Maramuresuuu' (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by danyboy

nu sunt din Maramures (desi mi-ar fi placut sa fiu) asa ca nu ma certati ca ma bag si eu in vorba cu voi ...
visul meu este sa ajung o data macar sa petrec niste sarbatori de Craciun adevarate cum probabil ca numai acolo as putea petrece.
sa vad toate datinile si obiceiurile de acolo si sa gust din mancarurile traditionale!!!!! vai cat imi doresc asta!!!!!
salut cu mult drag pe toti cei de acolo!!!!!



fa ca visul sa ti se implineasca

ANTO

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank"> puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Morosencelor!!!! Chiar nu mai e nimeni din MM? Ca e destul de mare judetul , va rog sa mai intrati sa ne cunoastem.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

cred ca n-au timp de net...sunt la fan....

serbari gradi

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Acum cred ca-s ocupate cu curatatul pe langa case . Ai vazut ce inundatii sunt in MM? dE NECREZUT , AM SCAPAT IN PRIMAVARA , ca sa fim inundati acum.
Asta-i viata. Suntem prea rai , de asta cred ca ne pedepseste Dumnezeu.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

no buna sara fetelor!
Eu va salut de pe plaiuri morosene....din sighetu marmatiei...de unde se agata harta in cui.....
Spune-ti voi .....nu-i asa ca asa ca-n maramu nu-i nicari....
Va salut pe toate morosencele din toate colturile tarii si lumii!

alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

no servus draga!
Bun venit intre morosence, de fapt fost morosence, ca mai toate suntem imprastiate prin lume.

Ce mai e prin sighet? In august ajung si eu acasa.
Vine bebe, alexandra?






serbari gradi

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

buna april ....prin sighet la fel ca si intotdeauna...liniste si pace....doar caldurile nu sunt specifice.......
Da vine bebele....avem 4 luni....stau ascunsa la umbra ca de cand cu caldurile astea mi se umfla picioarele....
Dar tu unde esti acum?


alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Bine-ai "zinit" Alexandra.

In sfarsit incepe sa mai miste lumea si pe aici, ca la un moment dat eram singura si am renuntat sa mai scriu.

Alexandra , eu sunt din Baia Mare , dar parintii mei sunt din Bocicoel , plecati acum 35 si ceva de ani de acolo.

Am si eu o verisoara care locuieste la Sighet , lucreaza la Casa de copii.Si am mai avut si alte neamuri pe acolo dar au plecat afara toti.
Si sa ai o sarcina usoara , sa te bucuri de ea.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

Buna, fetelor!

Eu nu sunt din Maramures, dar imi doream de mult sa vizitez zona aceasta . Anul acesta am in sfarsit ocazia sa merg acolo , cu serviciul de data asta, dar sper sa pot merge si cu familia in vacanta.
De data asta o sa vizitam cimitirul vesel de la Sapanta, precum si cateva din manastirile vechi din lemn ridicate in secolele 17-18. Voua care manastiri vi se par mai frumoase? de fapt, toate cred ca sunt frumoase, de-abia astept sa le vad..... Dar care vi-a ramas in suflet?
De asemenea, m-ar interesa numele si adresa catorva pensiuni agroturistice din zona. Sau poate stiti vreun site mai cuprinzator care sa prezinte (eventual cu poze) pensiuni si destinatii turistice? Sper sa ma ajutati !!

va pupic pe toate si astept sa-mi povestiti despre minunatele voastre locuri de bastina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by Mihaera

Buna, fetelor!

Eu nu sunt din Maramures, dar imi doream de mult sa vizitez zona aceasta . Anul acesta am in sfarsit ocazia sa merg acolo , cu serviciul de data asta, dar sper sa pot merge si cu familia in vacanta.
De data asta o sa vizitam cimitirul vesel de la Sapanta, precum si cateva din manastirile vechi din lemn ridicate in secolele 17-18. Voua care manastiri vi se par mai frumoase? de fapt, toate cred ca sunt frumoase, de-abia astept sa le vad..... Dar care vi-a ramas in suflet?
De asemenea, m-ar interesa numele si adresa catorva pensiuni agroturistice din zona. Sau poate stiti vreun site mai cuprinzator care sa prezinte (eventual cu poze) pensiuni si destinatii turistice? Sper sa ma ajutati !!

va pupic pe toate si astept sa-mi povestiti despre minunatele voastre locuri de bastina



Mie imi place nespus Manastirea Barsana, e la vreo 25 km de Sighet inspre Bistrita. Mi-a ramas la suflet inca de prima data cand am vizitat-o. E ceva rupt de real, acolo esti liber. Dar sunt multe locuri frumoase de vazut.

Mergi la inceput