tratament

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Cat despre administrarea pulberilor, am sa incerc sa le iau cum zicea Doina. Crezi ca este vreo problema?
Pe langa asta eu iau deja de vreo 20 de zile Kamayani.

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina spune:

Buna Catalina, semintele si toate minunile alea ti le faci tu singura pulberi cu ajutorul risnitei de cafea.
... Oare n-ar fi bine ca toate pulberile, Kamayani, mugurii de zmeur sa le iei pe toate odata, adica in aceelasi timp? imi dau si eu cu parerea.... nu sunt experta, dar asa imi imaginez ca ar fi bine .... oricum iti tin pumnii si iti doresc MUUUUUUUUULT SUCCES SUCCES SUCCES!!!!!
pupici

Doina&Carlita-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Doina, iti multumesc mult de urari si de indrumari, da, exact asta intentionez si eu. Cum voi gasi toate aceste plante, le voi lua pe toate. Chiar azi , pentru ca am mai mult timp dupa serviciu voi lua la puricat plafarele din Bucuresti.
Va multumesc mult fetelor.

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Dragele mele drage, abia asteptam sa ajung azi la serviciu pentru ca am niste intrebari legate de tratament.
Ieri am alergat prin tot centrul cautand toate plantele pentru pulberi. Cu patrunjelul si cu telina nu am avut noroc decat in piata unde nici nu va spun cat am dat pe cateva lingurite care nu stiu cat o sa imi ajunga. As aprecia foarte foarte mult daca imi poate spune cineva unde le pot gasi in Bucuresti.

Acum:
1. Cele 3 lingurite de marar se iau toate o data dimineata pe stomacul gol, da ?
2. Napraznicul, il pot asocia si pe acesta cu acest tratament ?
3. Si o intrebare cam prosteasca: voi cum luati aceste pulberi? Pur si simplu, asa cu lingurita ? Credeti ca are vreun efect negativ daca le pun in miere ? Chestia e ca azi dimineata era sa mi se faca rau de la cat de tari sunt si nu am putut lua decat 1 ling.jumate de marar. Realizez ca ma port copilareste dar ce sa fac, mai bine intreb.
4. Doina, tu ziceai ca femeile gravide sa nu ia acest tratament. Acuma, punand foarte binele in fata daca eu raman gravida si nu imi dau seama decat mai tarziu si in acest timp am continuat tratamentul, crezi ca se poate intampla ceva rau ? Eu avand ovare polichistice, ciclul meu vine o data la .... asa ca nu imi pot da foarte bine seama dupa absenta ciclului.

Astept cu nerabdare indrumarile voastre. Inca o data va multumesc pentru indrumarile de pana acum si de sprijin. Cu adevarat simt ca aceasta este calea catre bebelasul meu drag. Sau bebelasii, mai stii?
Va pup pe toate.

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina spune:

Draga Catalina, iti pot spune doar cum am urmat EU acest tratament: luam mararul de 3 ori pe zi cite o lingurita si beam putina apa ca sa pot inghiti, da sunt f rele, de multe ori am scuipat involuntar tot ce aveam in gura.... Nu stiu daca poti asocia si naprasnicul cu acest tratament.... poate stie Livia?.... despre ovare polichistice, imi pare rau, dar nu stiu.... pentru moment atit iti pot spune, imi pare tare rau ca nu-ti pot fi mai mult de ajutor...
SUCCES!

Doina&Carlita-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Doina, iti multumesc pentru raspuns si te rog nu te mai scuza pentru ca m-ai ajutat foarte mult. Poate imi vede si Livia mesajul si imi mai impartaseste din experienta ei.
Oricum, deci nu iei mararul o singura data, in principal asta vroiam sa stiu.
Te pup si iti multumesc

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Doina, revin la tine cu o intrebare: tu cum luai pulberile, le tineai sub limba 15 minute ? Si cat faceai pauza intre pulberea amestec si aceea de marar ? Daca faceai ...

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Tot eu iti raspund...
Pulberea de marar este rea la gust dar o poti inlocui cu tinctura de marar,este mai usor.
Trat.se face dimineata,pranz si seara,deci tot ce vei lua va fi impartit in 3,o lingurita,nu cu varf,de pulbere se tine sub limba 10-15 min.si apoi se inghite cu apa,se astepta 15 min.si se adm.tinctura iar se asteapta 15 min.si tot asa...
Pulberile nu se amesteca cu nimic altceva!
Tincturile se amesteca cu apa!
Daca vei lua toate pulberile exact 21 de zile nu vei avea probleme si mai ales in combinatie cu naprasnic ,muguri de zmeur,KAMAYANI(tot ce am scris la subiectul "pt." )doar daca nu respecti timpul de adm.a fiecaruia atunci vei avea probleme.

Te pupic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Vreau sa iti multumesc si aici din tot sufletul pentru indrumari. Esti extraordinara!

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

liviutza
eu nu am prea respectat cele 15 minute intre o tinctura si alta...e grav????????

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput