La noi, la Galati sa veniti! (4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Daca vrei bona Corinna, ti-o recomand pe cumnata dadacei mele, care a fost dadaca lui Vladut ( al Hanei ) vreo trei luni. Dar sa vedem ce spune Hana, pentru ca acum si-a dat demisia , dar precis se va angaja in curand. Asa ca asteptam verdictul ei !

Va spun si eu buna dimineata, am dus-o pe Daria la tara ( si ii place la nebunie), am vorbit cu ai mei acum dimineata si se pare ca inca nu ne simte lipsa.

Si eu pot ajunga la intalnire luni sau marti, ca apoi trebuie sa ma apuc de bagaje pentru concediu..


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Salut fetelor! Am o prietena insarcinata care ar vrea sa faca o ecografie tridimensionala si a auzit ca Mataca ar avea.Stiti ceva de asa ceva?
Cel mai bine e sa vorbiti cu ea, nu e nevoie de nici un verdict de la mine.
Hana&Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Hana, e dadaca lui Vladut si tu ai ultimul cuvant.Tu stii daca poti "s-o imprumuti" pana la reangajarea ta .
Vii si tu la intalnire ? Chiar voiam sa te intreb, cum i-ai facut tu trecerea la laptele de vaca lui Vladut ? Acum il dai nediluat ? I-am dat Dariei vreo 5 litri de lapte de la alimentara la ea tara, dar se va termina si trebuie sa-i spun mamei cum sa-i faca trecerea la cel de vaca.


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Chiar voiam sa va intreb, ati auzit cumva de otet de trandafiri ?
Nu mai stiu cine mi-a spus ( inclin sa cred ca pediatra ) ca ar fi foarte bun pentru scaderea febrei ( ca metoda naturista ). Am jumulit trandafirii mamei, dar acum nu stiu ce sa fac cu ei !. Memoria imi cam joaca feste.
Ajutati-ma va rog !


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Laura Am auzit, draga, de otet de trandafiri, dar eu stiam ca se gaseste de cumparat. De preparat in casa habar n-am. Banuiesc ca nu din orice trandafir se poate face, ci din aia care se folosesc pentru dulceata. Daca gasesti reteta, o asteptam si noi.

Mai, buna ideea cu o intalnire intre mamici, ca eu prefer sa ies fara copil ca avem probleme la plecarea spre casa si ne-am cam saturat de dat spectacole. Si sa nu-si iasa nici tati din mana, ca abia l-am dresat sa stea cu copilul, eu sa-mi mai vad si de ale mele.

Korinna Pai nu asa e normal?? Eu la coafor, la cafele, iar tati cu copilul?? Sa nu crezi ca da in gat dar n-are incotro!! Se mai intampla si accidente.

Vilma Tocmai tu te plangi, draga, ca n-ai cu cine lasa copilul?? Afacerile cum merg?

ELIZA Pai la cate-o cafelutza ne-am mai intalnit! De fapt am incercat si o tentativa cu copiii dar atunci n-am avut timp nici sa respiram, asa ca...

Daca e sa ne intalnim, atunci propuneti!!!



Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Buna fetelor!

N-am mai intrat de multishor dar oricum o sa venim si noi in tara peste vreo luna si jumatate si poate venim si noi la una dintre intilniri.

Acum o intrebare: stie cineva unde este Moneygram in Galati? Cumva pe la BCR?

V-am pupat!



Cristina si Lilly Elisa

http://community.webshots.com/user/crystinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Moneygram...parca eu la bancpost vazusem..dar cine mai stie!!!

Am vb cu Eliza de bona.Poate o sa iasa ceva.

Eu nu vreau intalneala cu cupiii.Imi ajunge acasa.Vreau sa ies ca sa ma racoresc nu sa ma puce nerfii pe acolo.

Vilma..chiar nu mai ai obiectu' ala de activitate???

Deci..eu propun pt intalneala marti seara.Dupa 18,30.La Cafe Journal sau ..daca nu..pe faleza la una din terasele alea .
So???Cine vine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Eu, prezent. 6.30 Caffe journal.

Vilma, ce activitate iubito ai ? M-au facut fetele curioasa. Poate o casa de moda , sau vreo agentie matrimoniala ,...sau ceva si mai exotic ???? Nu-i obilgatoriu sa-mi raspunzi.

Iubitelor stiti vreo firma de transport care ajunge pana la Olimp ? Am sunat la Sebat tour si asigura transport pana la Constanta, dar nu-i prea placut sa alergi dupa maxi taxi cu bagaje la tine.


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Laura ..din pacate nu ai alta alternativa..decat asa Sebat tour pana la Constanta...apoi..de acolo iei alt maxi taxi spre olimp.Nu-ti fa griji..sunt sute de maxi taxi spre statiuni.Nu merje nimeni Galati...statiuni.

Vilma..avea o agentie de plasare forta de munca..bone....sper sa nu se supere ca o divulg aici!!!dar e de admirat..nu de suparat!

Deci..MARTI?18,30,CAFE JOURNAL?


Cine se mai inscrie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Prezent! Eu ma inscriu!!!
O sa las si eu bebelusa la plimbare cu tati macar o ora.
Cred ca ar fi ok la Cafe Journal, dar am vazut ca e cam aglomerat, asa ca trebuie rezervare.


Hana, eu stiu ca eco 3D nu se face la Galati, in tot cazul la dr. Mataca la cabinet cu este. Eu am fost la Bucuresti si am facut in luna a 5-a.

Pupici si o saptamana buna!

Cookie si bb Sabina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Mergi la inceput