Hartuit de o minora !!??

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

"Later edit: Slakje, asa e, ar fi trebuit sa stie si n-a facut-o, now let's shoot'im . Nu asteapta nici mila nici aprobarea nimanui, decat ca nevasta-sa deja e la capatul rabdarii din cauza asta, si teama mi-e sa nu renunte din nou femeia aia."

Da sa-l impuste nevasta-sa , auzi, da de fapt tu ce te-ai astepta sa vezi de la noi, pai eu nu-l judec pe el , am zis ca toti gresim, dar nici nu-i plang de mila.Pai tipul stia cu cine se culca nu? Pai scuza-ma da la 30 si ceva de ani sa te culci cu o fetita de 14 ani, pai atunci nu te mai plange apoi si in nici un caz nu face pe victima.
Sfaturi nu am sa-i dau, sper sa rezolve situatia, daca spui ca el e asa baiat bun si fata respectiva chiar asa o matracurca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Dat fiind subiectul, pot sa spun ca nu e un caz singular, pentru ca si fostul meu sot a avut "lipici" la o pustoaica de aproape aceeasi varsta cu fata in discutie. Nu stiu daca au ajuns si la intimitati, dar ea se tinea scai de el. Vreau sa spun ca un copil necopt la minte la o asa varsta poate fi usor pacalit de atentia pe care i-o acorda un barbat matur (si al meu are peste 30, incat la inceput am crezut ca e vorba de el ). Nu comentez faptul ca ar fi trebuit supravegheata indeaproape de catre parinti, poate parintii ei n-au timp sau chef sa urmareasca ce le face copilul. In cazul asta, barbatul ar trebui sa-si asume intreaga responsabilitate. Faptul ca acea copila s-a indragostit de el n-are nimic de-a face cu experienta ei (banuiesc ca nu tuturor iubitilor le-a creat probleme).
El nu poate spune ca n-a stiut pe ce lume e, asta poti s-o spui intr-o seara, poate si a doua zi, dupa o betie crunta, dar povestea lor a durat ceva timp. Ea si-a facut sperante si poate e de inteles comportamentul de acum.
Singurul lucru pe care-l poate face prietenul tau e sa stea de vorba cu ea foarte serios, sa-i explice ca relatia lor s-a incheiat si ca el s-a impacat cu fosta sotie. Nu trebuie sa-i faca reprosuri pentru gesturile disperate, pentru ca ea traieste la maxim fiecare sentiment care o incearca, ci trebuie discutat cu calm, insistand pe diferenta de varsta dintre ei si pe faptul ca sentimentele nu sunt reciproce. Delicatete e cuvantul de ordine. Daca a stiut sa se bucure de placerile pe care fata i le-a oferit, atunci sa-si asume si riscurile.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by slakje
Sfaturi nu am sa-i dau, sper sa rezolve situatia, daca spui ca el e asa baiat bun si fata respectiva chiar asa o matracurca.



breh. asa se zice? sau matracuca?
esti durere


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

haha, Ramonika nu stiu cum se zice, cred ca matracuca.Dar Alma are dreptate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

acuma sa raspund la subiect. intr-adevar fata e cam inconstienta, nu degeaba se zice ca minorii sa nu faca de capul lor.
a fost un caz la un bloc de langa mine, o tipa care avea tot 14 ani s-a sinucis din cauza unui baiat, ca o parasise. nu cred ca ala avea chiar 30 de ani, dar oricum era mai in varsta.
pacat ca niste "golani" sucesc mintile fetelor asa de tinere. chiar daca is ele usuratice sau nu. poate chiar faze de genul asta le face sa fie usuratice


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Eu inteleg ca nevasta-sa a ajuns la capatul rabdarii,cu fetiscana asta, pai sotia daca s-a hotarat sa-l primeasca inapoi desi stia ce a facut, etc, se presupune ca a trecut peste greselile lui, l-a iertat, etc, acum sa-l sustina pana la capat eventual si sa fie alaturi de el.
Si EA stia ce a facut el, si pe cine primeste inapoi.nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelp spune:

Pai eu zic daca fetishcana(care/i minora) il iubeste atat de mult si nu mai are nici o scare de ea....eu zic ca ultima solutie ar fi s/o infieze...si imca si capra si varza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Indiferent de apucaturi, de infatisarea fizica, fata asta are mintea unui copil. Prietenul tau e de vina pentru toata incurcatura. Nu are nici o scuza ca s-a incurcat cu un copil. Mai ales ca, din ce spui, nu ducea lipsa de partenere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

quote:
Originally posted by casandra

Indiferent de apucaturi, de infatisarea fizica, fata asta are mintea unui copil. Prietenul tau e de vina pentru toata incurcatura. Nu are nici o scuza ca s-a incurcat cu un copil. Mai ales ca, din ce spui, nu ducea lipsa de partenere.



Buna seara,

Si eu sunt de parere ca nu are nici o scuza ca s-a incurcat cu o minora. Asta se pedepseste aspru.
SI apoi, ce fel de femeie mai sta cu un astfel de barbat.
Daca nu vrea beep si tel, poate schimba nr de tel, care e treaba?

Dar fapta e groaznica...indiferent din ce mediu vine fata.

Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

Buna seara,

Si eu sunt de parere ca nu are nici o scuza ca s-a incurcat cu o minora. Asta se pedepseste aspru.
SI apoi, ce fel de femeie mai sta cu un astfel de barbat.
Daca nu vrea beep si tel, poate schimba nr de tel, care e treaba?

Dar fapta e groaznica...indiferent din ce mediu vine fata.

Pa
[/quote]

Mergi la inceput