Livia,stii...

Livia,stii... | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Cumva vreun tratament pt stimularea ovarelor cu plante?Probleme la mine nu este lipsa cicluilui,nici leucoreea,nici chisturile nici dureri menstruale...la mine probleme este ca foliculii nu se maresc destul si corpul galben nu este mentinut.Cred ca gresesc cand iau tratamentul tau pt ca tu ai avut cu totul altceva.Mai sunt fete care au problemele mele si cred ca ne-ar ajuta un raspuns al tau.

Te pup,

Gabi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Si la mine tot asta e problema, gabi. Dar cred ca tratamentul liviei rezolva si problema asta, din moment ce la livia a avut asa efect, avand mai multe probleme decat noi, cred ca e bun si pentru noi.
Dar..sa vedem ce spune si livia!

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Buna fetele!!!
Tu zici ca vrei pt. stimulare ca in rest nu ai nimic,dar problema care o ai tu nu e tot de la ovare?Noi trebuie sa tratam cauza(ovarele)nu efectul(foliculii care nu se maresc destul).Odata rez.treba asta o sa ai si rezultatul dorit.Daca tu vei face trat.strict doar pt.ce zici vei avea doar rezolvare temporara si intr-o luna este totul iar dereglat fiindca nu ai vindecat ce trebuia.Gandeste-te ca in primele 3luni de sarcina ovarele duc totul(adica partea hormonala)si trebuie sa reziste,dupa aceea totul este preluat de placenta.De ce ,cele mai multe cazuri de avort spontan sunt in primele 3 luni de sarcina -fiindca ovarele nu functioneaza,din cauza asta nu reusesc FIV-urile (in marea majoritate) ;fiindca ele(ovarele) sunt prea stimulate pt. conceptie si nu mai fac fata(chiar din primele clipe de sarcina) sau pe parcursul sarcinii cand trebuie sa secrete o cant.marita de hormoni
Plantele au acoperire mai mare a afectiunilor(aici este secretul!!!), daca ar fi strict pt.ceva nu ar mai fi mers trat.la toate/toti fiindca fiecare are altceva.
Trat.este pt.vindecarea ovarelor,anexelor si stimularea puternica a ovulatiei .Sau altfel formulat:plantele vindeca ,si stimuleaza in acelasi timp.
Iar restul...cu argila,masajul vaginal cu galbenele,spalaturile cu bicarbonat sunt si pentru a ajuta amaratii de .Gandeste ca trat.e complex (nu doar ca are multe componente)te vindeca pe tine si-i ajuta si pe zgubilatici.

Tu nu crezi ca ovarele trebuie vindecate si nu doar stimulate?Si ca daca ar fi fost in regula nu ai mai fi avut probleme?

Pe scurt: nu-ti fie teama ca nu ai gresit cu nimic facand tot trat.,repet...el este pt.vindecarea care cuprinde o sfera larga de probleme,curatirea org.de toxine,vitaminizare,stimulare,mentinerea sarcinii.
P.S.important este sa obtii o sarcina dar sa o si mentii,nu?
Tu ai vrea doar sa stimulezi(sa obtii sarcina)dar ca sa o mentii nu te-ai gandit?
Daca nu te-am lamurit indeajuns sa-mi scrii ca sa-ti mai aduc argumente ca as fi putut sa-ti mai scriu...dar m-am gandit sa nu te bat asa la cap!!!

- pupici si ne mai "auzim"!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Incepusem sa imi fac probleme ca iau prea multe ceaiuri.Deacum am 2 luni si doza este destul de mare acumulata.Si apoi ma pune pe ganduri si problemele sotului care se vindeca mai greu , cu toate ca am inteles ca problemele noastre se vindeca mai greu decat la barbati.Am trecut prin FIV si stiu ce inseamna o sarcina artificiala si in momentul cand mi-a oprit hormonii la 6 luni jumatate ,dupa o luna s-au fisurat membranele.Tocmai din aceasta cauza prefer acum sa fac inseminare unde stimularea este mult mai usoara.
Poate ca citesc si fetele care fac FIV acum dar e bine sa stie ca totul este artificial pecand la o inseminare sarcina este naturala si organismul lucreaza.Eu la primul FIV nu am reusit pt ca organismul era terminat dupa stimulare,la al doilea cand erau embrionii congelati si ovarele nu au mai fost stresate a fost OK.Cand i-am spus dr parerea mea azis ca mi se pare mie,ca asa aa fost sa fie dar eu raman la convingerile mele.
Daca as reusi sa-l fac pe sotul meu bine va fi OK,daca nu...asta e!

Te pup,

Gabi si Simona.

PS:LIVIA,AM FACUT PRIMII PASI IERI!SIMONA MERGE!












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Gabi,
Sa fie intr-un ceas bun!!
Simonica

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Uraaaaaaaaaaa,ce bine,de-acum gata nu mai e bebe mic este domnisorica.
Zi-mi mai multe...cum s-aintamplat...!

Pupici pt.voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Livia,
Eu am 15 zile de cand umez tratamentul tau, dar cum ti-am mai spus, nu in intregime.

L-am tinut numai dimineata si seara. Am luat:
tintura de marar,
tinctura de zmeur,
tinctura de oada soricelului,
ceaiul de cretisoara+coada soricelului dimineata
ceaiul de urzica moarta+urzica vie seara
kamaiany de doua ori pe zi

ceai de naprazinci, o cana dimineata si una seara

am mai luat laptisor de matca de 3 ori/zi

spalaturi vaginal cu ceai de galbenele o zi da, o zi nu in perioada fertila.

Asa este tot ce am luat!
Stiu ca neurmand tratamentul punct cu punct, nici rezulatete nu vor fi pe masura. Dar chiar si asa, crezi ca au efect asupra organismului??

Luna viitoare o sa iau tratamentul si la pranz. O sa ia si argila, crema de galbenele..

Dar tare mi-as dori sa tiu ca si luna asta, tratamentul tinut doar de 2 ori pe zi a avut un efect hiar si ului mic micccc. Tu ce crezi??




Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Bravo Gabi pt Simonica.Acum sa te ti
scotoceala prin casa.Nepoatei mele ii place f mult
sa faca ordine in masca de la chiuveta

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Multumesc mult pentru urari!!!Sunteti tare dragute cu toatele.Am uitat sa va spun ca ieri aluat si prima tranta mergand si tare a mai plans de parca s-a rupt lumea in doua!Imi era teama ca nu o sa mai vrea sa mearga dar de unde cand s-a trezit am luat-o de la capat.
Acum pot sa ma gandesc linistita la bb 2 pt ca acum chiar am o domnisorica.
Stii cum am observat,Livia!A plecat pe canapea (iti dai seama )din colt pana la mine cam un metru jumatate.De cateva ziole tot pleca din coltul canpelei facea 2 pasi si se arunca in bratele mele.Cand am vazut ce face am pus-o pe covor si s-a pus sa mearga.Inca ii este putin frica dar e tare fericita cand merge singura.Bine,eu stau in spatele ei ca sa o prind in caz de cade.Acum merge cam 5 metri singura si buf pt ca nu se mai concentreaza.

Va pup,

Gabi.


PS:Cred ca nu se supara fetele ca i-am povestit Liviei aici cum a inceput Simona sa mearga.Scuze!Trebuia sa ma duc in celalat forum dar dac atot m-a intrebat aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Da Andruzza ,a avut sigur efect ,ca in mare ai luat cam ce trebuie nu -mai ca trebuie exact,nu sa ametim "boala",ci sa o nimicim.Fa-l in continuare cum trebuie si totul va fi o.k.!!!

Mergi la inceput