Text card de multumire

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

nici io nu vreau casa de-aia, si nici plicuri, ma simt foarte jenata de situatia asta, cu datu/primitu de bani, si nici invitatilor care m-au intrebat cat e tacamul nu le-am spus, ca mi se pare ca daca e pe-asa mai bine tai bilete la intrare....
iar eu cand am fost la nunti, asa cum am avut grija sa-mi iau banii de-acasa, am avut grija si sa-i pun in plic, nu mi-a trecut prin minte ca tre sa-mi puna aia la dispozitie plicul...
serios acuma, io nu stiu ce-o sa fac cand or veni oamenii la mine sa-mi intinda bani, cred ca o sa mor de rusine! stiu ca asa se face, e o realitate pe care o accept, da tot n-o sa ma simt confortabil in situatia asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Noi, la nuntile la care am fost in ultima vreme (ma refer la alea fara strigare de dar), am pus banii in plicul in care ni se daduse invitatzia... de ce? pentru ca mirii aveau plicurile, stiva, pe masa lor (ca si casa de bani)...si trebuia sa te duci tu, ca invitat, sa-ti iei plicu', eventual sa-l si scrii (caci erau albe). Noua ni se pare de prost gust o faza de genu asta...drept pentru care de casutza nu vreau s-aud, iar plicurile io le pun pe masa, io le scriu etc.

Cununia noastra
Nunta
Pozici

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

a, chiar! nici asta cu scrisu nu-mi place! sa moara de jena vreo ruda care traieste dintr-o pensie amarata ca o sa numar io cati banisorii a pus acolo... si sa i se para dupa aceea ca ma uit nu stiu cum din cauza asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Acum sa revenim la subiect...

Iata ce text mi-am ales eu, e putin cam lung dar vad eu cum il incadrez sau ce mai scot... Textul va fi pe spatele cardului de masa cu numele invitatilor avand in background o poza foarte putin vizibila cu noi doi... Cand va fi gata (ca nu prea am timp cu serviciul asta) o sa vi-l arat si voua.
Textul:
Au fost si nunti mai stralucitoare, diademe de perle si briliante, pantofi delicati ca o aripa de fluture, flori aduse din toate colturile lumii. Muzica ce merge la suflet. Bucate ce uimesc simturile.
Dar una mai frumoasa ca asta? Niciodata. Caci aici sunt prieteni, caldura si rasete, aici fericirea e impartasita. Aici e iubire!
Roxana si Andu






Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Super!!!! Chiar iti ajunge la inima, Roxy...

Cununia noastra
Nunta
Pozici

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Eu nici nu dau plicuri, si automat, nici nu scriu nimic pe ele! Nu vreau sa fac caligrafie la nunta mea! O sa am insa niste rezerve de plicuri, pentru petrecaretii uituci (cu toate ca eu am plecat de fiecare data pregatita de acasa, asa mi s-a parut normal) si daca ma supar fac si o casuta, si pun si-un tico in miniatura ...vreau sa ma observe lumea, nu sa ma caute printre plicuri
Revenind la cardurile de multumire, si eu cred ca le voi combina cu cele de masa, pe o parte numele, pe o parte multumirile
Bibyrox, , hai ca nici cu tine nu mi-e rusine, zau!

Krelia...viitoare printzesita

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adjadyn spune:

krelia
e total ntextul!!o sa-l folosesc!!
mersi si multumesc tuturor care a avut bunavointa de a ma ajuta!!!!
cat despre plicuri nici eu nu asez asa ceva la masa!!
eu am de gand sa fac un aranjament floral pe un cos impletit...si normal ca la nunta asa e obiceiul de a se da bani!!!nu vreu sa-i pun sub rochie sau in plasa!!atunci lumea care vine poate pune frumos in cosuletul acela.e mai de bun ...zic eu

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=15633&cid=15022

ANUNT:DORESC SCHIMB DE SOACRE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

eu voi avea de la bun inceput plicurile pe masa, cu tot cu cardul de multumire in ele si vor ramane indoite pe jumatate in jurul aranjamentului de flori . Asa cum vor fi indoite vor avea numele fiecarui inviatat scris cu caractere deosebite, caci le voi scoate la imprimanta, in nici un caz nu voi face caligrafie .
Vor fi sdi carduri cu numele fiecaruia dar pe acestea le vor lua cei de la restaurant in momentul in care aduc aperitivele . In acest fel vor sti cati au venit si cati nu . (chiar ei ne-au sugerat, pentru a nu fi pusi in situatia penibila de a numara)
bibyrox, cine crezi ca va veni sa te intrebe daca nu cumva ai un plic, pt ca el le-a uitat? come on, probabil o sa-ti dea banii in mana sau, vorba ta...o sa tii puna la piept...casuta daca este mica si amplasata bine e ok.
Daca tyot va e jena sa aveti casuta langa voi de ce nu faceti nunta fara dar?
Din aceleasi motive pentru care nu facem nici noi nunta fara dar...nu ne permitem .
Sper sa nu fi suparat pe nimeni .
Pupici sui spor la pregatiri!

Pisu_Miau
http://photos.yahoo.com/cocopishika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Moiraine sunt total de acord cu tine!!!! Gandim la fel la faza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

loooool Pisu!!! Glumeam fata!!!! (Am si specificat!)
Fiecare face cum ii place, daca tu vrei sa-ti faci casuta, vila sau mai stiu eu ce in care sa puna lumea banii asta nu inseamna ca tre' sa fac si eu! Suntem aici doar sa ne sfatuim, sa ne dam cu parerea si fiecare alege ce vrea sau ce ii place. Fara nici o suparare!
Oricum s-a deviat mult de la subiect... Era vorba sa ne dam cu parerea referitor la texte nu la plicurile cu bani.
Revenim totusi la subiect?

Pupici


Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Nunta noastra

Mergi la inceput