Scorpiutzele - pe unde sunt ? (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna dimineatza fetele frumoasele,
ieri nu am prea stat pe aici a venit soacra si nu prea am avut timp...ne vedem doar cateva zile pe lunasi atunci profita si ea cat poate de astia mici..acum e plecat putin prin oras dar vine dupa amiaza din nou pe la noi.
carmen ca sa-ti raspund in legatura cu lapticul(sper sa nu se supere fetele) eu am facut asa...primele 2,5 luni i-am dat mixt milumil cu san...apoi s-a terminat lapticul la san si am ramas doar pe milumil...la 4 luni a trebuit schimbata formula milumil 1 l-am inlocuit cu milumil 2 dar ATENTIE...treptat...se inlocuieste o cupa din vechiul lapte cu o cupa din noul lapte...restul canitatii pe care o bea pana atunci ramanand din cel vechi...apoi se inclocuiesc 2, 3,4 samd...nu se da dintr-o data ca poti sa ajungi chiar si la spital...am auzit o tipa care a patit asa...nici lui ruxi nu prea i-a placut schimbarea...ba chiar am avut probleme mari de tot fiindca milumil 2 are gust de vanilie si nu l-a vrut nici in ruptul capului la inceput...dar in vreo 2 sapt a trecut integral pe milumil2, acum ii place fff mult pot spune ca este singurul aliment pe care-l mananca cu placere....sanatate si bafta la schimbat lapticul.
fetele, va pup pe toate si am fugit la astia mici
ps iar e vreme de kko afara

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna dimineata scorpiutze,iar ploua,ce m-am saturat!
Michi,pe mine nu m-ai scandalizat deloc!
Emma eu te inteleg cu serviciul ca si al meu e de tot ....Mai rau e ca la mine patronii sunt turci si nu te poti intelege cu ei ! Si ma mai iau si de fraiera dupa ce ca ei(d.p.d.vd profesional)sunt undeva spre zero! Cat despre vecina,las-o cu parerea ei ,intr-adevar accesoriile pot scimba o tinuta(chiar radical as zice),si te inteleg ca te-a afectat ca si eu sunt "sensibila" la observatii de-astea mai ales cand sunt intr-o pasa proasta...

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetelor... noroc ca e soare, parca altfel gandesc, mai cu "soare"!
Monica, te intelegm daca e vorba de soacra, mai ales ca va vedeti rar! Eu am avut noroc cu George cu schimbatul laptelui, pe cat e acum destul de mofturici, pe atat cand era mic nu facea figuri, chiar ziceam ca ce noroc am cu asa un copil. Eu i-am dat Milumil putin, o luna, apoi am trecut pe Nan, i-a mers mai bine, si apoi pe Beba, ca era prea grasut si nu trebuia sa il fac obez... Dupa cum se vede, fiecare copil cu ale lui si mai ales cu temperamentul lui, norocul meu ca nu era mofturos.
Mishulina, doar nu degeaba ne-am "adunat" aici, observ ca avem cam aceleasi reactii la anumite chestii. Mai ales la gura vecinelor "bine-voitoare"!
Carmen, ce face Anda?... de sot nu te mai intreb, as vrea sa cred ca e pe drumul cel bun!
Fetelor, o zi buna sa aveti! Si sa fuga ploaia!
Pup, Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Buna fetelor

Vad ca sunteti mai pasnice astazi.Si eu ma duc acum la un client carea are darul sa-mi faca as un cap mare ca abia mai incap pe usa ca sa plec!
Aditza eu nu am inteles faza cu "pisatul"??!!!
Michi ,dar cate dreptate ai,parca simt si acum senzatia aia cand te simti admirata,placerea de a flirta ...
Emma eu chiar nu inteleg mentalitatea unor patroni si crede-ma ca am de a face cu muklte tipuri...Apropos ce salariu ai?(daca poti sa spui)Nu te impacienta de vecina important e cum te simti tu in hainele respective !Eu cu accesoriile nu prea ma impac,dar imi plac de mor,mai ales sa le vad,dar niciodata nu apuc sa-mi cumpar,consider ca trebuie sa ai mare grija sa le asortezi!
Elena,sa stii ca ai dreptate si daca tot s-a intors lumea cu fundul in sus,de ce nu spala ei vasele,calca etc???Pupici lui Georgica si lui ai vei lua direct masinuta electrica ce tricicleta!!!
Syd,noutati?

Pupici


IRI SI IRIS...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstef spune:

Asa Emma,varsa-ti off-ul aici,ca noi oricum suntem toate de partea ta si poate-ti ridicam moralul (what friends are for?).Iti dau dreptate in legatura cu accesoriile:pot foarte bine (si eu fac la fel)sa schimbe o tinuta de zi cu zi intr-una de ocazie.Eu am acasa kile de gablonturi!Mor dupa ele.Nu ma omor dupa bijuteriile de aur pentru ca nu sunt niciodata suficient de mari,parca nici nu se vad!Si apoi suferi daca se pierd sau chestii din astea...In ce priveste parerea celorlalti,intr-adevar ma influenteaza mult,dar numai parerea celor apropiati,in nici un caz a vecinelor:da-o-ncolo de vecina!Oricum tu esti misto:nu-ti trebuie lame-uri!Conteaza mult si persoana pe care pui ce pui!
Pupici,


Michi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Iri nu cine stie ce noutati. Imi caut de munca,ieri mi-am umplut timpul cu cv ,poze .Sper sa-mi gasesc. Barbatul mi-a propus sa ma duc la niste cursuri seara in locul lui,ca n-are timp,dar au inceput de mult,marketing,cred ca m-as uita ca musca pe pereti.N-as intelege nimic.Dar e o data pe saptamana,mai vad.

De fapt tot ce e vorbaraie,birou ,teorii nu ma atrage. Duminica am reparat un dvd care avea usa blocata,asta mi-ar fi placut dar nu ma fac electronist ,macar reparatiile sa le tin ca hobby. Ceva pt dame,un salon de frumusete,o parfumerie,undeva unde sa ma misc.E foarte satisfacator sa vad imediat rezultatul muncii mele.Nu hartii care nu se termina niciodata.

Emma cine a spus ca la nunta trebuie sa te duci impaiata?

Eu n-am fost la multe dar imbracata simplu chiar haine de strada,de ce nu?Un costum nuanta deschisa,bine nu in jeans.. Si aici nestiind ce sa-mi iau,cand m-am pregatit de disco,mi-am luat o bluzita neagra cu volanase,serioasa si clame sclipitoare pt par,ceasul oricum straluceste,bratara si colier care sar in ochi noaptea. Eventual o centura la fel.Numai acesorii.Imi place mult negrul simplu la imbracaminte. la nunta nu e disco dar nici impopotonata dk nu te simti bine in ele.

Hellene de data asta chiar trebuie sa tin cura ca altfel. Barbatul insista ca din cauza asta nu ne merge,nu iesim.Ca mi-a cerut ceva simplu si eu continui sa ma ingras. O sa vedem noi cu ce se schimba...Plus soacra-mea tine cu mine,ma suna sa vada daca am trisat.Ieri am pierdut 800g.Trebuie 8 kg in doua saptamani.

Narcisa ,atunci mai treci pe-aici,dk suntem purtatoare de noroc. Si v-ati pus pe treaba?

Carmen fata mea numai lapte praf a luat dar nu mai stiu exact ,nici marca nu mi-o amintesc. Stiu ca n-am avut probleme cu laptele ,cand i-am dat mai gras,parca era bb 1,2,3.
Vreau si eu o memorie de elefant, sunt foarte uituca. Pe de-o parte e bine ca uit si trec mai departe. dar fac si aceleasi greseli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fetelor !
Eu sunt in perioada de ovulatie, asadar... numai inimioare, la mine, chiar daca afara este innorat ! Iar liliacul este inca in floare !
Va doresc o zi frumoasa in continuare !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49587" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42199" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilva spune:

