Bebelusi de sept - oct 2004 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Lilia pt genul asta de tuse doctora ne-a dat EURESPAL si a fost ok cu el. Am dat de trei ori pe zi aproape o lingurita.



Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.05)
http://community.webshots.com/user/frosa2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Buna dimineata!

Lilia, acum am vazut mesajul tau de pe forum. Pt tuse eu i-am dat Eurespal sirop de 3 ori pe zi cate 1,5 ml. Totusi...macar suna doctorul si intreaba....si cere-i altceva in afara de antibiotic.
Sanatate multa si sa va faceti bine repede!

Davina, am vazut pozele si e super gagica ta cantand la pian. Mi-am adus aminte ca si eu cand eram micuta aveam pian, acordeon, muzicuta, tambal...hihihi...cred ca tata vroia sa ne faca ccc cantarete dar noi n-am prins ideea )nici eu nici sora mea).

Daniver, ma bucur mult ca tati al vostru e mai bine si sper din tot sufletul ca si bebe sa treaca cu bine pt problema cu ochisorul.

Andora, ufff ce va mai chinuiti si voi cu dintii. Sper sa-i iasa mai repede dintisorii si sa nu mai planga Uca-Uca mica.

Angela, si spui ca ai auzit ca pe la 1 an ne scoatem parleala?...hihihi. De abia astept!


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 8 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna fetelor!

Davina am vazut pozele cu frumoasa ta!!!!

Daniver iti tinem pumnii pentru pitic! ma bucur ca si tati e mai bine!

Nu mai apuc sa stau pe forum ca omu' ca ma acapareaza bazucu urlacios!Ufffff!
In rest toate bune si frumoase, numai mucii lui Alesio ma enerveaza de mor......sper sa-i treaca odata si aia!

Ma duc ca sunt solicitata........!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Neata, m-am trezit la 7.30 sa ii dau mofturoasei sa manince niste lapte. Chiar si in somn, abia a tras 60 g. Eu am delucru si am zis ma mai intind inca 10 min pina o mai incerc o data cu laptele si... m-am trezit la 9 cidn imi spune tati ca el se duce la magazin as cumpere piine sa mincam. Amelia statea cu ochii deschisi si cerceta prin caemra. Ce ziceti de asa mamica lenoasa?
Sa stiti ca eu nu am observat vreo preferinta de mami sau de tati. Noi stam cam in aceeasi masura cu ea si ambii o tinem in brate la fel de des, mi se pare.
Asa ca ea ride pe oricine vede. O singura data ni s-a intimplat sa plinga cind a ramas cu tati afara, iar eu am intrat in gara sa vad daca au tras trenul la peron. Pina nu m-am intors nu s-a linistit. Si daca incearca sa o ia cineva strain in brate urla din toti plaminii.
Desi la prima vedere e politicoasa si zimbeste, dar numai de la distanta, daca se apropie e jale. Din cauza asta nepotica mea de 6 ani din Moldova, care a asteptat-o cu atita nerebdare pe Amelia, a fost cam dezamagita. Amelia nu ii atragea atentia prea mult, iar daca incerca ea sa se apropie sau sa o ia in brate racnea. Si ea mica fiind credea ca are Amelia ceva cu ea, saraca
Iar eu sincer nu vreau sa fie mamoasa tare, asa limitat.
Frosa, merci de informatie. daca zici ca ti l-a dat doctorul, totusi cred ca e mai bine sa o vada si pe ea doctora. Si asa ne vede din an in paste, ca noi mergem decit la nevoie ca nu are ce sa-i faca daca e in ghips. Eu mi-s cam ingrijorata ca nu a fost vaccinata de la 2 luni si daca se mai intinde cu ghipsul o apuca anul fara vaccinuri. Am tot sperat ca o sa-mi zica cineva ca, uite se poate sigur de facut in alta parte decit in picior, dar....
Andora, m-ai intrebat cum a fost pe tren. A fost foarte bine. Am mai spus ca noi am luat un copartiment separat( cupeu ii mai zic eu) cu 2 cusete si ne-am imprastiat pe acolo cum ne-a venit si cum am vrut. Amelia a dormit ca de obicei, pina la ora de somn cercetind pe acolo tot ce se putea.
Citeva aspecte mi-au scapat si acum voi sti; sa iau mai multe biberoane ca e mai comod decit sa cari apa cu tine ca sa le speli( nu mi-a venit sa folosesc apa din tren), sa imi iau servete de hirtie de bucatarie ca sa imi intind pe acolo pe unde pun biberoanele si jucariile ei( eu am fost cam paranoica gindindu-ma mereu ca cine stie cine a mai pus mina pe acolo) si cind o fi fara ghips neaparat scaun de masina sau chiar carut, ar fi mult mai comod si ptr ea si ptr mine sa dorm( ca tati s-a lafait singur pe un pat din ala). Si cred ca mai sunt,dar acum imi scapa. Oricum cind mergi prima data neparat iti lipseste ceva.
Mihaela, si Amelia adoarme la fel, numai daca are ce sa-si puna pe ochi, eu cind o vad ca ii e somn ii pun o batista linga ea.
Oana, eu i-am dat ceai pentru colici ca nu mai stiam ce sa fac. Dar si mie o pediatra mi-a zis doar cu lingurita citeva, iar alta pediatra a zis sa ii dau cit vrea. Eu am facut cum am crezut Oricum rau nu are cum sa-i faca ceaiul.
Of, Revin

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Mihaela multumim de incurajari...
Lilia mersi mult pt lamuririle cu trenul, noi plecam sapt viitoare, vroiam sambata dar daca ploua n-are rost. Am luat aminte sa iau ce-mi trebuie, si noi am zis ca luam carutul desi e greu cu caratul ca eu o s-o tin pe Gogo in brate pan' la tren si-ntre tren si autobuz si tati si bagajele si carutul, dar de-aia-i tata sa care MAi dar apa de la fantana nu ii pot da, nu? Ma gandesc ca -chiar de-i fiarta bine nu e obisnuita cu ea, nepoata-mii ii ies mereu bube acolo.. sau iar sunt paranoica? Nu vreau sa aiba Gogo nimic ca nu avem nici masina acolo si mi-e asa o teama ca nu stiu ce sa-i fac... iertare pt vaicareli

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Trebuie sa va spun si voua, ca nu mai incpa in propria-mi piele!
Am primit hotararea de la Tribunal prin care ni se aproba adoptia. Mai stam 15 zile cu ea in casa sa devina irevocabila si apoi schimba si certificatul fetei pe numele nostru. Sunt foarte bucuroasa ca ma apropii de final cu actele!


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

AISSA, FELICITARI DIN TOT SUFLETUL, IMI INCHIPUI CIT ATI ASTEPTAT ACEST MOMENT. SA FIE INTR-UN CEAS BUN SI SA VA VEGHEZE DUMNEZEU IN TOT CEEA CE FACETI! Era si imposibil sa se intimple altfel, pentru ca Alexandra este cu adevarat fata voastra , se simte asta de departe....

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

FELICITARII AISSA SI SOTULUI TAU.NE BUCURAM DIN TOT SUFLETUL PENTRU VOI.SA VA BUCURATI DE FETITA VOASTRA SI EA DE VOI.FERICIREA ,IUBIREA SI SANATATEA SA VA FIE COVORUL VIETII PE CARE VE-TI CALCA IAR LINISTEA ,INTELEPCIUNEA SI INTELEGEREA SA VA FIE CALAUZELE VIETII .TOT CE VA DORITI SA SE IMPLINEASCA.

Va pupam dulce si suntem alaturi de voi.



Oana ,Nae si Danny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Felicitari Aissa!
Ma bucur mult pentru voi si va doresc tot binele din lume!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Andora eu cand plec din Bucuresti mereu imi iau apa cu mine...adica apa cu care e ea obisnuita. Din fantana nu i-am dat pt ca sora mea cand era mica de fiecare data cand bea apa din fantana se umplea de bubite. Daca ii fierbea apa, nu mai avea nimic...caci pe vremea aia nu exista apa plata. In schimb eu daca beam aceeasi apa nu pateam nimic...deci depinde de fiecare copil in parte...dar decat sa ai surprize mai bine ia apa cu tine...sau cumpara de pe acolo daca ai de unde.

Aissa, ma bucur nespus pt voi cat si pe Alexandra pt ca va avea niste parinti minunati!

Pupici!


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 8 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput