Mamici de iulie-august 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Va urez week-end placut si bebei miscaciosi!

Luminita
30+ cu Andrei
Tati si mami lui Andrei http://pg.photos.yahoo.com/ph/lumylorv/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Tia daca intri macar sa ne citesti, da de veste tu sau prin cineva nr. de telefon, facem listuta

La fel tuturor fetelor care intra mai rar, acum ne ocupam de listuta de telefoane ca sa ramanem in legatura macar pe perioada cand multe nu au acces la internet din motive de spitalizare sua concediu!

anis poate la capitolul urmator treci in primul mesaj si treaba asta cu telefoanele. pot sa-mi dea fetele PM, deocamdata am pus ce am stiut (nici pe al tau nu-l am)
Eu tot nu m-am lamurit cu intalnirea, se face sau nu???

Pupici la bebici,


Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 31 + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona79 spune:

Buna ziua tuturor! Fetelor, ce matinale sunteti!!!!!
Oana C La multi ani, sa fiti sanatosi si voiosi toti! sa ai parte de un bebe sanatos si de un sot intelegator, ca asta e cel mai imp.
Despre socrii...nu mai pune atat la suflet. Uite, eu cred ca sunt mai nebuna de fel si le-am cam facut crize tuturor, asa ca acum nici ai mei si nici ai sotului meu nu indraznesc sa imi dea sfaturi sau sa zica ceva, desi sunt convinsa ca dupa nastere isi vor scoate ochii care e mai smecher si stie mai bine. Oricum, este f adev ca suntem tentate sa intelegem si acceptam mai multe de la mama decat de la soacra, ca de... e mama si stie cel mai bine, dar e f adev ca si mamei ne permitem sa-i taiem macaroana mai repede! E f imp ca sotul tau e de partea ta, si al meu a fost de la inc, asa ca fruntea sus, si curaj! E intr-un fel mai bine sa nu-ti dea nimic decat sa-ti reproseze dupa sau sa astepte vesnice multumiri. Asa, daca nu ai chef, nu-i primesti la copil, pe cand daca ti-ar fi dat....Te pup si mult succes.
Ema Felicitari pentru aniversare si multi ani sanatosi inainte! Sa aveti parte numai de fericire si de un bebe sanatos!
Anis Felicitari, sa-ti traiasca nasul mic, sa fie sanatos, si nasa la fel. Multa sanatate si fericire la toti. La fel si tie Zina, felicitari pt topmodelul tau de finut!
Sorel, Nu ma mai doare azi, multumesc de intrebare, dar bebe al meu este mult mult mai activ noaptea, asa cam de pe la 2 incolo iar ziua mai mult doarme. O fi normal? Ce ziceti fetelor?
Despre rezerva eu auzisem ca e in jur de 20 de euro - 10 e super! O sa vb si eu cu dr meu. Dar am inteles ca la Giulesti nu te primeste cu hainutele tale pt bebe, ti-l infasa in scutece si-ti tb doar pampersi si un costumas cu care sa-l scoti din spital. A auzit cineva altceva, ca vreu si eu sa stiu, ca eu nu am cump inca nimic pt bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona79 spune:

Boga, am incercat sa-ti trimit PM dar zice ca nu accepti. Nr meu de tel este 0722228058. Multumim pt listuta, cred eu ca ne va fi f utila!
Fetelor, va rog sa ma ajutati si pe mine daca puteti:eu nu stiu spre rusinea mea sa-mi modific profilul. Multumesc anticipat!
Simona si Mario 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Boga se pare ca nu se mai tine intalnirea.
La ce tragere de inima am vazut pe-aici, probabil o sa ne mai intalnim cand or avea bebeii de-acum 10 ani impliniti !

Sau poate sunt eu rautacioasa......acuma deh....fiecare isi stie problemele lui. Poate alta data!
Nr. meu de telefon il ai parca. Cand s-o finaliza listutza eu propun sa ne-o trimiti pe PM, asa nu va fi nevoita una singura sa le sune pe toate fetele care nu raspund la apel....si daca de exemplu eu nu te pot contactata pe tine incerc la alta burtica....in caz ca m-apuca nasterea sa pot da totusi sfoara in tara !

Pupici multi burticilor si bebeilor!

Irda
29+5 si bebe Daria

http://community.webshots.com/user/irdaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Da, irda, ai dreptate.

Eu sper sa ne mobilizam,poate vine din nou Irina si ne strange ca vad ca din Bucuresti nu prea ne trage ata.

Sau poate cand or fi bebeii in carutz ne adunam mai usor prin vreun parc, mai stii???

DECI< SE FACE SAU NU INTALNIREAAAAAAAAAAAAAAAA?????????????


Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 31 + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Mai fetelor, care mai sunteti pe aici. Eu zic ca daca nu ne vedem acum nu ne mai vedem niciodata. Vine caldura, noi crestem, ne vom deplasa mai greu, ba chiar vom naste unele dintre noi.

Asa ca, hai totusi sa ne vedem.
Anis, chiar nu poti sa rupi o ora din timpul tau? Vrem sa te vedem! Scapi si de mirosul de vopsea.
Monica-Elena eu tot astept sa te vad.

Boga si Irda inteleg ca voi raspundeti la apel.

Hai, cine mai vrea? Cine mai pofteste?

Andy si 31+


http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Buna fetele,

Oana , multa sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor.Deasemenea nastere usoara si bebita frumoasa si sanatoasa.

Emaaimee si voua cu ocazia aniversarii.Va doresc multa sanatate, dragoste si multi ani impreuna.

Noi suntem bine, parca ma simt mai bine acum cu caldura, acum folosim ap. de are conditionat.

Adriana si Aidan 35+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Fetele, hai ca ma trezesc si eu .......la intrarea in parc...ce parc e la Dorobanti, ca habar n-am!

Boga, e cumva vreo statie de metroi prin apropiere? Ca mi-ar fi mai usor sa vin cu metroiu!

Merci

Irda
29+5 si bebe Daria

http://community.webshots.com/user/irdaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetelor,imi pare rau ca va dezamagesc in legatura cu intalnirea,dar motivele mele sunt cat se poate de serioase.Si daca nu vi se pare suficienta ziua de nastere a finutului sa va mai spun si ca luni dimineata imi pleaca sora cu contract sa lucreze in strainatate!
cand a fost prima intalnire si chiar si saptamana trecuta in ceea ce ma priveste nu a fost nici o problema.Oricum va doresc distractie placuta daca va vedeti si voi vrea si eu pozele.Deci...nu e rea vointa,chiar imi pare rau,dar nu pot!
Albinutzza,da,batem palma.Sunt niste super oameni daca pot spune asa.Iar de plecat...nu plecam decat pana la Hunedoara.!!!O aruncatura de bat:6-7 ore de Bucuresti.Asta-i viata,nu avem ce face.Oricum ne bucuram ca macar pe ei ii avem aproape.
Va pupic dulcic,

nicoll_mada 32s+4z
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada

MMN

Mergi la inceput