, sper ca acasa e,saai grija de tine si de comoara,
azi iar am innebunit cu subiectul saptamini, corespondenta saptaminilor in luni de sarcina, eu zic ca la 5 luni am 20 de saptamini, vic zice ca se pierd pe luna citeva zile care nu corespund saptaminilor, 4 la nr si am sa intru in luna a 5 la 21 de sapt, voi v-ati lamurit
19+evusorul mic

Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Buna fetelor, cu intirziere!
S-a terminat la mine traiul pe vatrai de saptamina trecuta, cind eram online si de la serv, ca eu in mod normal la serv. nu am computer si intram de pe cel al colegei, care a revenit in tara...Deci, de acum, va voi tine la curent, de acasa, seara, cind ajung...

Lordra, in legatura cu Listeria, ti l-ai repetat la acelasi centru? Te intreb pentru ca eu prima data mi l-am facut la MedLife si a iesit 1/160, iar apoi la Medsana si a iesit negativ.
Vesti de la eco morfo: bune per ansamblu, am fost de dim. la spital si mi-a facut doctorita eco morfo, dar din pacatenu mi-a putut spune sexul, ca a zis ca nu e sigura. Deci mai am iar de asteptat, pina pe 15 iulie, cind ma duc la Pop.
In rest, suntem super in grafic, am facut si inregistrare video, care se vede foarte bine - i-am aratat si viitoarei bunici - efectul scontat: super impresionata.
deci, sunt happy, chiar daca nu am aflat sexul.
Lavi02, ma bucur ptr. tine si Silviuta ca v-ati jucat in nisip si pe tobogane. Am avantaj fata de tine faptul ca eu am vazut-o si pe Evusorul racit, tusitor si mai nou, gelos. hi hi hi. Spor la corecturi!

Va las acum, ca ma duc sa navighez s la celellalte subiecte!
Pupici!

PS - 1. Ce ziceati, inca o data, ca inseamna la eco DPB?
- 2. Se milostiveste si de mine careva sa-mi trimita linkurile de la discu'iile despre IR-uri marite? Ca mie mi-au iesit de o,88, la A. ombilicala.
20+1

Mergi la inceput