La noi, la Galati sa veniti! (4)

La noi, la Galati sa veniti! (4) | Autor: korinna

Link direct la acest mesaj

Deschid aici partea a 4-a a subiectului.ca altfel o fac moderatorii!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Korinna, de obicei retetele au doar 48 de ore . Dar te duci la doctora si iti schimba data.
Elle, e vorba de farmacia mare ( cea veche de pe vremea lui Ceausescu )


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Salutare. Korina, cum e la servici? Sa traiasca Stefan, la multi ani, sa creasca mare si sa fie sanatos!
Gitana, ai incercat sa o dai pe Tania cu Bepanten? Crezi ca e vreo recidiva la dermatita pe care a avut-o in maternitate? Incearca sa-ti cumperi un higrometru (este aparatul care masoara umiditatea aerului), poate ca aerul din camera e prea umed/uscat. Daca e totusi de la capsunicile pe care le-ai manacat tu (mai stii?), sa stii ca nu trec asa de repede, dar am observat la Tudor ca nu-l mananca. Ca si Tudor are o gramada, daca-l vezi, zici ca l-a ciuruit ceva. Ale lui erau rosii pe o portiune de 1 cm, iar in mijloc aveau un fel de cap albicios. L-am dat cu o solutie preparata in farmacie pe baza de menta.
Va urez o saptamana buna, fetelor, si sa treaca vremea asta urata ca altfel o sa-mi cumpar in curand baston (ma doare un genunchi.....ooooooffffff).

Vilma, Anca (4 ani) si Tudor (1 an si ceva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Mai, titlul asta nu e potrivit pentru subiect, e cam pustiu, cine sa vina la noi la Galati, ca nu e nimeni pe aici...
V-ati facut planuri de vacanta?


Vilma, Anca (4 ani) si Tudor (1 an si ceva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Cata dreptate ai tu Vilma ! Pustiu si intuneric aici la noi !

Noi avem bilet la Olimp de pe 25.06.2005 . Nu mai este mult, dar ce mult mai este ! Plecam fara bebe-ul ca sa ne putem destrabala in voie, pe Dari o ducem la tara. Sper sa fie vremea frumoasa ca sa poata sta in curte toata ziulica, iar pentru noi ca sa ne bronzam.
Voi plecati pe undeva ? Chiar tu ai fost cu fetita in concediu ? Mie mi se pare greu tare cu ea asa mica ( la Dari ma refer )


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Hellou mai Vilma!
Nu mai auzisem de tine nimik.Ma gandeam ca ne-ai parasit!Cum merge bisnisu'?Stii ca a fost un unchi al meu pe la tine!
La serv e super super super naspa!Am fost primita cu raceala.Cu rezerve.Ma simt de cacao!Sunt deprimata rau!Nu-mi regasesc locul.Si nu-mi da nimeni nimik de facut.Stau..stau..stau!Ma macina nervos!
Stefu e la cresa.Multumim de urarile de LMA!Plange cand il duc...si seara e foarte nervos..obosit.

Vrem si noi la mare,dar pe 15 august.Am planuit cu o tipa de aici de pe Dc(din Tg Mures)sa mergem impreuna la Eforie Nord.Acum..sa vedem cum o fi vremea!

Cam astea noutati!!
Bine ca nu mai ploua ..macar dimi acum.Cica deseara iarasi o sa fie potop!Sa vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Corinna in curand Stef va vrea doar la gradinita ( camin ) ! Stai linistita se va obisnui ! Cat despre serviciu, nu te ambala...cand o sa-ti dea de munca de n-ai sa mai sti de tine ai sa regreti zilele acestea !

bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Laura Sa fie vreme frumoasa!! Ce bine ca plecati undeva! Noi avem program in august de mare (cu toate ca s-au anuntzat ploi) si plecam cu tot cu fata. De ce nu lauti fata cu voi?? Ca mare este recomandata pentru bebelini?? Sau vreti sa fiti free??
Macar un we ar fi bun si pentru ea.
Noi o vom lua tot sejurul chiar daca va fi greu.

Eu sunt super aglomerata la serviciu cu o gramada de chestii si cand stiu ca vine si denominarea monedei ma apuca pandaliile...ca numai io stiu cate am de modificat sau de adaugat...
Eii, dar stiu ca pe voi nu va priveste chestia asta...dar ma lamentez si eu ca babele...

Fug sa mai fac cateceva...
Va si numai bine!!

Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Fetele, am si eu nevoie de ajutor din partea voastra.

Vreau sa-mi recomandati si mie un medic ginecolog bun in Galati.

Sora mea care a nascut acum 4 ani (are un baietel tare smecheras) mai vrea sa ii mai faca un fratior sau o surioara. Problema este ca pana acum a pierdut 2 sarcini, avort spontan, iar medicul la care a fost nu i-am zis nimic. Cand a intrebat de ce pierde sarcinile i-a raspuns sec "Prea multe vrei sa stii". Nu i-a facut niste investigatii sa vada de ce perde sarcinile si tare as vrea sa o trimit la alt medic.

Nu prea as vrea sa o pun pe drumuri sa vina pana aici la Bucuresti pentru asa ceva.

Multumesc mult.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Noi nu ne-am hotarat inca in ce formula facem concediul anul acesta. E destul de complicat si foarte costisitor. Laura, e foarte greu cu copil mic la mare, marea in general solicita foarte mult, e obositoare pentru micuti. De fapt, totul s-ar putea rezolva cu mai mult sau mai putin efort, dar singura problema la mare, odata ce se intra in plin sezon (dupa 1 iulie), este mancarea foarte proasta, scumpa si in cantitati injumatatite fata de perioada din iunie. Personalul devine brusc tracasat si rau-voitor, daca in iunie stau de vorba cu micutii, ii draganesc si le cauta in coarne, cum vine 1 iulie, abia reusesc sa-i evite sa nu-i loveasca intr-o graba pe care de multe ori n-o inteleg.
In concluzie, la mare oricum mancarea este mediu spre proasta, iar in plin sezon devine un adevarat cosmar.
Eu visez mai degraba la un concediu undeva la o casuta cu piscina, la deal spre munte, sa fie liniste, sa am vreo 2 mamai pe langa care sa se ocupe de mancarurile noastre si ale copiilor, si sa stau sa citesc, carti.
Asta ar fi intr-o prima faza, ca as mai vrea sa merg la Paris si in Spania, sa vad Barcelona si madridul.
Am terminat cu delirul.
Corina, sa stii ca absolut la fel a fost si la mine cand m-am intors la servici dupa Anca. Si eu atunci am stat acasa doar 6 luni!
Eu nu stiu ce sa fac, as vrea sa ma duc in we sa o iau pe Anca de la Slanic, mama imi spune ca sa nu vin, s-o mai las inca o saptamana, ca e aer curat si fata se simte bine. Dar atunci, de ce plange la telefon de dorul nostru??? Tare e greu, nu stiu ce sa fac. Si mie imi e foarte dor de ea. Nici nu vreau sa ma gandesc, ca ma apuca plansul.
Hai va pup, inainte de a va intrista si pe voi!


Vilma, Anca (4 ani) si Tudor (1 an si ceva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Pupici la fete.
Eu nu sunt din galati da sotul meu este.
Venim joi sa facem petrecerea de 1 an a Inisei.Am si eu o intrebare stie cineva unde pot comanda tort super bun super frumos si daca se poate aplica poza(daca se poate si niste preturi)
Poate pina miine la 16 cand plecam spre Galati imi raspunde cineva plizzzzzzzzzz




Printesa mea mica(10 iunie 2004)

Mergi la inceput