La noi, la Galati sa veniti! (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dinedana spune:

Fetelor mi-e ciuda de mor ca nu pot veni la intalnire dar pe mine toate dupa amiezile din saptamana asta ma gasiti la Farmacia Hygeia unde imi desfasor activitatea.
Laura,sa stii ca nu e bine sa bagi lapte de vaca la copil vara pentru ca poate produce o multime de reactii urate la copil:diaree,urticarii din cauza proteinei pe care o contine.Mai bine ii dai lapte de vaca pasteurizat de la magazin care este prelucrat,este steril si gasesti si cu indice de grasime mai mic.Cel normal are 3,6 grasime iar pentru copii este cu 1,8 grasime.Sa nu folosesti lapte Dorna pentru ca nu are nici o urma de lapte in el .
Otet de trandafiri se gaseste si la mine la fermacie.
Va urez intalnire placuta si sper ca data viitoare vin si eu.
V-am pupat pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Hei..nimeni nimeni nu mai vrea la Cafe Journal?Doar 4 suntem?Pai asa mai are vreun rost?

Referitor la lapte eu i-am scos pur si simplu laptele praf si i-am bagat laptele de vaca.ASTA cam acum un an.SI de atunci bea lapte de vaca..fara probleme.Nu s-a stricat la burta,nu s-a constipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Eco tridimensional are sigur Botezatu.Eu am facut acolo si stiu sigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Maine la 18.30 la cafe journal.Korinna, sper sa-ti dau vesti mai bune maine pentru ca azi am sunat toata ziua si nu a raspuns nimeni. Poate nu e plecata din oras.Nr de telefon al doamnei e 315966 D-na Vanatoru, dar spui ca vrei sa iei legatura cu sora dumneaei, D-na Tutza Lupu.Incearca si tu daca vezi mesajul,asta seara, eu nu am fix si mi-am uitat mobilul la servici, daca nu, eu oricum am sa sun si maine toata ziua si daca reusesc sa vorbesc cu ea, ii spun sa vina maine la intalnirea noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Da' ati scris ceva azi....
Punctual: da, nu prea pot sa ies dupa ora 17 deoarece bona mea are program pana la aceasta ora, de multe ori trebuie sa stea peste program deoarce eu intarzii la firma. Chestia cu "tocmai tu..." nu prea are legatura, pentru ca una e sa plasezi bone, alta e ce face bona dupa programul de lucru, la urma urmei o platesc si eu ca oricare dintre voi.
Corina, trebuie sa vorbim in problema ta, m-am gandit atunci cand ai pus mesajul, cred ca se poate rezolva repede. Pentru asta insa vreau sa vii pe la mine sa vorbim personal. Astept un semn.
Firma se numeste Resum Management si are ca obiect de activitate plasare de bone, menajere si persoane pentru ingrijire varstnici. In plus, ofer o persoana pentru masaj la domiciliu si una pentru tratamente injectabile, tot la domiciliu. Din toamna o sa mai am inca cate o persoana pentru fiecare din ultimile 2 activitati.
As veni la Cafe Journal, zau, dar trebuie sa ma invoiesc de la gandacei . Mai repede de 18:30 nu se poate? Pe la 16 sau 17, ar fi mult mai bine pentru mine.
Inscrieti-ma si pe mine pe lista.
Daca puteti sa ma sunati vreuna dintre voi sa-mi spuneti ce ati hotarat, ar fi super. (maine sunt pana la ora 16:30 la 311.344)

Vilma, Anca (4 ani) si Tudor (1 an si ceva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna dimineata ! Ne intalnim sau nu ? Eu vreau !!!!!

bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Corinna, imi dai si mie nr de tel de la gazda din Eforie ? Unul din colegii mei vrea sa plece si gazda pe care o cunostea el numai are camere libere.

bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Aveti cumva albumul lui Morandi mp3 ? Mi-l dati si mie ?
Eu am aflat cu stupoare ( nici prin cap nu-mi trecea) ca e o formatie romaneasca si ca Moga e autorul unui atat de bun proiect .


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Vin si eu numai sa stabiliti fetele mele o ora!
Vilma Draga noastra, n-am vrut sa fiu rautacioasa, in nici un caz! Scuzeeeee! Ma gandeam si la varianta tati...
Deci pana la urma eu inteleg asa: la 18:30 la Caffe Jurnal.
Oki??


Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verutza spune:

Dragele mele,

Cine ma poate ajuta cu niste retete gratuite pentru copii? Dalian are carente de calciu, magneziu, fier s.m.a. Plus ca acum are gatul umflat si se simte f rau. De Liliana29s nu mai stiu nimic. Va rog mult!
Pupici

Mergi la inceput