Maria ar vrea sa traiasca....(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Adriana,ce putem face noi?Tu esti mai experimentata si poate ne poti da un sfat,ce e de facut in situatia aceasta pt micuta Maria?Ar fi pacat ca dupa atata stradanie din partea unor oameni cu suflet,sa se piarda viata unui ingeras din niste motive absolut de neinteles pt mine.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

cum il cheama pe acest dom' dr?

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Industria cu urs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by adusca

Bun, in acest caz ce ar fi de facut, ce le sugerati? Incotro s-o apuce? Si oare cum ar fi mai bine sa abordeze problema? Ma tem sa nu treaca vara si iar sa raceasca mereu Maria.

Fetele de pe DC babusca adusca

Tu borg or not tu borg...asta-i intrebarea parca..


Tot aici am citit ca ar fi existat si varianta s-o opereze la Iasi. Daca cei de la Bucuresti sunt neseriosi sa incerce din nou la Iasi. Poate "au" serul.... sau macar il accepta.
ooff...


Adela , mamica de Julia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

quote:
Originally posted by Witchie

cum il cheama pe acest dom' dr?





Domnul general maior Ion Tintoiu a facut invitatie parintilor Mariei, medicul chirurg care a preluat cazul este Viotrel Goleanu, iar numele fetitei este Anton Maria Larisa din Targul Frumos. E vb de Spitalul militar Bucuresti.
Ieri s-a intanlit Adi cu mama Mariei, este ferm hotarata sa plece ea la Bucuresti zilele astea sa vb direct cu medicul, sa afle daca o mai opereaza sau nu. Nu pleaca de acolo fara raspuns. O sa va tin la curent cu informatiile.


Fetele de pe DC babusca adusca

Tu borg or not tu borg...asta-i intrebarea parca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

poate incearca sa afle si numele serului sa il cautam si noi. Ca deh, se pare ca avem mai mult succes la a face ceva decat astfel de .. oameni care se numesc medici.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Speranta mea ar fi Adriana, oare a plecat de tot?

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Mai fetelor, da trebuie sa facem ceva, nu se poate! haideti sa scriem emailuri, sa sunam, zau ca nu inteleg de unde atata indolenta de la oamenii astia. Poate le e teama, sau ce se intampla? Are cineva numarul de tel al acestui doctro? eu l-ash suna sa-l intreb ce si cum!

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Suntem in tratative cu cei de la Spitalul Militar. La fiecare telefon, ne asigura ca "situatia este sub control" si ca operatia Mariei e o chestiune doar de zile...

Daca aceasta varianta pica (luam in calcul si aceasta varianta, desi probabilitatea este mica...), ramine ca parintii sa se decida pe ce drum vor merge (poate Cluj, Timisoara sau Tg. Mures) iar noi ii sprijinim mai departe.

Cazul este mai complicat decit se vede din afara. Si nu doar din punct de vedere medical. Aranjasem la Iasi - a picat. S-a gasit o solutie in Bucuresti - e pe cale sa pice si ea, spun parintii. Din pacate, nu putem decit sa respectam decizia celor care pot lua o hotarire pentru fetita si sa-i sprijinim. Pentru ca doar asa o putem ajuta pe Maria...

http://adriana.freewebspace.com/photo.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

adriana, eram sigura ca urmaresti acest caz in continuare, nu esti genul de om care sa lasi balta un copil care are nevoie de tine. multumesc lui Dumnezeu ca mai exista oameni cu suflet mare, ca tine. mii de multumiri

Fetele de pe DC babusca adusca

Tu borg or not tu borg...asta-i intrebarea parca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lior spune:

Am citit acum toata povestea. Imi pare sincer rau ca nu am reusit sa o citesc mai devreme. S-au spus si unele lucruri grave aici despre medicii de la "Militar". Toti cei care au scris, au facut speculatii. Eu ii cunosc personal deoarece viata m-a determinat sa stau si sa ud cu propriile lacrimi coridoarele clinicii atunci cand ma zbateam sa salvez viata propriului meu copil. Cei doi medici care au fost pomeniti aici sunt niste profesionisti. Si dl. general Tintoiu si dl. doctor Goleanu. Daca nu au decis inca sa faca operatia, exista sigur motive temeinice. Nimeni in lumea asta mare nu pune un pacient pe masa de operatie daca nu stie sigur ca are sanse de supravietuire.
Se pomenea aici de Spitalul Grigore Alexandrescu; acolo nu se fac operatii pe cord ci doar se monitorizeaza copiii cardiaci. Despre Spitalul Fundeni nu stiu nimic daca in momentul de fata se fac operatii. Este adevarat ca ar fi Spitalul din Targu Mures sau Institutul Inimii din Cluj, dar despre ce este acolo nu am chiar nici o informatie.
Nu am citit nicaieri diagnosticul complet al fetitei si nici ce investigatii i s-au facut pana in prezent. S-ar putea sa existe situatia ca nu poate fi operata din cauza ca nu are acel cateterism, cateterism care nu poate fi facut din cauza lipsei anestezicului special. Si iar ne-am intors la anestezicul fermecat.
Adrianangi se pare ca stie mai multe decat scrie pe site. Eu cel putin asa am citit printre randuri. Salutare Adriana si bine te-am regasit.

DOAMNE AJUTA.


povestea noastra: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=26743


Mergi la inceput