Bebelusi de iulie-august 2004 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mai dar slaba miscare pe aici...unde umblati fetelor? vad ca v-ati lenevit zilele astea. pupi doarme de mai bine de o ora si sper sa-l mai tina ca sa reziste pana diseara.
kim, cred ca nu prea se controleaza mormonii la ochi. hehe, de aia am gasit programare. glumesc, si astia sunt tare ocupati, asta a fost un cancellation, asa ca am avut noroc.
rain, pai ce Moata nu se catara pe pereti ca doar zici ca merge sustinuta, nu se ridica peste tot? philip nu mai vrea sa mearga, se lasa imediat in fundulet. ei, las' ca are el timp.
a, in sfarsit ies dintucii de sus. deocamdata a spart gingia unul si cat de curand si al doilea. dar cred ca va avea o strungareata....azi n-a mai vrut sa pape cu bucatele, asa ca i-am dat iar ca la bebelusi. in schimb roade capsuni la greu. nici urma de alergii.
cam atat. a iesit soarele si-l asteptam pe tati sa iesim si noi la aer. intre timp, cred ca isi trece efectul si atropina.
pupici de la ...catarici

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Andreea, si moata se ridica peste tot, doar pe pereti nu ...inca!
adica pe mobila, wc, masina de spalat, chiar si pe calculator, dar pe pereti inca nu a ajuns sa se urce, d-aia ziceam ca in momentul in care se va urca si acolo ...sa vezi ce ma plang la voi!


Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

hehehe, da, mi-am imaginat eu...pupi s-a sculat tot cu pupla marita de la atropina si plin de energie. mai, nu's ce are, parca i-au facut aia ceva acolo. sau poate pt ca nu vede prea bine???jumatate de ora s-a jucat rasfoind o carte acum ia alte lucruri la rand.
ma'c sa ma uit la el

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mey dar plin de energie mai este "moldoveanul din Texas"...dupa cit il pirasti...cred ca-i argint viu...Vai..ce ma asteapta..mai curind pe Marry P.....n-o vad bine..Uka trage la pantofi..daca-i vede inoata si mai repede....hi,hi..parca vad ca defintez tot ce inseamna decoratiuni....sa fie locul gol..Deja m-am gindit sa cumpar alt coffe table ..ca am una de sticla masiva si mareee...de nu are loc UKa..vreau sa iau una mica din lemn...
Ce ma fac fetelor ca m-a luat cu pofte..vad numai ciocolata si bomboane in fata ochilor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

aoleu kim, arunca masa de sticla. eu stau ca tiganii cu o patura pusa pe masuta ca sa nu se loveasca in colturi si nu mai am mai nimic prin camera, in afara de jucariile lui. deh, el e stapanul acum. si inca nu merge. dar scoate tv si lampa din priza dupa care roade la stechere etc
pupi

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

asa mi-au spus toti sa pun o patura peste ...dar este asa de mare masa....asa ca prefer una mica (tot nu avem musafiri) de lemn si si asa tot o s-o fac si eu ca tiganii....adica cu patura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna dimineata!Mamaa...ce matinala sunt azi!Copilul meu a dormit toata noaptea ,fara nici o trezire,si acum doarme iar,a adormit in patut...l-am lasat acolo pana terminam eu de strans pe la bucatarie si el s-a culcat(se trezise de la 6 ...)S-a culcat in pozitia in care dormea Patrick...nu credeam sa-l vad vreodata dormind asa.He he...

Vorbiti de acoperit ..chestii...eu am o etajera in sufra...cu niste colturi.......si televizorul fiind prea mare iese un pic de pe postamentul lui asa ca se reliefeaza din nou niste "coalte".....cu astea ce fac?Ca daca nu sunt atenta o secunda,cum el se ridica in doi timpi si trei miscari...isi gaureste teasta!!!Bine pana la urma,daca e sa cada ,are el de ce sa dea cu capul oricat as masca eu chestiile !

Cand vad soare afara mi se face un gol in stomac la gandul ca vine vara si o sa merg cu David la plaja!!!!De emotie...pozitiva!!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata,
Vad ca discutati despre mobile colturoase, si pe mine ma preocupa de cand era Mara mica problema asta, mai ales ca am auzit eu pe atunci o poveste horror cu un copil care a intrat cu ochiul in coltul mesei... Mie mi s-a spus ca la magazinele speciale pt copii, si se pare ca si la Ikea, ar exista niste protectii speciale pt colturi. Eu nu am ajuns inca sa ma interesez.
Eu o sa am probleme si cu aragazul. Eva merge tinta la el si trage de usa de la cuptor. Fiind un model mai vechi nu are sistem de blocare... Cand va ajunge mai sus o sa fie si mai riscant, dar pt asta am vazut protectie. Cu sertarele si usile de la noptiere nu mai spun ce probleme am, trebuie sa-mi fac timp sa cumpar niste dispozitive din astea ca la noi nu mai tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
Andreea, e bine ca ati fostla medic si v-ati linistit. eu sunt sigura ca lucrurile astea se regleaza de la sine, mai ales ca pina in 2 ani forme usoare de strabism sunt normale, pentur ca se regleaza forta nervului optic.
vorbeati de ridicat e pereti: ieri Patrick a gasit o ascunzatoare super intr-o nisa a bucatariei...ridicat pe perete!!!!!
Olivia hihihi las ca in 2 luni masa aia va fi beton pentru Uka...o sa o faca cartierul lui general!
hai ca acum fugim la plimbarici.....revin dupa-amiaza!
pupi tuturor si zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Buna dimi,
Ce idee buna mi-ati dat cu patura pusa pe masuta din sufra. Ca ma gandeam si eu cum sa fac cu colturile-mai ales ca tot pe acolo trage.
Cred ca mai ies niste dinti ca e marait si mofturos la mancare.
Mai ziceti ce filme ati vazut.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput