Bebelusi de iulie-august 2004 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mitzu, scuze, ma intrebasei de dus si eu am uitat sa raspund. pai ii pun mana streasina dasupra ochilor cand il limpezesc pe cap si nu prea cred ca ii intra ceva sampon in oki, adevarul e ca nu s-a plins pina acum niciodata.
Carmen, felicitari pentru realizarile cu lingurita!!! sa o tineti tot asa!
Andreea, drum bun si sedere placuta la parintii tai!
la noi azi a fost o zi tot calda si frumoasa, asa ca am facut plimbari pe faleza, maine poate punem niste poze oni.
pupici si o seara super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Roxana, multumim, sper sa nu mergem ca racu` ca de-acu suntem maricele.
Andreea, drum bun si-o relaxare pe masura!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna dimineata!

Zic...ia uite...nu a scris nimeni azi!Si m-am uitat la ceas...e doar ora 9!Pai ,fratilor,eu m-am sculat de muuuult!

La multi ani sarbatoritilor!Eu am vazut acolo unMatei,un Patrick...sa cresteti mari!Daca mi-a scapat cineva,scuze!La multi ani tuturor1


Mai vorbim!Cand s-o culca copilul,ca si asa l-am tinut saracutul de dimineata pana acum cat am facut eu nitel curat,in patut.Acum trebuie sa-i dau putina atentie..

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetele, multumim ca ne-ati vizionat si ne-ati placut.

Daria, am vazut pozele Giulia cea frumoasa, e asa scumpa cum doarme, si ce-mi place motul ei, vorba lui Carmen, are par nu gluma... nu ca Bianca mea, de-i numar in fiecare zi firele noi de par...:))
Andreea, drum bun, cred ca o sa iti prinda bine vacanta asta.
Carmen, ma bucur tare ca Ilinca mananca bine acum si sper s-o tina tot asa. Astept pozele!

Io ma duc la culcarica ca e noapte aici. Pupici la schimbul unu!



Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Eu tarziu mi-am dat seama ca azi e duminica!Ma gandeam eu oare de ce nu scriu fetele?!

Bine ca stiu in ce an suntem!!!!!!



http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:



am vazut si eu pozici cu Bianca si cu Giulia....le pupicim pe amandoua .

aici e mare mare caldura....asteptam sa se mai racoreasca putin sa iesim afara.Zilele astea am facut si noi multe poze...sper ca pe luni, marti sa le puteti vedea.

azi Patrick(raoxanaz) si Matei(carmenutaa) fac 10 lunisoare....sa cresteti mari, sanatosi si frumosi.

am o intrebare....voi ati tuns bebicii pana acum? ca Andreea transpira rau la caputz si nu stiu ce sa fac...daca sa o tund sau nu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La multi anisori copilutilor sarbatoriti astazi si tuturor, de altfel, ca urmeaza ziua copilasilor !


Aici e arsita mare si afara si mai dureros e ca si la noi in apartament abia ne mai tragem sufletul de cald, curg apele pe noi pana la 1-2 noaptea, e un chin, abia astept sa punem a/c

Cu Danut e cam asa: mai nou pranzul il cam sare, ia de cateva ori apoi nu mai vrea, si e nasol ca e masa cea mai importanta din zi. Nu a ratat cerealele, fructele si laptele. Azi a baut insa si la culcare doar 100 ml de lapte. In rest pare vioi, un pic agitat de la caldura asta nenorocita ca transpira saracutul foarte tare la capsor si nu numai.

Ii fac pireuri de diverse legume, spanac, ardei umplut, si cam atat ca nu mai stiu ce sa-i gatesc. Azi am incercat o mamaliguta cu smantana si branzica dulce dar naiba s-o ia am fiert-o 15 minute si inca se simtea malaiul buburuzos desi scazuse apa de se ingrosase deja. Nu stiu ce sa-i mai fac, i-am facut rasoluri de vita cu marar, de pui cu patrunjel, ficatel cu legume, ou cu spanac, ma rog, diverse combinatii de legume dar nu-l atrag. Il mai amagesc ca amestec borcanel d epere cu pireul de legume si asa mai ia cateva linguri. Sincer, nu stiu ce sa mai gatesc. Borcanelele cu mancare le detesta. Ma uit in cartea aia a lui Cernaianu si vad ca alea-s cu prajeli mai toate...pana la urma o las balta si o sa-i dau cu sare si usturoi, ceapa si prajeala cum mai gatesc si pt noi si gata ca am ramas fara solutii :(( . Pe caldurile astea gatesc separat pt el si arunc o gramada si nu asta ma deprima atat cat faptul ca nu-si asigura necesarul de fibre si proteina cu mancatul asta de pitigoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Vroiam sa-ti spun ca, cei mai multi copii accepta mai greu la virsta asta alte gusturi decit cele cu care sunt ei invatati, si, crede-ma, ca si eu am simtit asta pe pielea mea. Cred ca si copiliciu` tau intra in aceeasi oala, asa ca, io l-as mai lasa in locul tau si i-as da mincarurile cu care este obisnuit, chiar daca ti se va parea ca nu-ti faci datoria de mama asa cum ar trebui, deh, ata ete cu copiii...

quote:
Originally posted by Dorsilia

La multi anisori copilutilor sarbatoriti astazi si tuturor, de altfel, ca urmeaza ziua copilasilor !


Aici e arsita mare si afara si mai dureros e ca si la noi in apartament abia ne mai tragem sufletul de cald, curg apele pe noi pana la 1-2 noaptea, e un chin, abia astept sa punem a/c

Cu Danut e cam asa: mai nou pranzul il cam sare, ia de cateva ori apoi nu mai vrea, si e nasol ca e masa cea mai importanta din zi. Nu a ratat cerealele, fructele si laptele. Azi a baut insa si la culcare doar 100 ml de lapte. In rest pare vioi, un pic agitat de la caldura asta nenorocita ca transpira saracutul foarte tare la capsor si nu numai.

Ii fac pireuri de diverse legume, spanac, ardei umplut, si cam atat ca nu mai stiu ce sa-i gatesc. Azi am incercat o mamaliguta cu smantana si branzica dulce dar naiba s-o ia am fiert-o 15 minute si inca se simtea malaiul buburuzos desi scazuse apa de se ingrosase deja. Nu stiu ce sa-i mai fac, i-am facut rasoluri de vita cu marar, de pui cu patrunjel, ficatel cu legume, ou cu spanac, ma rog, diverse combinatii de legume dar nu-l atrag. Il mai amagesc ca amestec borcanel d epere cu pireul de legume si asa mai ia cateva linguri. Sincer, nu stiu ce sa mai gatesc. Borcanelele cu mancare le detesta. Ma uit in cartea aia a lui Cernaianu si vad ca alea-s cu prajeli mai toate...pana la urma o las balta si o sa-i dau cu sare si usturoi, ceapa si prajeala cum mai gatesc si pt noi si gata ca am ramas fara solutii :(( . Pe caldurile astea gatesc separat pt el si arunc o gramada si nu asta ma deprima atat cat faptul ca nu-si asigura necesarul de fibre si proteina cu mancatul asta de pitigoi.



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Lia, ce de meniuri i-ai facut lui Danut... Bianca mananca in fiecare zi la prinz acelasi pireu de legume (in care bag cam toate legumele) amestecat fie cu carnita fie cu ou. I-am mai dat de cateva ori peste. In schimb am observat ca daca ii dau ceva nou, nu e prea dornica sa incerce... ori nu-mi iese mie ca lumea, cine stie.. Pupici blondului Danut!

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

quote:
Vroiam sa-ti spun ca, cei mai multi copii accepta mai greu la virsta asta alte gusturi decit cele cu care sunt ei invatati, si, crede-ma, ca si eu am simtit asta pe pielea mea. Cred ca si copiliciu` tau intra in aceeasi oala, asa ca, io l-as mai lasa in locul tau si i-as da mincarurile cu care este obisnuit, chiar daca ti se va parea ca nu-ti faci datoria de mama asa cum ar trebui, deh, ata ete cu copiii...


Acu vazui mesajul lui Carmen... deci asa, se pare ca lor le place sa incerce alte gusturi numai daca li se face pofta de la noi...

Si am uitat sa spun, in fiecare seara noi mancam banana cu mango si cu branzica... alte combinatii de fructe nu prea vrea...

Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput