asistente medicale (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bea75 spune:

buna fetelor.nu am mai intrat de mult dar nu ma taxati,ajutati-ma cu ceva.sper sa intrati pe forum cat mai curand.baietelul meu de 1an si 5 luni face febra 39-39.5 de 5 zile.la medic-rosu in gat,schimbat 3 antibiotice,febra nu o pot controla desi ii dau alternativ ,la 4 ore, nurofen,novocalmin sup.,panadol sirop si paracetamol sup..dupa 3 zile am fost la infectioase,m-am gandit la ceva viral.pe picioare avea bubite ca piscaturile de tantar iar 2 aveau lichid.am crezut ca e varicela.nu avea in alta parte.banuiam ca Ab i-au stopat eruptia.medicul de la infectioase a zis la fel.i-a dat aciclovir si peritol.au trecut 2 zile de atunci si nu a mai aparut nici o bubita,cele care erau se sterg,febra nu trece.azi au aparut bubite mai mici pe maini.se palpeaza ganglionii suboccipitali si laterocervicali.ce este?poate fi rubeola si nu varicela? ii incetinete aciclovirul eruptia? chiar nu stiu ce sa fac.maine merg din nou la spital.daca copiii vostri au patit la fel la bolile virale (febra mare si prelungita ) spuneti-mi va rog ce ati facut.astept orice raspuns de la voi.multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mai fetelor se pare ca ati cam uitat de subiectul nostru!

Eu n-am mai dat pe aici din lipsa de net!

Voi ce mai faceti?Cum mai stati cu lucrul?
Mary cum te mai simti?ce mai face bebe?
Bea voi cum sunteti?

Alesio meu e un bandit si 3 sferturi, deja umbla singurel, si va dati seama ca numai traznai face!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

ma primiti si pe mine ?
Am descoperit din greseala acest subiect, nu stiam ca exista si daca l-am gasit, as vrea sa ma alatur si eu voua.
Lucrez in Bucuresti la "Centrul medical de diagnostic si tratament Medcenter ".Momentan stau acasa , in concediul de maternitate.
Pufymic ne intalnim si aici!!


ELENA + ALEXANDRA- BEATRICE(03.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Buna fetelor.
Nu am mai intrat nici eu de mult pe la acest subiect,am fost plecati si in concediu 2 saptamani,am fost la mare.
Avem si poze,daca vreti sa le vedeti:
http://community.webshots.com/album/423293618BmHCGN

Bine ai venit printre asistente Elena.Sa-ti traiasca fetita!

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici
Dragos la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Elena ma bucur mult ca ne "intersectam" din nou!Deci bine ai venit printre noi!

Alinush tu cand incepi lucrul?

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Elena bine ai venit printre noi.Scrie-ti datele necesare pt a fi pusa pe listutza, uita-te la pag 1.

Magda si Bianca

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

Elena - te-am trecut pe listutza! bine ai venit. sa-ti traiasca printesa!
alina - am vazut pozele. foarte frumoase!
si noi am fost la mare, avem poze pe yahoo!
pupici si sanatate tuturor.

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

mai, mai, mai....cat pe ce sa nu mai gasesc subiectul.....nu va cert, ca nici eu nu am mai intrat de mult, am fost in curatenie generala cu toata casa si cu calculatorul deconectat( m-a cuprins febra curateniei dinnainte de nastere!)
BRAVO, GABY DE LICENTA!!!!
ELENA, BINE AI VENIT!
BEA imi pare rau de puiul tau, eu una nu ma pricep la copii, nu te pot ajuta! oricum sigur s-a facut bine pana acum si tu te-ai linistit!!!!
Ioana bravo mai, creste bazucu tau!!!!
noi suntem bine, am trecut cu bine si de curatenie, acuma pot sa nasc linistita!!!! mi-am facut bagajul de spital, deja e la usa pregatit....si acum astept sa vad cand se hotaraste bebe sa vina pe lume! deocamdata sta cumintel la locul lui! oricum mai am ceva timp de asteptat, ca dr. mi-a dat termen pe 25-26-27 septembrie, dar eu sunt deja pregatita ca nu se stie niciodata.....
mai merge cineva la ex. de grad principal in octombrie????
va pupic pe toate !!!!
aveti grija de voi!
mary 36++

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILUCAE spune:

Bine v-am regasit fetelor .Nu ma certati ca nu am mai trecut pe aici , din lipsa de timp.
Multumesc tuturor pentru primire .
Mary Ilie nastere usoara.

Elena si ALEXANDRA


http://pg.photos.yahoo.com/ph/iluca_me/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna fetelor!

Mary acusica vine bb!Tu cum te simti?Mai poti dormi noaptea?(eu nu mai puteam de dureri de spate...)Nastere usoara si sa fie bb sanatos(si tu)!

Elena tu ce mai faci?Alexandra s-a mai cumintit?

Restul fetelor pe unde bantuiti?

Noi tot nazbatiosi..... si urlaciosi!

Pupici!


Ioana& Alesio, ingerasul nostru(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput