e debusolat sau las?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristinutza25 spune:

LA MULTI ANI!!!! Bravo!!!Ma bucur ca nu faci avort dar....Ai grija ca mama singura este ingrozitor de greu...Daca te ajuta cineva ar fi minunat...Iar despre durerile de spate mergi la un dr. care sa te rezo

lve cat mai repede...nu e de glumit cu asa ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Ce ne mai spui de bebe mic?Sunteti ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Deocamdata sintem bine.Astept cu nerabdare ziua in care voi afla daca are clopotel sau pasarica.Dar mai am ceva de asteptat.Am doar 16 saptamini si vreo 3 zile.La asfirsitul acestei saptamini vreau sa-i fac si o poza. Eu ma simt din ce in ce mai mare, nu ma mai incape nici o haina si simt ca pleznesc.
In ceea ce il priveste pe tatic, am facut si eu ceea ce mare parte din voi a facut.I-am mai dat o sansa.Chiar daca nu sper prea mult in ea.Am citit ultimul mesaj al lui Alebasi de la subiectul ei, cit poate fi un barbat de ipocrit, - si mi-au dat lacrimile.Cit de groaznic poate sa o doara...Poate asa voi sfirsi si eu.Acum e relativ bine.E dragut cu mine.Se poarta frumos, imi repeta zilnic ca ma iubeste.Si punct.Tot nu e in stare sa renunte.Nici aici, nici acolo.Oricit de mult i-am cerut asta.
Saptamina viitoare voi pleca la bunici in Buzau.Sper ca distanta sa-mi mai limpezeasca gindurile.
Va pup pe toate.
16+

leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Leea pe unde mai esti,tot in vacanta?Sper ca sunteti bine scumpa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mircea42 spune:

Nu stiu citi bani face simpatia pe care ti-o trimit pe aceasta cale.
Dar iti doresc sa iesi intarita din necaz si sa apuci vremuri mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

M-am intors din vacanta, cu citeva kilograme in plus.Ca bunica m-a indopat nu gluma.Sint relativ bine.Adica sintem.La partea de suflet mai e ceva de lucrat, dar cu sanatatea stam bine.Saptamina asta urmeaza sa merg la un alt control.Sint bulversata de tot ca nu mai stiu ce virsta are bebe.Dupa ecograf ar avea 19 sapt, dupa mine 16 si un pic. Aaaa, bunica zice ca o sa am baiat.Stiu ele babele...cica mi-au iesit ochii din orbite.De aia.Eu nu am observat asa ceva.In legatura cu fericitul tatic...Nu stiu ce mai are de gind.Cert e ca acu zice ca e mindru ca va mai avea un prunc.Ca va avea grija de noi.Financiar cum altfel?Ii e mai simplu sa faca niste operatiuni bancare decit sa investeasca ceva suflet in directia noastra.Ne vedem destul de rar,vorbim des la tel si da impresia de indragostit.Numai el stie cum e.Eu ma concentrez asupra lui bebe si noroc bun.
Mircea42,iti multumesc pt incurajari.Trebuie sa fii un om deosebit.



leea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

LEEA,
am descoperit cu surprindere povestea ta aici...
poveste pe care o stiu de la mamici de noiembrie-decembrie 2005; de ce nu mai vii in clubul nostru ? cred ca acolo te-ai simti cel mai bine, intre noi care trecem prin ce treci si tu cu sarcina; sa stii ca multe ne intrebam ce faci, de ce nu mai dai nici un semn de viata.
din punctul meu de vedere, cred ca tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci ca sa-ti pui ordine in viata ta, si daca nu stii chiar acum, in mod sigur dupa ce apare bebe, vei stii;
asa ca te invit sa te intorci intre noi, si sa te focusezi pe ce-i mai important acum in viata ta : burtica !!!

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Doamnelor!Leea este indragostita si o sa aiba un copil cu barbatul pe care-l iubeste.O sarcina ii face foarte bine la sanatate, mai ales datorita operatiei pe care a suferit-o.Mie mi se pare ca totul e clar aici.O femeie iubeste un barbat, iubirea este reciproca.

Spunea cineva ca ar trebui ca Leea sa se gandeasca si la sotia lui.Gresit.El ar trebui sa se gandeasca la sotia lui.Pana la urma ei i-a jurat credinta, el are obligatii morale fata de ea, in nici-un caz Leea.
Varianta asta cu ademenitul barbatului mi se pare o...prostie.Un barbat care isi iubeste sotia, care este responsabil, este moral nu cred ca poate fi ademenit de o viitoare amanta.E clar ca si el a dorit acest lucru.Pana la urma si noi femeile suntem ispitite.Sa nu-mi spuneti ca nici-una dintre voi n-ati intalnit in viata voastra barbati care sa va atraga:fizic, sufleteste...oricum.Practic si noi suntem ispitite....dar, se pare ca suntem mai putine care si concretizam ceva(dar nu sunt sigura ca suntem mai putine).

Sa nu credeti ca vorbesc asa pt ca eu cred ca sotul meu este barbatul ideal.

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Buna Leea,

Nu vreau sa te supari pe mine, voi fi sincera: nu te-ai gandit care sunt riscurile unei legaturi cu un barbat insurat??? De la inceput vreau sa zic. Pe langa faptul ca ai dezvoltat aceasta relatie cu el ai mai facut si un copil, de parca s-au terminat barbatii pe pamant.
Ei nu dati cu rosii.
Inainte sa il cunosc pe sotul meu eram singura de vreo 2 ani, pur si simplu nu se lega nimic. Am cunoscut un tip, pur simplu ne-am topit de la prima vedera unul in ochii altuia. Ca sa aflu dupa putin timp ca era insurat. Avea probleme in casnicie deja, dar nu a zis nimic de divort si nici eu nu am insistat. Pur si simplu i-am spus ca nu pot sa imi complic viata cu un barbat insurat. Punct. Cateodata trebuie sa gasesti taria sa iei hotarari foarte grele, dar care-ti vor prinde bine mai tarziu sau te vor feri de anumite lucruri.
Nu ma intelege ca dau cu pietre.
Acum faptul este consumat. Macar din acest punct rupe orice legatura cu el, lasa-l doar sa recunoasca copilul, sa te ajute financiar daca vrea si poate, in rest priveste numai si numai inainte. pentru binele tau si al copilului. El doar te-ar incurca si ti-ar rapi timp sa te vindeci. La varsta asta timpul este f.f.f. pretios.
Pur si simplu o rupi brusc si iti vezi de viata ta. O sa treaca fii sigura, si nu stii niciodata cand vrei cunoaste un barbat cald, tandru, care sa te iubeasca si pe tine si pe copilul tau. dar nu mai pierde vremea cu acest individ. Asta-i parerea mea.
Anul trecu am devenit si eu mama si din momentul in care mi-am tinut bobocelul in brate totul s-a schimbat pentru mine, prioritatile in primul rand. Asa ca ai mare grija de tine, incepe prin a te linisti psihic renuntand la aceasta legatura care nu duce nicaieri ci este numai timp pierdut.
Scuza-ma ca m-am lungit asa, iti doresc multa sanatte si ai grija de bebelus.
Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Urmaresc subiectul asta de ceva timp. Am evitat insa sa-mi dau cu parerea pentru ca pur si simplu nu prea as avea nici o parere. E asa usor sa judeci faptele si oamenii din afara, sa mai brodezi ceva la scenariu, sa-l intorci pe toate partile...tare ne mai place.Unele suntem alaturi de ea din tot sufletul, mai aruncam si cate o rosie, o piatra, ceva, ca totusi a pacatuit, zicem noi, cele care nici vorba sa fim in stare de asa ceva.....Aiurea ! Cand ne sageteaza Cupidon suntem toate in stare de orice fara sa mai tinem cont de nici o limita fie ea morala sau de alta natura. L-a iubit, il iubeste, a iubit-o si el ca altfel nu ramanea langa ea 4 ani si poate ca inca o mai iubeste.
Eu as zice Leea sa te bucuri ca ti-a fost dat sa traiesti iubirea asta extraordinara. Sa te bucuri si de puiul de om fruct al acestei iubiri si sa fii puternica mai departe, caci din pacate societatea nostra inca ii mai stigmatizeaza pe cei care traiesc dupa alte reguli decat cele traditional impuse.

Si ca sa fii mai linistita, sa stii ca eu sunt una care a divortat din cauza "uneia ca tine". Si care a plans si a suferit si a aruncat cu pietre in toate directiile la momentul respectiv. Si totusi am cautat explicatii, le-am gasit, am uitat si am iertat si m-am vindecat. Pur si simplu nu o urasc si nu am urat-o niciodata, dar am judecat-o atunci, recunosc. Desi era si ea doar o femeie care iubea un barbat, dupa toate legile firii....

Iulia, mama lui Cristi (13)

Unii cauta fericirea, altii o creeaza.

Mergi la inceput