Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Loreema, ma gandeam ca poate din cauza asta are gustul asa de rau.
Mie imi place Humana 3 ca este de 2 feluri: cu gust de mere si cu gust de banane. Pana acum nu i-am dat decat cu gust de mere si ii place.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

loreema24 cred ca gustul are mai putina importanta!Sa vezi ce gust oribil are Similac, si pentru aia e un lapte bun.Ca nu la acceptat fetitza...e si normal!trecerea de la san la lapte formula nu e asa de usor...iti spun din experienta!Mai incearca si alta data, Milumil de exemplu e foarte vanilat, al meu nu la placut de la inceput, Nan are un gust ok, dar nu te astepta sa fie nici ala prea bun(la gust)...Cu timpul il va accepta si Loreema, important este sa-i fie foame!

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

ana_a are dreptate. gusturile bb-lushilor sunt ciudate, iar trecerea san-praf n-o tolereaza multi prea usor. rabdare, incercarea diferitelor marci ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ramona si Ovi i-a dat la bazuc bebelac(lapte praf) cand am lipsit de acasa eu(o zi intreaga),si nu l-a vrut! Eu cred ca nu-l vrea din cauza ca nu e laptele lui mami! Noroc ca papa si altceva...

Mai fetelor sunt necajita ! De o saptamana stau non-stop cu Alesio doar eu(Ovi pleaca dimineata la lucru si vine seara), iar acum cand ma vede ca ies din camera, sau cand iesim la plimbare si nu ma vede, ci il vede doar pe Ovi incepe sa urle!! Nu-mi place ca e asa mamos....sau dependent de mine.....uffffff!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Stiu ca nu e usoara trecerea de la san la lapte praf dar dupa ce a tras de 2 ori din biberon ia venit sa vomite si cand vedea biberonul incerca sa "fuga" de el.
Si deja am invatat ca daca ii vine sa vomite de la ceva pai atunci chiar nu ii place si nu va manca niciodata.Asa face cu orice nu ii place, chiar daca incerc sa ii dau iar dupa mai multe zile tot nu mananca. Chiar daca e moarta de foame tot nu mananca ce nu ii place, plange de foame dar cand incerc sa ii dau ii vine sa vomite. Cum ii dau ceva ce ii place mananca de rupe.
Aici seamana cu mine, daca nu imi place poti sa ma ti nemancata o saptamana ca tot nu pot manca acel aliment.

De aceea va intreb ce da-ti la bebelusi vostri ca sa stiu ce sa cumpar sa vad ce ii place.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Pozici
Pozici noiFara par
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Loreema, subscriu la ce au zis fetele... nu te lua dupa ce gust are pentru noi laptele praf. Vizigotu baga Humana si mi se pare oribil la gust. Dar el il papa. Iar daca tii musai sa o inveti cu lapte praf incearca sa combini in bibe laptele praf cu laptele tau.

Pupici

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia spune:

Mamici, am si eu o intrebare pentru voi. Cumnata mea a nascut aseara un baietel de 3,1 kg si 51 cm. Mai are o fata de 9 ani si una de 1 an si 10 luni. Eu nu i-am mai cumparat alt carut lui Stefanut si-l folosesc pe acelasi care se face si de stat in fund. Am vazut ca multe ati schimbat caruturile, aveti vreuna carut de donat ? Situatia ei financiara nu ests asa de buna si de aceea am indraznit sa va intreb pe voi! Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

M-am "molipsit" si eu de la voi, asa ca am scris povestea lui Alesio....

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Ioana, am citit povestea ta si recunosc ca mi-au dat lacrimile. De asemenea am citit si povestea Loreemei si a Elenei si acum sunt plina de emotii.
Cred ca momentul nasterii acelei mici minuni din viata noastra a schimbat mult in noi si in modul de a trai. Sa va traiasca!
Ana_a poate nu am fost atenta dar nu asa si nu am aflatc um faci snitele ptr Stefan...
Andreea, eu stiu ca ptr vergeturi ar trebui sa folosesti crema inainte de... cica dupa nu mai are efect... asa o fi?
Si m-a amuzat faza cu: sa nu fie de deochi... NU te supara, eu sunt mai departe de superstitii si nu mi-am pus niciodata problema ca s-ar putea deochea prin poze... Dar sa stii ca am zis asa cum ai spus... ptr ca ai o fetita foarte frumoasa, superba, si nu m-a durut gura sa zic...si m-am gindit ca de obicei cine crede de ala se lipeste si nu vroiam sa am constiinta incarcata....
Julia, merci de sfat cu amigdalele, doar ca eu... hihi, nu am amigdale. Le-am scos cind eram mica...
Chiar va multumesc la toate ptr sfaturi. Am mincat zilelel astea la lamaie de mi se acrise sufletul, dar m-am simtit intr-adevar mult mai bine...

Naty, tinem pumnii strinsi sa fie totul bine cu mama ta
Loreema, noi folosim Bebelac de la inceput si nu am avut probleme. Dar am inceput cu ft putin si am crescut treptat. Primele citeva ori s-a strimbat si ea, dar pe urma a fost ok.






Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Lilia, nu am mai scris....mi-am notat pe o hartie ce am de scris dar de cand cu Stefan plimbaretul...nu apuc sa citesc din urma si trebuie sa-l scot dintre cabluri si tot asa...abia reusesc sa citesc daramite sa mai si scriu....
pai snitelele eu le-am facut cum le fac deobicei, doar ca am taiat pieptul de pui in felii fff subtiri, le-am dat prin faina, apoi prin ou, apoi prin pesmet si le-am pus la prajit,la foc mic nu le-am lasat mult pentru ca carnea de pui se face ff repede.Apoi am dat la o parte oul prajit si gata.Stiu ca multe din voi o sa-mi sariti in cap ca e prajeala...da mai bine nu-mi sariti! Eu pana la un an vreau ca Stefan sa manance mai multe feluri, are aproape 10 luni si carnea nu era prajita in ulei ars si nici arsa.E foarte gustoasa, are complect alt gust si la Stefan ia placut foarte mult, probabil ca o data la 10 zile am sa-i mai fac Si ca sa fie treaba buna....sa va mai zic ca eu i-am pregatit si omleta din ou, la inceput pe aburi apoi direct pe foc si ii place mult, cu mamaligutza, dar binenteles ca nu seara, ci la masa de pranz.

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput