Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (53)

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (53) | Autor: mami nov-dec 04

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50543&whichpage=1" target="_blank">CAPITOL 52





Mamici de 37 si 36


IrinaA ______________20 oct_____N_____Ioana Maria__________3.580 g-54 cm_____www.nicolae.org/PhotoDeSHop/index.htm" target="_blank">poze
Camys2000 ________ 21 oct_____N_____Catalina Nicole_______ 2.800 g-48 cm_____poze
Ela2001 _ _ __ _ _ ___22 oct_____N_____Diana Andreea_______ 3.350 g-50 cm_____poze
Jasmine ____________26 oct_____C_____Radu________________2.600 g-50 cm
Ele _________________26 oct_____C_____Ana Denisa______ ___ 2.600 g-xx cm_____poze
Roserb _____________29 oct_____N_____Mihnea Andrei________3.550 g-52 cm_____poze
Ncristina ____________29 oct_____?_____Teodora Andreea_____2.200 g-45 cm
_____________________________________ Alexia Maria_________1.800 g-44 cm_____poze
Moss ______________ 31 oct__ ___C_____Alexia Stefania_____ _3.000 g-50 cm_____www.larond.ro/moss/minunea%20noastra%20Alexia/Alexia%20la%20doar%204%20zile.JPG" target="_blank">poze
Siminna _____________1 nov_____C_____Maria_______________ 3.700 g-54 cm_____poze
Bits _________________1 nov_____C_____Kenzo_______________3.780 g-xx cm_____poze
elilenus _____________2 nov_____N_____ Ana_________________2.750 g-47 cm_____poze
Ad_rianna ___________3 nov_____C_____Tudor Andrei_________2.800 g-51 cm
_____________________________________ Bianca Cristina_______2.700 g-50 cm_____poze

Diana 2004 __________4 nov_____C_____Andrei______________ 3.100 g-54 cm
Try __________________5 nov_____N_____Alex________________ 3.835 g-56 cm_____poze
Miria Cristina __ _ _ _ _5 nov_____?_____Maria Damiana_______3.850 g-51 cm_____poze
for2nity _____ _ __ __ _6 nov_____C_____Alexia Cristina_ _ ____3.950 g-54 cm_____poze
Andreap _____________7 nov_____N_____Maria Alexandra______3.350 g-47 cm_____poze
Hannen __________ ___8 nov_____N_____Isra___________ _____ 4.350 g-xx cm
Laura Miu _________ __8 nov_____N_____Ioana Bianca_________3.600 g-53 cm_____poze
Hena ________________8 nov_____C_____Mihnea Ioan_________3.450 g-53 cm_____poze
Daniela_Sb ___ ____ __8 nov_____N_____Mihai Daniel__________3.670 g-54 cm_____www.onednd.go.ro/_/Danut/main.html" target="_blank">poze
buterfly __________ ___9 nov_____N_____Robert-Lucian________ 3.350 g-51 cm
Simonacip _ __ _ ____10 nov_____N_____David________________4.000 g-57 cm_____poze
Vivian ______________12 nov_____N_____Victor_________ _____ _3.230 g-48,50 cm
Didutza _ _____ _____12 nov_____N_____Daria _________ _ ____ 2.200 g-47 cm
_________________________________ ____Dennis_______________2.800 g-51 cm_____poze

Auras80 ____________14 nov_____?_____Medeea Teodora______3.650 g-53 cm
Cassandra ________ _14 nov_____?_____Dragos Andrei_______ _3.960 g-53 cm
Eliza5 ______________15 nov_____C_____Alexandru____________3.650 g-xx cm_____poze
Aime ___________ ___15 nov_____C_____Vladimir Andrei __ ____2.800 g-51 cm_____poze
Lumi81 _________ ___15 nov_____?_____Andrei Cosmin________3.100 g-49 cm_____poze
Dama ______________18 nov_____C_____David Andrei________ _3.270 g-50 cm_____poze
Dena ________ ______17 nov_____C_____Katrhryn Rhianna_ _ __3.500 g-51 cm_____poze
Trinity ___________ __19 nov_____?_____Selina Alexandra______3.500 g-xx cm
Danamunti _________19 nov_____C_____Eric Gabriel_____ ____ _2.990 g-48 cm
Danette ____________23 nov_____C_____Iris Sophie_________ _ 4.300 g-54 cm
Gandacelu _______ __25 nov_____N_____Ioachim______________3.700 g-52 cm_____poze
Misticgirl __ _ _ __ _ _25 nov_____C_____Nicholas Alexandru____3.150 g-48 cm
Miche ______________26 nov_____N_____Darius________________3.300 g-49 cm_____poze
Descultza __ ______ _26 nov_____?_____Andrei__ _ _ __ ___ ____2.900 g-xx cm
Ionela Roxana _ _ __27 nov_____N_____Emily_________________2.956 g-50 cm_____poze
Paxela _ _ __ __ _ _ _27 nov_____?_____Silviu Ionut___ __ __ _ _3.500 g-51,5 cm___poze
Florypop ______ __ __27 nov_____?_____Andrei______________ __3.500 g-53 cm
mate __________ _ __27 nov_____N_____Christian Gabriel_______3.950 g-52 cm
Onitza _____________28 nov_____C_____Paul Constantin______ _3.600 g-49,5 cm___poze
Madachan ________ _29 nov_____?_ __ _Edward Florin____ ____ _3.150 g-51 cm_____poze
Fulguletz ____________1 dec_____C_____David Andreas_________3.150 g-52 cm_____poze
MadalinaP ___________1 dec_____C_____Edis_______________ ___3.000 g-50 cm
Luminita B _______ ___2 dec_____N_____Tudor Andrei_______ ___3.500 g-51 cm_____poze
Karmen24 ___________3 dec_____?_____Maria Bianca___________3.950 g-54 cm
Mona B _________ ____5 dec_____N_____Vlad Andrei____________3.380 g-51 cm
Eveline ______________5 dec_____?_____Andreea Bianca____ __ _3.600 g-xx cm
Felis _______ __ ______6 dec_____N_____Mihai Cristian__________3.800 g-50 cm_____poze
F.anomis ____________6 dec_____?_____Olivia Maria____________3.150 g-51 cm
Raluca.gabriela ______7 dec_____N_____Maria Alexandra________2.500 g-xx cm_____poze
Olga_Stan ___________7 dec_____N_____Iosefina Maria________ _3.700 g-xx cm
Onut ________________8 dec_____C_____Rares Mihai____________x.xxx g-xx cm
Adka ________________8 dec_____?_____Rares Cristian__________x.xxx g-xx cm
bumbacel ________ ___9 dec_____C_____Tudor Mihai____________4.200 g-53 cm_____poze
Anne-Mary ______ ____9 dec_____N_____Teodor Alexandru_____ _3.300 g-51 cm_____poze
Mikimi ______ ____ __12 dec_____N_____Alexander______________3.600 g-52 cm_ _ _ poze
Monica-Elizabet _____16 dec_____C_____Ruxandra Maria_____ ___3.500 g-50 cm_____poze
Elean75 ____________17 dec __ __?_____Maria__________ _____ __x.xxx g-xx cm_____www.mariuta.as.ro/" target="_blank">poze
OtiliaV ______ ___ ___18 dec_____C_____Ana-Maria______________3.800 g-51 cm
Cecilia C ______ __ __22 dec_____?_____Alexia__________________3.099 g-49 cm_____poze
Carmen ____________22 dec_____C_____Daria Nicole___________ _3.360 g-50 cm
Ioana du ______ ____22 dec_____C_____Bianca Alexndra_________x.xxx g-xx cm___ _poze
Viovio ____ _________22 dec_____?_____Cristiana Bianca_________3.000 g-49 cm_____poze
Mamaluidavid ___ _ _24 dec_____C_____David________________ __3.270 g-50,6 cm___www.babiesonline.com/babies/d/davidel/" target="_blank">poze
Cookie _____________24 dec_____C_____Sabina Ioana____________3.300 g-50 cm
Bobita ________ ______1 ian_____N_____Amina Ioana____________3.700 g-54 cm


papa ptr copii nostri:

Roserb - Mihnea 7 luni si 2 saptamani 1 masa lapte Humana + 1 masa fructe cu branza vaci+ 1 masa piure legume cu carne/ou/ficat+1 masa iaurt cu banana+1 masa lapte cu cereale, 9650g , 74 cm la 7 luni
Bumbacel - Tudor Mihai 5 luni natural
Siminna - Maria 7 luni, 1 saptamina - mixt+ fructe+pure de legume+iaurt (+/-fructe)
Try - Alex 5 luni si 3 sapt. - natural + cereale + suc de mar, morcov, banana
Aime - Vladimir 6luni&3sapt natural + suc/piure fructe + cereale cu lapte + supa de legume cu carnitza (piept&pulpe gaina+vitel) + branzica calcica + ou, G la 6 luni 7.275 kg
Paxela - Silviu Ionut 5 luni si 1 saptamana Bebelac+ piureu fructe+ piureu legume+ cereale+branzica calcica+carnita pui si vita
Diana 2004 - Andrei 4 luni jumatate natural +suculet
Camys 2000 - Catalina Nicole 6 luni mar+biscuite, banana,branzica, pireu legume + piept pui,cereale, lapte Milumil 2
Andreap - Maria 5 luni jumatate natural + piure fructe,supa legume,cereale
Ele - Denisa 6 luni natural+diversificare (fructe,legume,cereale, carnita)
Monica-elizabet - Ruxandra-Maria 5 luni, 60cm 7,400 kg, 2 mese lapte 250ml(dimineatza si seara)pireu de fructe cu cereale fara lapte milupa, pireu de legume, cereale milupa
Danamunti - Eric Gabriel 6 luni;8,890 kg cereale,lapte Hero 2,carnita cu legume,pireu de fructe
Mamaluidavid - David 5 luni mixt,morcov,cartof,patrunjel,banana,cereale seara
Daniela_sb - Danutz 7 luni - natural, mar, banana, caise, branzica de vaci, legume pasate, cereale, 8.700kg, 71cm
LuminitaB - Tudor Andrei 4 luni si 3 saptamani - diversificare
Cassandra - Dragos 4 luni si o sapt - mixt + suculet
Elilenus - Ana 7 luni - diversificat si Milumil
Felis - Mihaita 6 luni - milumil cu cereale+pire de fructe+piure de legume cu carne+milumil cu cereale+ milumil cu cereale 6.250 kg; 68.5 cm
Bits - Kenzo 5 luni - natural si diversificare
Mikimi - Alex 5luni - natural
Ionela Roxana - Emily - natural
Ela2001 - Diana 7.5 luni - natural si diversificare, 9.6kg, 73cm , 3 dintisori
Miria Cristina - Maria Damiana 5 luni - diversificare
Onitza - Paul 4 luni & 3 sapt.- pireu fructe, legume, cereale, lapte MILUMIL
Simonacip- David 5 luni & 3 sapt - mixt, piure de fructe, supita, cereale cu fructe, lapte NAN 1
Ad_rianna - Tudor Andrei&Bianca Cristina 7 luni - lapte NAN, pireu+supa, pireu fructe+suc+br.vaci, cereale
Florypop - Andrei 5 luni & 3 sapt.-pireu fructe, legume, cereale, lapte MILUMIL simplu si cu biscuiti, carnita de pui fiarta, branzica dulce de vaci - 9,500 Kg, 4 dintisori
OtiliaV - Ana Maria 5 luni & 2 saptamani + 8 kg - natural + mar, morcov, pireu legume, branzica, pilaf, iaurt
Ioana_du - Bianca 4 luni - lapte HUMANA1 + cereale, suc + pulpa de fructe, supa legume
Jasmine - Radu 6 luni - lapte Humana2,fructe,piure de legume,cereale
Viovio - Cristiana Bianca 5 luni - natural + suculet + cereale + supica
MadalinaP - Edis 5 luni & 1 saptamana - natural, suculet de mar si morcov
Cookie - Sabina Ioana - natural, piure de fructe si supa de legume+carnita. 6600g si 64cm.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didutza spune:

Multzumesc din nou pt. primirea facuta si scuze daca uit sa multzumesc cuiva anume
Pt. Otiliav gemeneii mei se intzeleg bine deocamdata. Isi rad de numa cand se vad, se tzin de manutza, totusi Dennis pare mai interesat de Daria decat invers ... sper tare mult sa se iubeasca si sa se intzeleaga
Pt. Adriana si CeciliaC - ar fi bestial sa ne intalnim mai ales ca noua tare mult ne place in Parcul Mare
Pt. Felis - merci de urari, sanatosi suntem, mancaciosi suntem dar mai facem mofturi mai nou, in special Daria care e o domnisoara si nu vrea sa ia prea mult in greutate
Pt. Florypop - tare frumusel Andrei pupicei!
Pt. viovio si roserb - chiar ca avem multzi gemeni la Cluj, numai la mine in cartier am vazut deja vreo 6 perechi, de suntem mai "productivi" prin partzile astea
Pt. Carmen - ma ajuta mama pe timpul zilei ... oricum nu sunt genul care sa se planga, desi acum e nasol ca sunt si in sesiune ... iar mai nou Dennis nu mai doarme noaptea ... eroina sau nu ? sunt mama atata tot ... pupicei!
pt. Onitza : baietzelul meu ingeras ... da de unde ... mai degraba diavolas ...

SIMINNA - ma alatur si eu unui astfel de club, cred ca Dennis ar fi in capul listei ... numai noapte sa nu fie in rest pace si veselie ... se trezeste mai nou din ora in ora ... e si din cauza dintzisorilor are deja 2 dar si Dariei ii ies iar ea doarme dusa pana la 7-8 dimineatza ... Doamne si ce cuminte era la inceput !!! ...

Inca o data merci pt. raspunsuri si va pup pe toate !

Pusici de la gemenei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

didutza nu sunt chiar asa cumintei gemeneii dar nici nu am probleme mari cu ei. pot sa-i las in patuturi si se joaca singuri (daca aU chef) destul de mult timp si asa pot face treaba. nu ma ajuta in timpul zilei nimeni, mai vine mama mea (care nu sta in cluj) cateodata si mai sta cu mine si asa mai iau si eu pauza. ai mei au fost marisori la nastere: 2.700 si 2.800kg la 39 saptamani, dar acum au luat f. putin in greutate, au cam 6.400 si 6.200 kg, dar sunt lungutzi:70cm. sunt "modei" cum mai ziceau fetele pe aici
vad ca denis e mai harnic la dintisori si mai grasut, in poze oricum nu se vede. oricum sa-ti traiasca si vorbim. ma bucur mult ca ai intrat pe forumul nostru



bianca si tudor (03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Tocmai l-am culcat pe Paulica fara frica, nu ma mai intelegeam cu el, se freca de pieptul meu si numai in plansete stateam si in brate..., acum doarme, sa vedem pana cand? voiam sa bagniste rufe la spalat, dar nu am cum, ca face o galagie masina de spalat, ceva de speriat, e Indesit...s-o fi rablagit intr-un an? Doamn fereste!!!!!!!!!!
Si eu ma bucur ca s-au intalnit Adriana si Didutza, poate resusesc sa se si intalneasca, va dati seama ce peisaj nemaipomenit????

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

miki acum mi-am amintit ca tocmai i-am aratat lui sora mea pozele cu familia aventurica: sa ai noroc de masina dragutzo, sa o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea. si cand treci prin cluj...btw...cristina (sora mea) iti transmite salutari



bianca si tudor (03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

onitza scumpa azi e sarbatoare mareeee!!!!
si eu am vrut sa spal de dimineata si mi-a amintit sotul meu.




bianca si tudor (03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami nov-dec 04 spune:

quote:
Originally posted by onitza
voiam sa bagniste rufe la spalat, dar nu am cum, ca face o galagie masina de spalat, ceva de speriat, e Indesit...s-o fi rablagit intr-un an? Doamn fereste!!!!!!!!!!




ONITZA.... mey... e maaaaare sarbatoare azi... sau nu esti ortodoxa????????????? (inaltzarea domnului)
Felis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

SUNT OTRODOXAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Dar am uitat...si uite ca Dumnezeu nu m-a lasat..si foarte bine a facut!!!!!!!!!!!!!!!!1
Mey , la noi in bloc, tot timpul dau unii gauri in perei sau ce naiba or face, ca m-am saturat, zilnic busesc si dau cu bormasina aia idioata!!!!!!!!!!!!!1

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Onitza, ufff, bine ca s-au dus grijile si ca Paul e bine. Cand am citit prima oara de ce ti-a zis dr. la telfon de convulsiile lui Paul, pregatisem cateva randuri la adresa domnilor/doamnelor dr. care dau diagnistice prin tel. fara macar sa vada copilu' Dar apoi m-am abtinut ca prea m-apuca critica uneori.

Adrianna, sa nici nu aud ca nu te duci la revedere. Daca sora-ta s-a oferit sa stea cu bebelusii de ce nu te duci? Acum sunt mari si e mai usor. Poate nu le-o da bine sa manance sau nu i-o pune la culcare cnad trebuie, dar nu-i bai o seara. Meriti cu varf si indesat o mica pauza si relaxare. Ia zi-mi, de cand ai nascut ce-ai facut si tu pentru tine si sufletul tau? Nimic, pun pariu. Asa ca la 7 luni de la nastere nu e un capat de tara ca-ti lasi bebelusii singuri. E un prim pas sa inveti sa nu-i legi de fustita ta.
Sa n uaud ca nu te-ai dus, ca vin la tine si te trag de urechi, ai auzit?

Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Felis,am si eu o intrebare...?
Tu ai dormit azinoapte?
Nu de alta dar la 1.00 erai aici si la 8.00 tot aici esti...
Ne-ai mintit...esti robotel!


VIOVIO ... nu sunt robotel Am dormit de la 4.30 la 6 (cand m-a trezit piticul) si azi am fost la Paxela si am mai dormit si la ea 1,30 ore (11-12.30) Acum invatz... iar -din nou!

MONICA fata ta mananca f bine dupa parerea mea!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=5" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Buna fetelor ,m-am chinuit azi sa pun poze noi ,nu sint grozave pt ca sint facute cu telefonul ,dar protagonistul( adica Andrei) e un frumos ,asa ca va rog sa ne vizionati ,macar prima si ultima poza ca alea se pot mari .
DANA iti tin pumnii pt sotul tau .

FELIS , mai ai putin si o sa reusesti !!

ANDREAP, n-am mai iesit dupa-masa pe afara ca mi-a fost tare frig .Pleci undeva in we ?

http://community.webshots.com/user/pascu 110

Mergi la inceput