Stefan, un omulet hotarat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:



Cornelia, mi-au dat lacrimile, (la faza cu sotul tau caruia nu-i venea sa creada ca ai si nascut)la sfirsit, citind povestea nasterii lui Stefan. Ma bucur din suflet pt. tine ca ai nascut asa de repede!
Imi cer scuze , ca n-am reusit pina acum sa te felicit, si o fac pe aceasta cale, chiar daca cu asa mare intirziere, va urez tot binele din lume la toti patru, sa va traiasca Stefan, sa creasca mare si sanatos si sa va bucurati de el!
pt. Maria si 10 x , care si ea e o dulce, m-am uitat si pe poze, sinteti toti niste draguti.


P.S. Noi am tot fost plecati cu tot familionul si n-am mai reusit de ceva timp sa intru pe forum. Sper sa am timp la sfirsitul asta de sapt. sa intru pe la mamici de cta., adevarul este ca piticii au devenit amandoi asa de mobili in ultimul timp, ca deabia am reusit printre picaturi sa mai citesc pe laptop cite ceva(dar cu urechile la ei), de scris no way.
Acum se uita amandoi la TV, dar deja e prinz si trebuie sa le dau de mincare.

toate cele bune
narcisa x Patrick 29.06.2002 Vivien 27.01.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Va multumesc mult pentru urari! Va doresc si eu multa fericire alaturi de familiile voastre.

Multumesc tuturor celor care m-au incurajat pe parcursul sarcinii .

Narcisa, chiar vazusem ca ai postat si vroiam sa te trag de maneca . Credeam ca ne-ai uitat.
pentru Patrick si Vivien!

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/album?.dir=d36f&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

10 x si nu, nu v-am uitat Cornelia.
Nici n-as putea sa va uit nici pe fetele de la mamici de cta. si nici pe tine, cind ma uit pe pozele cu Mariuca, mi-o imaginez pe Vivien in citeva luni .

narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

cornelia, ai reusit sa ma faci sa plang!de drag, de emotie, de "invidie", de dorinta... te pupic cu drag!esti o scumpete!



Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Sa iti triasca printisorul si multe pupici pentru mamica galagia

Printesa mea mica(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Ce frumos!!! Felicitari!! Sa-ti traiasca amandoi copiii, sa fie sanatosi...si voi pe langa ei, sa-i faceti mari!


_Ella, Emma & din burtica

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Mi-a placut mult cum ai povestit! Sa-ti traiasca baietelul si sa fie in continuare la fel de hotarit!

Apropo, eu am ajuns la maternitate cu dilatatia 8. Si tot asa, ma rugam de toate asistentele sa-l cheme pe anestezist ca n-am de gind sa nasc fara epidurala. L-au chemat si chiar a venit. Nu-i adevarat ca dureaza 20 min pina ti-o pune si-si face efectul. La mine a durat cam 5 min si a fost mai lung ca prima data, asta pt ca nu gasea locul potrivit. Efectul a fost instantaneu. Insa la mine nasterea a fost mai inceata, am ajuns la spital la 8 dimineata si am nascut "de-abia" la 10h11.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sa va traiasca minunea si sa fiti o familie feicita mereu

Denisa
7+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

intr-adevar, aveti doi copii reusiti! sa va traiasca! sa stii ca citind povestea, incercam sa-mi inchipui cit de intens ti s-a parut timpul ala de 10 minute - o experienta unica.

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (22+)

www.seansimon.com/mai2005.htm" target="_blank">MAI 2005 www.seansimon.com/jersey2005.htm" target="_blank">NEW JERSEY
www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA www.seansimon.com/movies.htm#liawalking" target="_blank">PRIMII PASI

site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cornelia, draga mea, am citit acum si povestea ta (ca tot o citisem pe a lui claujro si tot il astept si eu pe al doilea peste vreo 2 luni), super-super misto ai nascut! Am auzit/citit deja prea multe povesti cu nasterea a doua rapida ca sa0mi pun si eu problema ca la primele contractii sa ma indrept spre spital, sa nu ma mai lalai ca la primul!

Sa-ti traiasca Maria si Stefan, sa se iubeasca mult unul pe altul, si voi toti patru sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput