lista gradinite si crese

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Stie cineva de la ce varsta pot fi dati copiii la gradinita???
Al meu are 1 an. Cit mai am de asteptat???
Oricum as fi dorit si eu lista (ev. cu crese, daca o are cineva)
Numai bine,

Catalina+Andrei(1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Fetita mea Ozana ( 4 ani ) merge la gradi nr.192 din Regina Maria sect.4 si eu zic ca e destul de dragut: e foarte curat ( si bine aranjat: centrala termica proprie, sobe noi, tamplarie aluminiu +termopan, jaluzele verticale, calculatoare noi cu monitoare cu protectie f. buna ...cam totul este nou ), mancarea este buna si intotdeauna sunt consultati parintii si copiii asupra meniului; jocurile de curte nu sunt periculoase, in general sunt de la Chicco. Fiecare grupa are 3 educatoare ( grupa Ozanei are 45 de inscrisi dar vin doar 30 din care 18 raman sa doarma la pranz in gradi ). Ozi s-a adaptat foarte repede si le indrageste mult pe doamne. Fata a evoluat frumos de cand e la gradi dar eu tot astept mai mult de la educatoare ( evident ca fiecare copil are limitele lui dar cred ca pot lucra mai mult cu copiii ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amela spune:

As dori si eu lista cu gradinite. Are si ceva comentarii? M-ar interesa informatii despre gradinitele cu program prelungit din Militari (sect. 6)(daca stie cineve ceva). Adresa mea este udubasam@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura palmer spune:

Stie cineva gradinite bune si frumoase īn sectorul 4 ?(Brāncoveanu,Metalurgiei,Oltenitei,Luica,Resita)
Cāte educatoare si īngrijitoare trebuie sa aiba o grupa mijlocie care are si copii de 3 ani ?
MULTUMESC anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

fetelor, si la voi s a scumpit norma de hrana?
l;a gradinita unde este Thea a "sarit" de la 32,33 cit era la 50 mii lei pe zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana123 spune:


Buna! Numele meu este si am un baietel de 3 ani si jumatate care merge la o gradinita de stat din Drumul Taberei, gradinita de care nu sunt multumita (dotari, sali de clasa, medicamente, etc.). As dori daca puteti sa-mi trimiteti si mie lista cu gradinitele particulare din Drumul Taberei, la adresa de mail ionitaoana@hotmailcom..Va multumesc mult.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORELEY spune:

A auzit cineva de gradinita particulara Amaretto . Ce parere aveti de gradinitele particulare ? Stie cineva o gradinita buna in zona Ambrozie, Salajan ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melinav spune:

O lista cu gradinitele de stat puteti consulta si pe site-ul primariei, selectand meniul Cultura/Agrement/Reteaua Scolara (adresa este http://www4.pmb.ro/wwwt/wwwcs/licee/retea_scolara.htm.

Melina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luizica spune:

Cine imi poate da ceva detalii (liste, orice) despre crese? Eu am o fetita de 2 luni dar ma gandesc cam la 8 luni sa mearga la cresa. Trebuie sa merg la servici si nu cred ca firma la care lucrez imi poate pastra locul mai mult timp. Cand ma gandesc sa o dau la cresa ... uf, nu prea imi convine. Ma gandesc si la o bona. Poate ma ajuta cineva cu niste sugestii. Este greau sa gasesti si o bona care sa o lasi singura cu copilul in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica Purcarea spune:

Va rog cine ma poate ajuta cu o lista de gradinite bune in zona Domenii, Dorobanti (particulare, de stat). Daca exista si vreo gradinita ce a-ti si recomanda-o ar fi mai mult decat extraordinar.
Multumesc anticipat.

Mergi la inceput