Aspirator cu apa

Aspirator cu apa | Autor: MadalinaM

Link direct la acest mesaj

Ma refer la asp cu filtru de apa. Aveti asa ceva si daca da, ce model? Cum se comporta? Am auzit ca unele fac un zgomoot!
Si nu vreau sa vorbim de Rainbow care "nu e aspirator e Rainbow" ci de ceva mai pamintesc la nivel de pret.
Am vazut recomandat pe un alt site DeLonghi, mai acceptabil ca pret!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

eu am DeLonghi cu apa, insa nu simt mare lucru pt ca am parchet pe jos si foarte puteine covoare.
banuiesc ca e convenabil daca ti-ai lipit mocheta pe jos si n-ai cum s-o cureti altfel


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Teoria este asa: fiind filtru cu apa, dispare acel sac prin care particulele de praf mai pot scapa inapoi in camera cind aspiri. De aceea miroase a praf incins dupa ce aspiri, chiar daca e fereastra deschisa(normal!) sau, daca stergi praful de pe mobila inainte va exista la sf o pelicula fina....
Asadar filtru de apa ar elimina aceste inconveniente!Eu pentru asta l-as vrea si nu pentru a spala mocheta/gresie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu am zepter si e foarte bun. stiu ca pretul este foarte mare dar din fericire nu am dat eu banii pe el. nu face mare zgomot si are vreo doua sute de accesorii pentru tot ce iti trece prin cap. nu face nici un fir de praf si e foarte bun daca ai copil mic sau persoane sensibile, cu teren astmatic.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Cel de la zepter e foarte bun.
Are nasa mea si e foarte multumita,iar eu am vazut-o de mai multe ori in "actiune" si i-am dat dreptate.
In apa se pot pune citeva picaturi de esente parfumate,si in timp ce aspiri aerul din camera devine...inmiresmat.E super!

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

si eu tot Zepter am, sunt multumita, dar e posibil sa existe pe piata si aspiratoare cu apa mai ieftine si care sa faca acelasi lucru (n-am cercetat piata, dar presupun)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

Eu mi-am luat saptamana trecuta un Thomas - de la teleshoping. Nu are cine stie ce accesorii dar curata fff bine. Eu am un caine foarte mare si care lasa o groaza de par. Aspiratorul Electrolux clasic pe care il aveam lasa in urma lui patura de par de la Baron si un miros cu adevarat nesuferit. Acum se pare ca am scapat de astea. Vad ca nu ramane par de loc pe covoare si nici nu mai miroase urat in urma lui. Functioneaza si ca filtru de aer. pot si eu sa ii pun cateva picaturi de uleiuri parfumate si am de gand sa incerc. A venit cu un aspirator mititel cadou care ma ajuta fff mult in special dupa ce termina piticul meu de mancat.

Oana si bb Eric (20.05.2004)
http://www.lamaze.ro
http://community.webshots.com/user/eric_mm
http://www.divertastore.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Si eu am tot Zepter. E bun intr-adevar DAR...din experienta personala n-as mai vrea sa am de-a face niciodata cu firma asta. Probleme mari cu service-ul, neseriozitatea angajatilor (ca sa nu zic nesimtire). La inceput te zapacesc cu insistenta si amabilitatea lor dar daca ai vreo problema cu produsul...Eu am un aspirator cu apa si unul mic cu acumulatori. Pentru ca sa imi schimbe acumulatorii la cel mic mi-au tinut aspiratorul in service o luna si mi l-au dat inapoi in aceeasi stare. In plus a trebuit sa sun reprezentantul Zepter de n-spe ori.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Ne-am uitat la tot felul de reclame TV si ne-a cam suras ideea de a avea un astfel de aspirator, care sa te scuteasca de neplacutul miros de praf care ramane in urma aspiratului. Ce e drept, la Teleshoping toate sunt cu preturule cam umflate si la Zepter si mai si ( aici am mai avut chiar ocazia de a lua oaresice tzepe). Am gasit un aspirator cu filtru de apa in Selgros, marca Conti (UE)de care suntem foarte multumiti. Pretul este mai putin de jumatate decat la TV, si de functionat , functioneaza asa dupa cum ti se promite in cartea tehnica. Zgomotul este acceptabil, chiar mai redus decat la cel clasic pe care il aveam inainte ( Panasonic).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Eu am Conti obisnuit de 3 ani si sunt foarte multumita de el. Nu am ce sa-i reprosez asa ca desi nu este o firma cu stele votez pentru. Gratiela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

fetelor dar ceva de la firme internationale nu stiti, ca la mine nu gasesc Zepter. azi am gasit un aspirator care in loc de sac are un bazin cu apa, dar in rest e ca aspiratorul normal.am citit pe alt site ca aspiratoarele astea cu apa iau si ultima particula de praf din covoare.
cam cum e sistemul de functionare?

Mergi la inceput