Ce fel de sporturi la 4-5 ani?

Ce fel de sporturi la 4-5 ani? | Autor: mcrmiki

Link direct la acest mesaj

Buna! Bogdan are 4 ani si 5 luni, este plin de energie si as vrea sa-l dau la un sport, dar nu stiu la care. M-am gandit la inot sau tenis. Voi ce ziceti?


Miha&Sorin&Bogdan&Vlad

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:

Cred ca ar merge si un dans sportiv daca are ureche muzicala.Cu cat incep de mici ,invata mai bine.Este atat de frumos sa-i vezi dansand vals lent,rumba,paso doble,cha-cha....Sunt niste draguti.
Tenisul nu cred ca este prea bun de la o varsta prea mica deoarece deformeaza coloana.Inotul e perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Bianca a inceput inotul la 4 ani si 8 luni. Face din sept. anul trecut si acum inoata f. bine, iar sapt. viitoare mergem sa sara de la trambulina de 3 metri.
Inotul dezvolta f. frumos!
Eu acum i-i caut si un curs de balet sau dans sportiv!

BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Noi o sa incepem tenis de joi la clubul Steaua!!!

Abia astept .... dupa 2 saptamani ... vom sti sigur daca ramanem sau nu acest sport. Sper sa-i placa si sa faca fata!

Abia astept sa-i pun la vara o fusta scurta sa se vada chiloteii



5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Are cineva copii care fac sport la 23 August ,copii in jur de cinci sase ani .Vladut are sase ani fara o luna si am vrea sa faca un sport dar nu prea stim ce la varsta lui ,orice in afara de arte martiale .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana spune:

Diana are 6 ani, a fost la patinoar toata iarna, acum mergem cu rolele si la inot. Mi-as dori (eu) sa mearga si la tenis, dar deja este mai mare si trebuie sa isi doreasca si ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Loredana, zici ca e destul de mare si sa-si doreasca ea. Eu nu as astepta dupa copil. Baietii mei au interes in tenis, numai pentru ca am eu pasiune pentru tenis. Vor sa mearga si ei la tenis, de cate ori ma vad iesind din casa.
Pentru varsta lor, ca parinte poti sa le dezvolti dexteritatea cu mingia. Un joc de aruncat si de a prinde mingia i-ar ajuta mult pe copii mai tarziu cand vor lua racheta in mana.


copii ca ai mei nu are nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Miruna are 4 ani si 5 luni. Cam peste o luna (cand se va intoarce de la munte) vreau sa o dau la inot, probabil va face intai un curs de 2 saptamani-1 luna si apoi vom vedea. Deja trebuie sa-i placa ce face, ca sa fie OK.
Pe ea ar pasiona-o sporturile extreme gen dat pe rampa cu rolele si sarituri, dar cred ca e cam periculos momentan.
Ma gandeam si la tenis, dar probabil vara viitoare.
Iar pe perioada gradinitei aproape sigur o dam la dans (pana acum a facut la gradinita, dar era ceva mai asemanator seducatiei fizice decat dansului propriu-zis)


Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 34 + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kika spune:

Cursuri de inot acum si de schi la iarna.
In rest bicicleta, trotineta, sau orice alt vehicul cu pedale! Astea merg cel mai bine la noi; exerseaza echilibrul, au viteza si isi consuma energia in mod distractiv.

Mergi la inceput