cadou - 6 ani

cadou - 6 ani | Autor: Kitty

Link direct la acest mesaj

Raul implineste miercuri 6 ani. Noi o sa-i luam role, dar toata lumea din jur ne intreaba ce sa-i ia.
La copilutii vostri, la aceeasi varsta, ce a avut cel mai mare succes?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loredana spune:

Si Diana a implinit 6 ani luna trecuta iar noi i-am luat tot role. A trebuit sa aleaga intre Barbie - Rapunzel (care are pretul cit o pereche de role) si role. Ea a ales rolele. Dintre toate cadourile pe care le-a primit cel mai mult sa- bucurat de rolele primite de la noi. Alte cadouri: un iepuras de plus (mai maricel) care cinta, un halat de baie, o papusa Disney (Iasmina) si printul ei, un costumas pantaloni cu bluzita pentru primavara, un sarafan... Bine este fetita dar poate iti citeva sugestii iti pot fi de folos.
La multi ani pentrul Raul, sa aiba o viata plina de bucurii alaturi de parintii lui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

In primul rand LA multi ani si sa va traiasca baiatul mare si sanatos!

Eu am o fetita de 5 ani! Asa ca nu stiu daca se potrivesc raspunsurile mele... dar cine stie.
In primul rand nu ii place sa primeasca haine.. deci raman numai jucariile. Ei ii place orice jucarie, chiar daca o mai are acasa.

Apoi mie imi place ca ea sa primeasca cat mai multe jocuri pe care sa le jucam impreuna, nu imi place ca a inceput sa primeasca numai papusi Barbie... nu stiu ce sa ma fac cu atatea slabanoage.... la baieti nu stiu ce sa zic...



5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaflo spune:

O trotineta.Eu ma gandeam sa-i i-au si Oanei mele (5 ani).Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multumesc la toate mamicile de fetite care mi-au raspuns si de urari. sa va traiasca si voua puiutii si sa va bucurati de ei.
Trotineta i-am luat anul trecut si se bucura de ea mai mult ca de bicicleta.
Raul e destul de cochet si ii place sa primeasca si haine, dar binenteles ca jucariile sunt pe primul plan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ozi a implinit pe 22 mai sase anisori. Noi i-am organizat petrecerea (i-am spus ca este cadou!) si i-am luat pe langa hainute jocul Nu te supara frate (editia speciala) de care este extrem de incantata. Desigur, jocul nu a fost primit cu mare entuziasm, dar cand am antrenat prietenii ei la joc, deja nu s-a mai desprins de el. Un cadou pe care l-am facut unui baietel de 7 anisori si care a fost foarte bine primit a fost un puzzle tridimensional (au la Cora - globul acela cu caluti). La Carrfour au avut in iarna un set telescop+microscop la 500000lei (l-am facut cadou unui baietel de 6 ani). Pupici si La multi ani puiutului! Gratiela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Buna Kitty,

tudor a implinit 6 ani pe 15 mai. Dintre toate jucariile, l-a incantat un robot LEGO (l-am vazut ulterior la Carrefour cu vreo 500000lei). El nu se mai jucase cu Lego de pe cand era la nivelul cuburilor si caselor, asa ca i s-a parut o provocare atat construitul robotului, cat si jucatul cu el (are un sistem de roti dintate care arunca o mica elice).
S-a mai bucurat de haine, pentru ca altii ii fac cadou hane diferite de cele luate pe gustul parintilor.
Si, n-o sa crezi, s-a bucurat enorm de maruntisuri ca : un set de carti de joc cu monstrii care este acum la moda printre ei, un album de poze cu Spiderman, pe care s-a bucurat sa-l umple cu poze alese de el.
La multi ani pentru flacau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Fi-miu are 5 ani si le-am sugerat celor ce ma intrebau ce sa-i cumpere pt. ziua lui sa-i ia cate o carte din seria Enciclopediilor Larousse pt. copii: Prima mea enciclopedie Larousse, Prima mea carte despre natura, Prima mea carte de intrebari, Primul meu atlas geografic, Prima mea carte de istorie, Prima mea carte de engleza / franceza... Sunt cam 450.000 - 600.000 lei, de o calitate f. buna si cu multe poze si explicatii atractive. Pt. Vlad au fost cadoul ideal.

Aniversare frumoasa si La Multi Ani fiului tau !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Buna,Kitty si sa-ti creasca mare,sanatos si norocos printisorul .Fetitei mele i-am luat la 6 ani(4 mai) o bicicleta mai mare,i-a placut mult desi imi doream enciclopedia aceea cu de toate(1500000 lei), insa m-am gandit sa i-o iau anil viitor cand va sti sa citeasca mai bine. LA MULTI ANI,Raul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani si sa-ti traiasca baiatul!

Aici e un serial "Power Rangers" cu niste roboti. Si au aparut in magazinele de jucarii acesti "eroi principali". La fel ca si Batman, Speiderman, Starwords.........Baietelul prietenei mele, care va implini curind 6 ani, asta si-a doritt cadou de ziua lui: robotii din Power Rangers!!!

Idei pt amici, in caz ca te intreaba: masinute teleghidate, elicopter, Playmobil (desi e cam static), LEGO, DVD-uri sau casete video (in caz ca aveti aparatura necesara vizionarii lor); jocuri instructiv-educative; jocuri de carti UNO; pacalici, etc.........la noi au "mare trecere"!

Mergi la inceput