asistente medicale (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Ioana, sa-ti traiasca baietelul si sa fiti sanatosi si fericiti. Ti-am citit si eu povestea si m-ai impresionat pana la alcrimi, mai ales ca intre noi sunt unele asemanari, doar ca eu inca nu am ajuns la nastere. Si eu tot in ianuarie am ramas insarcinata, si trebuie sa nasc intre 25-29 septembrie, tot baietel, si sotul meu are licenta, acum, saptamana viitoare, dar la constructii. Am vazut si pozele, grozavi baieti mai ai. Si burtica ta, chiar a fost uriasa....a mea nu e nici pe jumate!
Te felicit inca odata!!
Tu esti inca in postnatal, nu?
Ti-ai dat principalul?
Pupici!
MARY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mary,examenul de grad principal se da de obicei la sfarsitul lunii octombrie sau inceputul lunii noiembrie.Cand am dat eu acu 2 ani a fost in 6 noiembrie.
Sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos!

Donia,cred ca nu e usor sa lucrezi cu batranii,dar daca-ti place e foarte bine,ti se pare totul usor.Si prietena mea din Oradea,Florentina de care ti-am spus,lucreaza mai mult cu batrani si ii place,pune foarte mult suflet in ceea ce face.Ea a luat in intretinere 2 batrani(sot - sotie),pacienti de-ai ei care nu au copii.Nu e prea usor sa se ocupe de ei,sunt si foarte bolnavi si foarte in varsta (87 si 90 de ani),dar ei nu i se pare greu.Eu i-am spus ca nu as putea face ce face ea.
Felicitari pentru ceea ce faci si pentru rabdarea pe care o ai cu cei varstnici!

Ioana,ti-am citit si eu "POvestea bazucului",e impresionanta.Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici
Dragos la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Alina ce frumusete de baietel ai si tu!!!Grasun si frumusel foc!!!
Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi! Abia astept sa am si eu poze cu bebelul meu, deocamdata l-am vazut numai la echo 4D, pare ca o sa semene cu tati!
Pai daca se tine examenul in oct. n-am sanse sa-l dau, eu stiu ca anul trecut ex. a fost pe 30 septembrie si ma gandeam ca poate anul asta va fi mai devreme. Oricum daca afli ceva sigur, te rog scrie-mi si mie!
Te pupic!
MARY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetelor,

Donia sentimente asemanatoare ma incercau si pe mine de cite ori aveam un pacient care se zbatea intre viata si moarte...foarte trist...


Tocmai am aflat ca tatal meu a facut azi dimineata infarct si a fost la un pas de moarte, nu va zis ce sentimente ma incearca fiind atat de departe de el...asa imi vine sa las totul si sa ma intorc in Romania...timpul trece, ei imbatrinesc si nu o sa mai fie prea mult printre noi, iar eu sunt la mii de km...imi vine sa urlu...

In momentul asta sunt hotarita ca dupa ce ne luam cetatenia sa ne intoarcem in tara...si acum sa-mi fac o ideie, cit mai cistiga o asistenta la un cabinet?ca nu vreau sa mai aud ce spital judetean...ture, nopti...

mercic fetele!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Emilly imi pare tare rau de tatal tau!Multa sanatate si lui si familiei! Ne rugam pentru voi!

Mary chiar ma gandeam zilele trecute la tine...!Las' ca are timp sa-ti creasca si tie burtica! Sa fii sanatoasa si tu si bb!

Eu tot acasa(in concediu de ingrijire a copilului-pentru Mary )....mi-e dor de servici!Dar deocamdata nu am cu cine sa-l las pe Alesio...

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mary,mersi pentru aprecieri. Sa treaca si la tine timpul mai repede si sa-l vezi pe bb Andrei in "carne si oase".

Emily,imi pare foarte rau pentru tatal tau.Ii doresc multa sanatate si sa se refaca cat mai repede.
La medic de familie nu sunt salariile grozave,dar eu prefer la cabinet ca nu-mi palce in spital pe ture plus ca aici am un program destul de lejer, de la 8 la 14,sambata si duminica liber.Mie imi convine ca pot sta cu Dragos,ca nu prea am cu cine sa-l las,cat sunt la lucru sta cu bona.Din septembrie il dau la gradinita.


Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici
Dragos la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Emily, prin ce trebuie sa treci acum! E mare distanta, te simti legat de maini si de picioare cand stii ca nu poti ajuta cu nimic. Cum mai e tata acum? Mai ai cunostinte la spital? Doamne ajuta sa ai vesti bune!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Avem poze noi!!!!!!!!!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

emilly - multa sanatate tatalui tau!
ioana, super poze! sa-ti traiasca piciul! sa fiti sanatosi!
mary - multa sanatate si ..rabdare. va veni si momentul in care nu te vei mai desparti de bb andrei! sarcina usoara!
pupici tuturor si sanatate!

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gaby_costescu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Buna fetelor!
Emily imi pare rau ca ai necazuri, capul sus, o sa fie bine.
Ioana ti-am vazut pozele, mama da ce ati mai crescut!!!! E tati intreg dupa cate vad eu. Am vazut ca aveti si dintisori, bravo!!!
Sa-ti traiasca, mai mamico, si sa va aduca numai bucurii! Cred ca sunteti tare mandri de puiul vostru!
Altceva? Eu ma bucur de concediul de odihna, fara garzi si munca, nu putem pleca nicaieri deocamdata ca sotul meu are licenta saptamana viitoare, dar dupa... abia astept!!
Voi pe unde mergeti in vara asta?
[pup
MARY

Mergi la inceput