Tirgu Mures- nimeni?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


fetelor, se duce topicul, da`nu-l las...:));

bag de seama ca ati fost pe la festivaluri in week-end, pe la plaja...la baie...;
pe mine m-a apucat deodata dorul de casa si...caut bilete de avion cit-de-cit suportabile ca pret pentru mine si copil; daca gasesc m-am "facut"...o luna de fericire...acasa...la mama si la tata;


o saptamana buna va doresc...


Ana


"Noi suntem trecatori ca iarba cāmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramān sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamānt."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna dimineata fetelor. Incepe o noua saptamana. Sper sa fie placuta pentru voi toate.

Aramona, Marox, sincer, oricat de bucuresteanca as fi la ora asta, nu ma simt pe dinafara. Da' asta sunt eu, mai bagareata si mai nesimtita, in pic un picut:). Eu cred totusi ca ce simti este important.

Va pup, siun servus mare

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina V spune:

Buna dimineata!!!!
Iara ii luni. Dupa un week-end de plaja, baie si plimbari in cetate iara la munca.
Spor la lucru si sa aveti o zi buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Sabina, priveste partea plina a paharului... Daca a fost sfarsitul de saptamana atat de bogat inseamna ca te-ai incarcat pentru o saptamana intreaga.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mey, nu uitati! Is si io pe-acilea! Si n-am uitat ca in august incercam sa ne vedem!

Va pup, muresence originare sau prin adoptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Buna dimineata fetelor.
O saptamana buna sa veti.Vad ca pentru unele este o problema ca e luni, pentru mine o bucurie: mai am pana plec in Romania 7 saptamani,46 de zile.NU MAI POT!
astept cu nerabdare sa mai treaca si aceasta saptamana.Chiar nu mai pot!
Mai am 68 de zile pana la nunta de la Tg Mures.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Salut fetele cochetele,
Ce faceti cum a trecut sfirsitul de saptamina?Cum au fost artificiile?Eu am fost ieri la Cimpul Cetatii la un pastrav.....foooarte buuuuuun.
Alexandruta graviduta,tu ce faci,cum te simti?


Pupici la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Jubica, multumesc de intrebare, n-ai primit PM de la mine?
Sunt destul de bine, ma apasa vremea, mie mi se pare ca e presiunea aerului aiurea.
Am fost ieri la bai sarate cu nepotii mei si tare frumos a fost, si vremea si apa buna si copii veseli de ti-era mai mare dragul sa stai cu ei chiar daca in bazinul mic.
Dar cea mai mare bucurie este ca mi-a iesit testul de toxoplasmoza negativ, si l-am avut initial pozitiv. Nu stiu ce se intampla cu analizele de la Dora Medicals dar de aproape 3 saptamani de cand am primit rezultatul de toxo pozitiv la ei, am aflat numai de rezultate aiurea date de ei. Asa ca mureseni si muresence, daca aveti de facut analize medicale, eu va sfatuiesc sa-i evitati. E drept ca la ei sunt analizele cele mai ieftine insa nu merita atata stress pentru diferenta de bani.
Daca e cineva interesat: a doua oara le-am facut la IDS Laboratories in spitalul CFR de pe Liviu Rebreanu.

Fetele care sunteti plecate de la "mama de-acasa", atata vreme cat va pasa de acest subiect, eu zic ca sunteti muresene de suflet, asa ca nu va mai tot invartiti in jurul degetului.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Buna fetelor!

Alexandrina, tu pe undeva ai dreptate, mai putin cu invartitul in jurul degetului...ne simtim targumuresence, insa ne mai simtim, cred,si nu pot vorbi in numele tuturor - insa cred ca nu gresesc, si fiice "adoptive" ale altor locatii fie din Romania, fie de afara, cum e cazul lui Marox care are mare dreptate, Olim...si mai sunt...

Cand spuneam ca ma simt "pe langa" era datorita faptului ca discutia se rezuma la dialoguri intre anumite persoane. Am simtit ca sunt in plus si pentru ca sunt directa, am spus-o!Atat...Nu vreau sa supar pe nimeni!

Ma pot simti in continuare targumureseanca si fara sa scriu la acest subiect. Dar cum si Ana Stroe spunea ca nu se lasa de subiect, la fel si eu, din cand in cand voi intra cu drag sa vad ce mai spuneti, ce mai faceti...

Astept rosiile...poate strang mai multe, de-un bulion!

Ramona si Maysa (27 ian. 2004)

Poze cu Maysa-"Duracell"



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Haideti ca va propun eu o tema de discutie, cred eu, generala: cunoasteti limba maghiara?

Eu nu, si-mi pare sincer rau. Acu', chiar complet nestiutoare nu sint: imi aduc aminte sa numar pina la 10 (maaaare realizare, nu?), sa zic "rosie", "piine", "buna ziua", "da", "nu", "nu-i voie" adica atita cit sa-l impresionez pe barbatu-meu. Bunica mea o vorbea bine, dar niciodata n-a vrut sa ma invete. Refractara cum eram cu limbile straine nici macar n-am incercat. Prieteni maghiari aveam, insa eram mai multi romāni in grup si se vorbea numai romāneste.

Va

Mergi la inceput