Buna dragelor!
sa incep cu anda care cred ca papa milumil 2.dar asistenta mi-a zis sa dau cate 30 ml la inceput si sa vad cum reactioneaza,n-a zis sa le amestec si nu intelegeam cum o sa se sature.
pina acum am mers pe Nan 1 si nan 2 nu i-a palcut ,am inteles ca putini bb accepta laptele asta.aseara l-am trimis pe tati la farmacie sa-mi ia nan 1 si sa intrebe de milumil si el n-a inteles ,a luat direct milumil 2 si a papat anda 2 biberoane ,direct fara nici o introducere.acum sper sa nu am probleme,ca m-ai speriat Monica,cum reactioneaza?cu stomacelul sau apar bubitze ce se intampla?
sa vedeti ca era tati s-o pateasca tot in drum spre farmacie ,era sa faca un accident ,a fortat un nebun semaforul si numai o inspiratie de moment l-a determinat sa vireze brusc si sa-l ocoleasca.dupa ce l-a injurat bine a vazut ca era un preot,a plecat ala cu politzia si sotul meu a ajuns acasa alb ca varul,cica nu-i venea sa creada ca era sa moara ,a scapat in afganistan si uite belea.si de spaima a atentat el la mine aseara...eii,tot raul spre bine.
mai nou tati face baie singur la fata ,ma uimeste pe zi ce trece,a ajuns si la schimbatul pampersului,e bine,numai sa nu-l deochi!
Ema sper sa nu semnezi aberatiile alea,oricat de disperata ai fi!ai grija ,bafta!
Nina ,Aditza,sa fie intr-un ceas bun si sa iasa bb frumosi si sanatosi!
Elena ,la noi vremea e la fel,asa ca si starea de spirit !Anda azi e bine,dar miine mergem la vaccin....
Syd ,bafta la cautat ,poate reusesti sa gasesti un job cum iti doresti!
va pupam pe toate( inclusiv pe roxy,michi,ana,iri,ina,sper sa nu fi uitat pe cineva) si va dorim o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Syd,parerea mea e sa te duci chiar si la cursul acela de marketing,chiar daca nu vei pricepe nimic(cee ce nu cred),dar schimbi aerul,faci altceva,iesi din colivie,esti importanata si nu renunta la cautat de slujba.Poate ca nu stii exact ce ti s-ar potrivi,deci incearca orice poti!
Anina,ce frumos!!!!Spor la...treaba

IRI SI IRIS...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetele!
Eu sunt chioara de somn, cred ca de la vreme, cald, ploua, tuna... soare, cald... idem si la fel!
Carmen, ma bucur ca mananca fata laptele, asta e semn bun. George a tolerat mai bine Nan decat Milumil, pretul era oricum la fel, acum nu mai stiu. Insa depinde de copil, am mai spus. Speram sa nu ai de tras dupa vaccin, cu febra si plansete, tinem pumnii. Faza cu ce a patit sotul tau... nasol de tot. Oricum acum se conduce anapoda peste tot, nu se mai respecta nimic, e vraiste! De aia evit sa imi iau carnet, nu as rezista in traficul asta.
Syd, orice curs e bun... merita sa incerci. Am o prietena in Germania care a facut un curs de manichiura si pedichiura, si desi si-a gasit un serviciu acum stabil, sambata are cliente la ea acasa si picteaza unghii, face tot felul de nebunii. Plus ca in primii ani din asta a trait ca are un sot cam zgarcit. Mie mi-ar place sa fac asa ceva, numai ca nu mai am vreme si de asta, cred ca barbatul cu mare drag m-ar trimite sa mai scot de pe undeva bani.
Nina, hai ca facem galerie sa apara...
Iri, sa stii ca asta ma intreb si eu: de ce sa le mai facem daca tot susu' nu mai e sus? As vrea cateodata sa stau in pat la tv, sau in fata PC si sa il aud si pe el ca face treaba si nu mai stie de ce sa se apuce... Utopie, cel putin la mine. Iar George nu va avea masinuta electrica degraba, ca ii este frica de ele, asa ca musai bicicleta sa iau, intr-o zi cu soare mult.
Ema, ce mai zici? Ai vazut galeria de aici?
Va pup pe toate si numai bine, ma duc sa ma "hodinesc", poate imi prind si sotul in alta dispozitie!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput