Mamici de iulie-august 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mamini..noi am renuntat...m-au bombardat asa tare la cap toata lumea, cu nu e bine sa pleci ...ca pana la urma am ajuns la concluzia ca e mai bine, ceea ce e mai safe pt bebe..ca marea nu pleaca nicaieri....plus ca noi vream si al doilea bebe, daca Dumnezeu ni-l da.Sanatosi sa fim!
Asa ca mamini multa bafta si sa fie totul bine! Cand plecati?


AniS si bebelina mea dulce 33+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

plecam simbata seara, daca totul e ok. deocamdata astept verde de la dr, apoi sa "ascult" cum imi e.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Neazta fetele...acu o ora am facut si noi ochi
Activitate intensa, se vede ca e luni...s-a terminat wkd

Mamini, vb de nunta, sa vezi ce satisfactie vei avea cand veti organiza voi nunta...la noi asha a fost...doamneee ce frumossss

Irina, poate are bilet de voie...si vine...sa vaza o burtica si pe mamica cu burtika

Anis, Mamini si Katink bafta la dr...sa veniti cu vesti bune

Gabi, nu ca-i bine in CO? Asha era si la mine, la inceput, si ziceam ca ma voi plictisi, dar uite ca a trecut aproape o luna, si tare bine e...Ce face Eva? Cum e la bunici?

Boga, ce face Miruna?!??!

Adriana, te-ai mutat? Ce faci? A iesit la lumina?!?!

Monica, unde esti?! Ca ziceai ca nu mai pleci la munte...

Corbioana si Katink, frumoase burticutze, si finutza

Iar am dormit de am rupt, ieri dupa-masa 4 ore, acum pana la 10, bag la somn in mine, nu stiu ce am...in rest sunt bine, bine ca s-a mai dus caldura, cica de maine se intoarce iar...Azi nu facem nemek, ca-i sarbatoare mare...dar maine, fac bagajul...Parca zic ca daca il pregatesc, trebe sa si plek la spital, sper sa nu fie asha, ca vreau sa mai stea acolo...cam atat...

AMR 27 zile

Albinutzza 36+ & Luca bondarelu' din burtica
Traieste clipa
http://community.webshots.com/user/albinutzaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mi-am adus aminte....

Apropo de Carrefour,m-am dus la casa pt gravide ,ii spun casierei ca sunt insarcinata etc.,.ea zice sa trec in fata cu cosul etc ,si ce credeti? Femeile de la coada au inceput sa urle, sa dea din maini si picioare..ca ce se fac ele daca vin numai gravide si li se baga in fata.Degeaba li se explica ca, casa respectiva e creata exact pt asta...pt a avea prioritate gravidele..nimik...era una..care a zis chiar ca ramane gravida ca sa mearga in fata la cozi...e INCREDIBIL si asta tocmai de la femei...
MAi mama..eu am fost in multe tari...si peste tot locul de parcare cu insemnul de handicapat era liber si la casele prioritare la fel..si in Franta si in Italia si in Germania, Belgia, Spania etc..

HAi ca iar m-au apucat nervii..cand ma gandesc...



AniS si bebelina mea dulce 33+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Anis, e ingrozitor...ORIBIL..si mie mi se intampla, sa nu-mi acorde nici o atentie...de parca ele nu au trecut prin asha ceva, sau ma rog, vor trece

Albinutzza 36+ & Luca bondarelu' din burtica
Traieste clipa
http://community.webshots.com/user/albinutzaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Dragele mele,

Ce ziceti, cum sarbatorim acest nou capitol???
Mai sunt doar 10 zile pana ce intram in iulie-august, asha ca de-acum chiar ca ne asteptam al tot mai multe vesti despre mamici si povesti despre bebici.

Miruna e mai bine, continuam tratamentul dar a inceput sa iasa afara (de fapt ieri am fost la tara si am bagat-o si in balta la o mica baita). S-a jucat cu un iepuras scump si bland cu urechile clapauge, cu puii, a dat de mancare oilor si i-am aratat gradina sa vada de unde cresc castravetii, rosiile, fasolea si ce mai aveau oamenii prin curte. A fost foarte fericita. Poze am facut...dar nu le-am luat cu mine la servici.

Din pacate, am inceput si eu sa tusesc cam tare dar sper sa treaca de la sine, ca nu vreau medicamente. Azi oricum am control la gine si sper sa stabilim un program pentru saptamanile ramase...

Irina iti tinem pumnii sa reuseasca dragul tau sa ajunga acasa!
Mamini concediu placut si vreme excelenta!
AC, Kulta e drept ca noi stim la ce sa ne asteptam, dar nici un bebelus nu seamana cu celalalt. Kulta, eu ma gandeam mai degraba la colica biliara (pietricele la bila) dupa descrierea durerilor.

katink, oanaC Si eu am trecut vineri seara printr-o spaima de numa-numa, m-am trezit noaptea cu durere infioratoare de spate si contractii ca la nastere, simteam ca mi se rupe corpul in doua de la mijloc in jos. Si bebe super agitata, m-am speriat ca se va intoarce... a trecut dupa o vreme de la sine. Asha ca ma rog sa mai aiba un picutz de rabdare puiul, ca la prima nastere a venit bebe cam la 10 zile dupa tipul asta de dureri (e drept ca atunci au durat cateva ore, de eram pregatiti de mers la spital). Acum pana pe 30 iunie TREBE sa mai vin la servici.

Scuze, dar nu mai stiu cine intreba de cosmetice: sigur ca sunt o mie de variante de produse cu aproximativ aceeasi intrebuintare. Trebe luat doar ceva de spalat pe cap si corp, spuma de baie ii sperie asha de mici, crema impotriva iritatiilor (scrie pe Bubchen wundshutz sau cam asha); crema cosmetica e impotriva vantului, frigului, soarelui. La bebici asha mici ne trebe crema de protectie solara cu factor mare (peste 30). Apoi uleiul e mai gras, lotiunea de corp e un lapte care intra f usor in piele, eu as opta pt ultima.

albinutza sunt convinsa ca il auzi oricum pe bebe, dar cu monitorul dormi mai linistita ca stii ca are si el grija sa auzi. Eu n-am si sunt cam stresata pentru noaptea, dar o sa vad ce facem. Pe Miruna am auzit-o din orice colt al casei, la orice ora.






Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 33 + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Sunt aici fetele va citesc mereu. Nu mai plec niciunde ptr ca dr mea este plecata 3 zile si stau cuminte. Mai avem 2 sapt pana la marea intalnire. Sper sa se intample pe 4 iulie si nu mai devreme.
Anis dar stai sa vezi ca mie mi s-a intamplat la analize cand s-au uitat stramb la mine ca am intrat in fata la ditamai coada si cu ditamai burta. Au vociferat dar le-am arat frumos ce scrie pe un afis referitor la gravide ca au prioritate si mi-am vazut de treaba nu i-am bagat in seama. Iar referitor la casa de gravid emie mi s-a intamplat la Cora chiar cu cea de la casa sa imi spuna sa nu ma asez acolo numai ca am fost mai tare in clont ca ea si am intrebat ce ar zice patronul daca l-as chema acolo si a devenit f draguta chiar si f rapida. Nesimtirea este mare si trebuie sa ne obisnuim ca doar traim in Romania. Ce ma amuza este cand merg lapiata si ma opresc in dreptul vreunei tarabe mai ales daca e cu fructe si ma gandesc ce sa imi iau sar bietii tarani sa ma serveasca cu de toate sa nu poftesc. Asa ca uite cumbnl simt al omului simplu da si de data asta clasa.
Pupici burtici!

Azi la 17.30 mergem la ecografie la POP. Veim cu vesti dupa.

Monica si Bocanila de 37 sapt din burtica
AMR 14 zile

Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Boga, merci, dar inca nu scapati de mine, abia la sf saptaminii.
am vazut si eu in Ro faza asta cu gravidele, macar aici totul se pune in contul: "sarcina nu e o bolala" si apoi: suntem egali, adica de ce sa lasi intii femeia sau copilul sau batrinul? de ce sa aiba prioritate la ceva?am oferit locul unei doamne in virsta in autobuz si m-a facut cu ou si cu otet( ca o jignesc)...adica tot sistemul e varza, tare nu-mi place, nimeni nu deschide usa sau da intiietate unei femei ( ma rog, sotul meu si se uita lumea la el ca la alte alea...noroc ca e brunet si barbos si le e clar ca nu-i de pe meleagurile astea).
Albinuzza, abia astept, mi se pare super sa poti sa iti alegi singura rochia si verigheta, florile ( nu mai zic restaurant si meniu, asta nu m-a interesat nici data trecuta) si mai ales sa poti sa inviti pe cine doresti. nu vreau fast, vreau caldura si un pic de bucurie. si o sa am, o sa fie super, sunt sigura.si o sa fie si iubita noastra agatata de mine, draga de ea
M31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Hahaha eu chiar ma laudam ziele trecute sotului ca mi-au oferit 2 barbati locul, unul in tramvai si unul in metrou .
Si in piata am patit si eu de cateva ori, ba sa imi ofere sa gust, ba mai mult mi-au facut reducere cand am cumparat
Avantajele burticii


Pupici,
Katink si dulcineea mea 33+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Se pare ca azi e ziua de mers la controale la multe fete...sa auzim numai de bine.

Monica iti tin pumnii ..sa aud de bine de la dr!

Faza cu piata da..asa e ..si eu ma aleg cu "gustate" sa zic asa...vorba monicai..pana la urma tot omul simplu e cel cu bun simt!


AniS si bebelina mea dulce 33+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput