Bebelusi de septembrie-octombrie (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Aoleu, am uitat sa zic si eu de vergeturile cu care am ramas pe picioare, de nici fuste nu mai pot sa port. Imi vine sa plang de fiecare data cand ma uit in oglinda.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Lilia, mie cu Tantum Verde si Septolete mi-a trecut gatul de fiecare data.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Lilia,pentru gat,serios iti recomand,la mine si familia mea functioneaza ca un miracol,tai lamai,3-4,feliute subtiri si pui peste ele miere naturala si lasi un mic la macerat si maninci din ele cat de mai multe ori pe zi.Ar trebui sa functioneze si la tine,daca nu urasti lamaile si mierea.Incearca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Mai fetelor, voi ati mai iesit afara cu bb-ii in ultimul timp? E tare rea vremea aici, iar noi nu am mai iesit de ceva timp.

Tare asa vrea sa mai ies afara cu ea, dar imi este cam teama pe vremea asta, mai ales ca a fost bolnavioara.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Naty si eliana,voi va plangeti?Eu inainte de sarcina la 1'60 metrii ai mei aveam 48 kg si eram,si acum dupa aproape 10 luni,le va implini Giulia pe 14,am...61 kg si de diete m-am apucat de cel putin 10 ori in ultimele 5 luni,si dupa ziua 3 Si deja vara a venit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Anne33 pai ma plang... ca nu ma mai recunosc... nu ar fi mult, cate kg am acum... dar nu am fost niciodata asa si mi se pare ca arat foarte rau... Iar vergeturile inca nu s-au facut alb-sidefi (asa am inteles ca se fac), sunt inca rosii si sunt foarte multe

Acum legat de galbenus de ou si ficatel... nu mai stiu cine intreba, ca am citit in mare viteza...
Nici Elena nu vrea ficatel in nici o combinatie... Am incercat sa ii pun doar un sfert de ficatel de pui in piureul de legume cu carne de pui si tot l-a simtit si nu a mai papat... La fel si cu galbenusul... Nu stiu cum isi da seama... ca pun un sfert de galbenus la 200-250 g de piure si il simte si nu mai papa deloc.
In schimb, am reusit pana la urma sa ii dau carne de vita... 2-3 cubulete... i le pasez in piureul de legume, cu carne de pui... Legumele daca nu au carne de pui nu papa...
Iar galbenusul reusesc sa il dau cu iaurt si fructe... Ciudate gusutri au si copiii astia ... Cu ficatul n-am incercat in iaurt... cine stie... poate vrea...



Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by LiliaToma

Fetelor, ma doare gitul foarte tare. NU poti inghiti nimic. Ce-mi recomandati ca ma deranjeaza groaznic

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Ceai de lamaie (fierbi o lamaie, cu coaja cu tot, o tai in 4, intr-o cana de apa - cam o jumatate de ora) si il bei fierbinte cu miere
sau
Ceai de soc fierbinte cu lamaie si cu miere
sau
Lapte fierbinte cu miere

La mine asa merge... oricum daca iau medicamente nu prea fac mare lucru... tot la fel de greu imi trece... vorba aia... raceala trece in 7 zile cu medicamente, iar fara intr-o saptamana...



Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Veste mare! Tocmai m-a sunat sotul meu sa-mi spuna ca am castigat un scaun de masina pentru bebe de la Chicco. Am trimis capace de la borcanele la Nestle si uite noroc pe noi!!!!

Kg in plus se pare ca la toate ne-au ramas pe fund, solduri, coapse si burta. Si la mine tot 5 sunt in plus si asa ca la Naty, la sutien unde chiar nu era nevoie am trecut la un nr. mai mic (daca exista) dar m-am latit putin la spate. Eu perseverez cu curele desi am cam inceput sa ma satur de ele, din ianuarie tot muncesc, oricum de la 71 de kg la 59 e ceva, nu?

Kittie LA MULTI ANI pentru maine!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by georgiana.david

Veste mare! Tocmai m-a sunat sotul meu sa-mi spuna ca am castigat un scaun de masina pentru bebe de la Chicco. Am trimis capace de la borcanele la Nestle si uite noroc pe noi!!!!

Kg in plus se pare ca la toate ne-au ramas pe fund, solduri, coapse si burta. Si la mine tot 5 sunt in plus si asa ca la Naty, la sutien unde chiar nu era nevoie am trecut la un nr. mai mic (daca exista) dar m-am latit putin la spate. Eu perseverez cu curele desi am cam inceput sa ma satur de ele, din ianuarie tot muncesc, oricum de la 71 de kg la 59 e ceva, nu?

Kittie LA MULTI ANI pentru maine!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72





Felicitari! N-am stiut ca a fost concurs la Nestle... mai este? ... ca avem la capace de borcanase...

Felicitari si pt. kg pierdute... e ceva de la 71 la 59...



Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Vorbeati de iaurturi in capitolul anterior, si eu stiu ca se asimileaza mai bine calciu din iaurt decat din lapte. Eu lui Damian ii dau Campina sau Milli cu frucre sau fara si ii mai dau si Jogobella cu fructe (din astea am mancat eu toata sarcina)

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput