Maramuresuuu' (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

Noi am fost la mare, a fost frumos, Andradei ii place enorm.
Apoi la munca. Pe acasa, in Sighet, poate doar in oct. o sa ajung.
Nu va e dor de Manastirea de la Barsana, dar de Cimitirul Vesel, dar de valea Izei???
Doamne ce nostalgica sunt!!!

morosencelor de pretutindeni

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Noi am fi vrut sa ajungem in toamna asta in Maramures, pentru o multime de motive printre care si mustul si castanele prajite in acelasi moment . Din pacate se pare ca nu mai ajungem desi asa dor mi-e de o vara si o tomana acolo...

O zi frumoasa,

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Buna maramuresencelor, eu m-am nascut in Sighet si am locuit in Budesti la bunici cativa ani, plus ca toate vacantele mi le-am petrecut la poalele Gutaiului.
M-am casatorit in Brasov, dar in sufletul meu sunt tot morosanca.

va pup, ignatica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alona spune:

Salutare morosencelor!
Bun venit morosencelor noi!
Am fost si noi in vacanta 2 luni la Maramu, a fost super, insa nu am apucat sa ajung si pe la neamuri in Rozavlea(de fapt neamurile sotului), poate data viitoare.
Va pup pe toate.



Anca, mamica de Thea si Vlad
Poze

"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul... "



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

morosencelor
pe unde mai umblati? ce faceti? eu merg acasa peste vreo luna. abia asteptttttttt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliprejbeanu spune:

SARBATOARE CASTANELOR!

Mama ce pofta nebuna de castane mi-a venit.... si de must dar asta este interzis pentru bebita.

Sa petreceti fericite baimarecencelor
Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Yamiii, yamiii ce bune sunt
6 kg am mancat pana acum, nu ma mai satur de ele.
mie imi plac prajite, fierte mai putin.
Morosencelor de pretutindeni haideti ACASA la o barfa.
De ziua mortilor merg si eu pana acasa, la bunici, la morminte sa le aprind o lumanare. Cu ocazia asta imi mai incarc bateriile in Maramuuuu


dada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Salutare fetelor.
Bine v-am regasit.Nu am scris pana acum deoarece am avut niste probleme cu internet-ul si nu prea am avut timp.Am fost in vacanta 6 saptamani la Maramures si Targu Mures.A fost superb acasa.parca nu as mai fi vrut sa ma intorc.Am stat cateva zile la Baia Mare si mi-a placut enorm, iar castanele sunt cele mai bune din lume..
Am avut parte si de o plimbare pe Visee, la Borsa, Izvoare,Sighet, Rozavlea,partea de sus a Maramuresului care m-a lasat fara cuvinte atat pe mine cat si pe sotiorul meu.Abia astept sa ma duc in iarna din nou.
Am ramas destul placut surprinsa de schimbul orasului, sau cel putin mie asa mi s-a parut.
Va tuc pe toate.Pe curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

si eu merg acasa, cat de curand cu mandra mea.
abia astept sa-mi iau schiurile si la valeeeeeeeee
mi-e dor de mirosul de acasa, e unic.
doamne, da melancolica am devenit.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

La multi ani morosencelorrrrrrrr

Pe unde umblati ca nu ne-am mai "vazut" de tare mult timp....ioi!!!!

Cum a fost de sarbatori??? Cele de acasa sa ne spuna......
Azi cred ca e Serbarea Porturilor Populare si a Datinilor de Craciun in Sighet. Tare as fi vrut sa fiu si eu acasa.

Mai tineti minte DRACII de pe strazi din perioada sarbatorilor de iarna??? I-am vazut la tv. Tare mi-s dragi.

Va pupicesc si va doresc

Sarbatori fericite
pozici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032&whichpage=1" target="_blank">copii capricorn

Mergi la inceput