Tirgu Mures- nimeni?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Slippers, cit timp ai lasat-o pe fetita la bunici? Cit de des o vezi? Te intreb pentru ca il trimit pe Alex in Romānia (in Bucuresti, dar exista o posibilitate sa ajunga si in Tg Mures) impreuna cu mama si va sta 2 luni. Inca nu stiu daca o sa-mi fie tare greu fara el sau o sa rasuflu ca am ramas doar cu unul care inca n-are treaba cu olita, somnicul de dupa amiaza si capriciile virstei de 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

[teal]Alexandrina, Jubica, Tzuni[/teal], buna ziua pe ziua de azi! Sa va mearga bine toata saptamana!

Marox eu am dus-o pe Miruna la mama acum o saptamana. Noi ne apucam de "daramat" casa, a se citi renovare, dar om vedea noi ce iese. O sa o las acolo pana pe la sfarsitul lui august, ca din septembrie incercam o gradinita. Vedem noi ce iese. Ce sa-ti spun, imi lipseste, dar o sa o vad la doua-trei saptamani, ca mai mult nu ne rabda sufletul. E obositor pentru noi, da' o sa trecem si peste asta. In plus, in Bucuresti e cald, mizerie, praf, uffff, ce-as mai pleca si eu cu ea daca as putea! Se intelege bine cu ai mei (toti, catel, purcel, buni Nelu, busi-adica bunica, mama mare si inca un card de verisori/verisoare, unchi, matushi, etc). Tie insa, cred ca o sa iti fie destul de greu sa-l stii pe Alex atat de departe. Eu ma consolez cu gandul ca daca nu mai pot si nu mai pot, ma urc in masina, accelerez, si in 5 ore sunt acasa la mama.

Va pupic duuuuulce!

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Nu am dezertat, doar ca nu-mi merge internetul acasa, iar la servici intru mult mai greu!
Oricum intre timp am mai fost la weekend si m-am gandit la voi, cele care duceti dorul.....
Atunci ramane pe august?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

alexandrina eu m-am nascut la Cluj,am mai scris,doar de 4 ani locuim la Reghin(in concluzie sunt a cuiva din Cluj).Cu ce-mi umplu existenta:lucrez la o firma particulara (la financiar).Dar tu cu ce te ocupi?


Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

alexandrina,tu esti din Reghin?Am inteles ca nu esti din Tg.Mures ci numai lucrezi acolo.


Ps.Daca esti din Reghin punem de-o intilneala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Eu la Reghin doar dorm, cam de cand m-am nascut (cu exceptia facultatii pe care am facut-o la Cluj, ce coincidenta - tot 4 ani). In rest fac naveta la "judet" unde lucrez la o firma privata, deasemenea.
Si cum ati hotarat sa lasati Clujul (inteleg ca si sotul tau tot de-acolo e) pentru un orasel de provincie?

Ca sa nu monopolizam subiectul, noi cele din provincie, dau aici sfoara-n tara sa saptamana asta la "judet" au loc zilele orasului, cred ca incepand de maine. Eu nu-s amatoare, dar poate va intereseaza pe voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mey si io am facut facultatea in Cluj (il consider al doilea oras natal) si am stat acolo din 1994 pana in 2000. Ce vremuri....Si ce oras... Da las ca nici Tg Muresul nu-i mai prejos! nu-i asa?

Servustoc!
Tzuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Alexandrina, nu poti trage niste sfori sa mai amanati zlele orasului cu vreo saptamana si ceva?

Servus

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Nu stiu daca-s in stare sa trag cablurile de la cortul din centru, de-l instalau azi dimineata, dar aia-s mesteri seriosi, iti dai seama ca si de reusesc, ii intarzii o zi eventual dar o saptamana?
Unde mai pui ca lautarii, singer-ii si precupetii de mici si bere is gata tocmiti... Si nenea primarul are discursul cred ca gata scris.
Eu zic ca mai bine-ti refaci planul de sfarsit de saptamana.
Sau ar mai fi o idee, sa astepti "Zilele berii" sau cum le-o mai fi zicand ca am impresia ca si acelea-s pe-aproape si nu-i mare diferenta fata de "Zilele targului".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Merci Alexandra, macar pentru intentie. Sa nu tragi de cablurile de la cort, Doamne fereste! Nu de alta dar cred ca o sa fii linsata si nici macar nu am apucat sa te cunosc (la propriu). Ma resemnez cu zilele berii sau alte zile asemenea care-or mai fi vara asta. Poate prind si eu vreo una. Cum e vremea pe acasa? Ca aici am cam inceput sa fierbem in suc propriu. Ufff ce-as mai face o baie in Mures!


Un pupic maaaaare

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput